Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie, Golden retriver...

Border collie, Golden retriver, vagy Boxer?

Figyelt kérdés
Mind a három kutyust kellően letudnám fárasztani, szóval ezzel kapcsolatos indokot nem kérek. Mivel 3 eltérő kutya gondolom következtethető, hogy nem munka célra, csak családtagnak szeretném. Valamint mind a három kutyusnak nagyon alaposan utánaolvastsam, szóval tudok róluk mindent, inkább a gazdik véleményére lennék kíváncsi, hogy melyik kutyust ajánlanák ^^ Esetleg kennelt is mondhattok.
2019. jún. 22. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Családi kutyának leginkább a golden ajánlott, esetleg még a boxer is belefér a felsorolásból. Border szerintem csakis munkára, sportra!
2019. jún. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Az elozonek fogalma sincs hogy mitol veszel lehet hogy a golden a legnyugotabb kutya de egy kort nem lehet vele setalni tapasztalat!uncsitesomegnak az van es meg csak 2 eves!bokszerol annyit erdemes tudni mevel benyomott az orra ezert nagyob fingos fajta mert csak ugy gid enni hogy levegot nyel es nagyon beteges.borden colliet tudom ajanlani nekem az van meg egy wesh terrier de az nagyon porgos a border-em a cranberry cottage kennelbol van arat nem irok azt a tenyesztot kerdezd mert nem 2 forint ott egy kutya nekem ami onnan van az most 1 eves es semmi baja!
2019. jún. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyéni szoc.probléma, hogy ti nem tudtátok megnevelni a goldeneteket. A fogalmam sincsről meg annyit, hogy a borderrel igenis komoly munka van, elég erős tőled, hogy pont ezt ajánlanád családi kutyának, miközben a kérdező egyértelműen leírta, hogy nem munkára akarja venni.
2019. jún. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ketteske, nekem meg goldenem van és minden reggel egy órát sétálunk/kocogunk(felváltva), plusz minden délután 2 órát játszunk, tanulunk, más kutyákkal futkározik, pedig már 8 éves!! És én meg egy agresszív bordert ismerek, szóval ne általánosíts egy darab tapasztalat alapján!!

Kérdező! Ez elsősorban nem a fajtától, hanem a vérmérséklettől(energiaszinttől) függ. Goldenből is kifoghatsz hiperaktívat, meg borderből is egy nyugodtabb egyedet. Boxer egy kajla, játékos kutya változó aktivitással. A golden is hasonló, talán nem olyan heves. Border munkamániás, kissé komolyabb, mint az előbbiek. De boxerből is van pl őrző-védőre kiképzett, vagy goldenből komoly vadászkutya.

Szóval azt válaszd, amelyik felé a szíved húz. Vagy ha "mindegy", akkor ments meg egy menhelyi, árva kutyust.(én goldenem a fajtamentéstől van és nagyon hálás, gazdicentrikus, szófogadó, játékos kutyus, imádnivaló!)

2019. jún. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha családi kutya lenne csak, akkor golden.

Igenis, a borderek kemény munkakutyák. Lehet, hogy küllemvonalas kennelből kifogsz egy nyugodtabb showpamacs egyedet, de az is komoly foglalkozást igényel majd, sportot.

2019. jún. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a border collie-t ajánlom.Nagyon értelmes kutya és ha le tudod vezetni az idegrencerét nem lesz semmi baj.Igazi családi kutya nekem is border colliém van és nem csalódtam benne.Gyorsan tanulnak és ügyesek is.
2019. aug. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!