Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hám vagy nyakörv kistestű...

Hám vagy nyakörv kistestű kutya sétáltatásnál?

Figyelt kérdés
Van egy 3 hónapos kistestű kutyám. Eléggé mozgékony, ha pórázon van és sokszor megindul aztán nagyot ránt rajta a póráz. :/ Egyelőre nyakörv és póráz kombinációval sétál. De hallottam hogy a hám jobb lenne. Persze mind a kettőnél hallottam már ellenérveket is. Szerintetek? Tapasztalatok?
2010. júl. 9. 10:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

attól füg,hogy hosszú,vagy rövid szőrű.

ha hosszú felejtsd el a hámot,a nyakörv is csak addig legyen rajta amíg sétáltok.


amúgy is nyakörv a jobb.ennyi idősen ne csodálkozz,ha még nem tud sétálni.

2010. júl. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mivel a hámmal nem fojtja magát, ezért abban sokkal jobban húzna. Mi is nyakörvvel sétáltatjuk a kutyát, így egyre szebben sétál (1 éves). Szerintem maradj a nyakörvnél, vagy menny vele kutyasuliba, és póráz nélkül is taníttasd meg sétálni. Hám semmiképp nem jöhet nálam szóba.
2010. júl. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát én körülöttem szinte csak nagyobb/iközepes kutyák vannak,nekik szeritnem jobb a hám.Bár kistermetü kutyának :/ szerintem neki is inkább hám talán.
2010. júl. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
szerintem jobb a hám. a nyakörv bánthatja a nyakát ha hirtelen meghúzza.
2010. júl. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
én ia a hámot részesitem előnyben(nekem németjuhászom van)
2010. júl. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha nyakörvvel nem tudod megtanítani szépen sétálni hámmal még annyira se fog menni, abba jól bele fog tudni feküdni és vonszoltatja magát. Tanítsd meg nyakörvvel hogy ne húzzon és nem fogja nyomni a nyakát, mintha rajta se lenne szinte.A hámra meg azt mondják fiatalon amíg még fejlődik, eldeformálja a csontozatát és egész életére torz marad.
2010. júl. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nyakörv, a hámmal csak egy amugy is rossz dolgot(húzást) erősítjük meg.

Tanuljon meg normálisan sétálni nyakörvön.

Ha most 3 hónapos, nyugodtan taníthatod, a "ha húzol akkor ellenkező irányba megyünk" módszerrel. kb 2 hét és nem fog húzni.

2010. júl. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha már nyakörvvel megtanítottad neki, hogy nem húzhat, akkor jöhet a hám.
2010. júl. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az én kutyusom is kistestű, bár egy éves, ő is nagyon húz, és mikor nyakörv volt rajta lehetett rajta hallani tényleg hogy fuldoklik, ezért váltottam hámra. bár ezzel ishúz, de így legalább nem fuldoklik. amúgy a környéken itt a nagytestű kutyákat is hámmal sétáltatják, és egy műsorban hallottam hogy egészségesebb a kutyának is.
2010. júl. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Amíg megtanul szépen sétálni, addig nyakörvvel sétáltassátok, ha már tud szépen menni, próbáljátok ki, hogy hámmal se húz-e, (de ha tényleg rendesen megtanult akkor nem fog) és ha nem akkor maradjatok a hámnál, mert az jobban szeretik, és kényelmesebb nekik.
2010. júl. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!