Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos, kan labrador...

5 hónapos, kan labrador retrieveremnek hogy tanítsam meg, hogy séta közben ne húzzon?

Figyelt kérdés
És a másik, hogy kisvárosba lakunk ezért nem messze vannak ilyen földutak, a szőlőhegyek felé.Ott el tudnám engedni, mármint levenni a pórázt, de félek hogy elmenne, mert ha már meglát egy embert vagy állatot egyböl odaakar menni hozzá. Mit lehet tenni?
2010. júl. 9. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:

megtaníthatod,hogy visszajöjjön.

vegyél egy sípot.

hívd magadhoz(hozzám parancsszóval),sípolj egyet(ha már odament hozzád) és rögtön adj neki egy jutalomfalatot. a labik elég zabásak,így könnyű lesz hatni rá.


ezt ismételd sokszor ,aztán menj egyre távolbb és úgy hívd.


aztán egy idő után kerten kívül is lehet gyakorolni.


meglátod meg fogja tanulni,hogy a síp=kaja és rohanni fog.


olyan jutalomfalatot használj amit rögtön le tud nyelni és szaftos pl. kis kocka virsli.

2010. júl. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam, hogy eleinte nagyon rövid pórázon kell sétáltatni, és ha húz akkor ránts egyet a pórázon. Persze ez azért nem mindenkinek jön be (pl nekem sem). Én vásároltam egy fojtónyakörvet (nem a durvábbikat) és az segitett egy nagyon kicsit. Fontos, hogy elismerjen falkavezérnek.

Ja és azt is megpróbálhatod, hogy ha húz, akkor a póráz végével kicsit csapj rá.

2010. júl. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1. ha húz, állj meg. megvárod még lenyugszik majd indulhattok tovább. esetleg megfordultok és a másik irányba kezdesz menni

2. elengedés: jutifalattal próbálkozz. először hosszúpórázon. ha hívod és jön adsz neki jutit. kint a mezőn, először megszagoltatod a jutit adsz neki egyet, majd elengeded. vissza fog jönni. ha nem: felhívod a figyelmét (tapsolsz, stb) ha rád néz elkezdesz az ellenkező irányba futni. utánad fog futni és el tudod kapni. a labradorokat úgy tudom simán el lehet engedni (a biglikkel nagyobb bajban lennél)

2010. júl. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A húzásról leszoktatni 3 nap, napi kétszer fél óra. Elindulsz vele sétálni, és ahogy megelőz, hátraarc. Ne várd meg, míg megfelszül a póráz. Mész az ellenkező irányba, megint megelőz, megint hátraarc. Egy darabig nevetséges fel-alá járkálás lesz amit csináltok, viszont őt is nagyon fogja idegesíteni, és megpróbál valamit változtatni. Rá fog jönni, hogy akkor tud haladni, ha szépen melletted megy. Egyre nagyobb távokat tudtok majd megtenni. Ez nem örökös megoldás, ksőbb is, minden egyes esetben mielőtt megfeszülne a póráz, fordulj vissza, és tégy egy kis kört az ellenkező irányba, Ha ezt következetesen gyakorlod, akkor nem fog húzni, a lényeg, hogy sose engedd, hogy húzzon. Sokan ott hibáznak, hogy mikor sietnek, nem bánják, hogy kicsit húz a kutya, és kezdhetik előlről a gyakorlást.


A behívásra tényleg a síp nagyon jó megoldás. Itt tudsz róla olvasni: [link]

2010. júl. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi budapestiek vagyunk. A spáninkat úgy tanítottuk meg, hogy mikor húzott megálltam. Ő még egy ideig húzott, és mikor lenyugodott, kattintottam egyet klikkerrel és kapott egy darab jutifalatot. Hamar megtanulta, azóta nem húz, akkor se ha más zavaró tényezők is vannak, pl más kutyák, autók, többi ember.
2010. júl. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Utolsó:Elég rossz is lenne, ha húzna amikor jön egy szavaró tényező, mert azért pesten elég sok autó meg ember van.XD Majd próbálkozok. Azért ha van még olyan válaszod amit még senki se mondott akkor az jöhet!
2010. júl. 9. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!