Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom setaltatni a kutyat!...

Nem tudom setaltatni a kutyat! Mi legyen? 16/l

Figyelt kérdés

Nem tudom setaltatni, ha mas kutyak is vannak a kornyeken. Ha nincs kutya, lo vagy ember, akkor nincs gond. Az embereket szereti, de a lovakra pl ugat, megorul. Ugyanez a kutyaknal. En probalom megbokni olyankor, hogy ram figyeljen, de nem figyel, nem nyugszik. A ro hdt dogok meg ugy ugatnak ra, mintha muszaj volna.

Most is kint voltunk, nem ugatott, de ment volna odafele.

Nagy energiaja van, de nem tudom lemozgatni, ha nem lehet setaltatni. Teljesen el vagyok keseredve.

En nem vagyok alkalmas allattartasra, de kutyaera biztosan nem.

Megis idehoztak, mert kell egy kutya a csaladnak ugye. Persze ha ivartalanitasrol vagy nevadasrol van szo, akkor a mi kutyank.

De etetesnel, furdetesnel, fesulesnel, setaltatasnal, kutyaiskolanal, nevelesnel pedig az enyem.

En pszichologusra szorulnek, nagyon labilis vagyok, konnyen leszek ideges. Ilyenkor ugy banok a kutyaval is, erosebben megbokom peldau vagy erosebben megrantom a porazat. Aztan hazajovunk es sirok, mint most is.

Nem tudom mit kene tennem, nincs segitsegem.

Hogyan setaltassam? Mit tegyek, ha meg van veszve a masik kutyara es az is ugrana neki?

Nem kerek becsmerlo, gusztustalan valaszokat. Most ezekre van legkevesbe szuksegem.



2019. jún. 23. 19:41
 1/10 A kérdező kommentje:
6hónapos
2019. jún. 23. 19:43
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
kutyasuli mindenképp javasolt. Ott megtudják mutatni neked hogy kezeld a helyzetet.
2019. jún. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
4%

Jaj ne vedd magadra leányzó, ha elkezd ugatni ránsd kicsit meg a pórázt hogy érezze hogy nem szabad, rá fog jönni hogy ezt akkor csinálod ha ő ugat, vagy ráhuzol a popsijára. És adj neki időt, ez nem 1 2 nap simán lehet 3 4 hét, kutya függő, de nyugodtan csinálj ne légy mérges ha nem azt csinálja amit mondasz, hisz kutya és most tanítsd mer még fiatal☺️ nekem egy 7éves keverék tacsim van 😍 sok sikert, menni fog 😌

16F 😌

2019. jún. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjetek el kutyasuliba bánni! Kezdjétek el a szocializációját pótólni.


Az indulatokkal egyébként semmi gond nincs, sőt! A legrosszabb, ha érzelemmentesen bánik a gazda a kutyával. Csak éppen nem ész nélkül, elborultan kell sem büntetni, sem dícsérni a kutyát, hanem higgadtan, tudatosan.


Az a büntetés, amit a kutya annak él meg. Tehát a kis bökdösés, pórázrázás, rászólás jelenleg nálatok nyilván nem az. Ha a nagyobb bökés, rántás hat, akkor nagyon is jól csinálod! Ha az sem hatja meg a kutyádat, akkor még mindig csak piszkálod őt, nem neveled és tiltod. Viszont a lehető legrosszabb, ha fokozatosan emeled a kizökkentés, büntetés erejét! Akárcsak az, ha ráhagyod a viselkedést és megtanítod neki, hogy nem kell a rászólásodat, a ráhatásaidat komolyan vennie.

De mindemellett a nevelésben nem ezek a dolgok a legfontosabbak, hanem a kioldás, szocializálás, az elvárások (szó szerinti) megtanítása és a megfelelő állapot és viselkedés jutalmazása. Azonban ha ezehkez nincs meg a tudásod (és 16 évesen kevés embernek van meg), pláne te magad is labilis vagy, mindenképp kutyasuli kellene!

2019. jún. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudnád olyan helyen sétáltatni, ahol nincsenek kutyák?


Dűlő utak, település szélén lévő bicikli út stb.


Nem végső megoldás, de bátorításnak (neked) megfelel.


Arra hogy ne húzzon a retriver-pórázt ajánlom, Karay Zoltántól tudsz rendelni (Facebook).


Ha van lehetőségetek kutyasuli, szocializáció.

2019. jún. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Biztos agresszívan lépne fel?

Nem csak játszana, hiszen 6 hónapos?


Otthon próbáld tanítgatni az alap vezényszavakra és a szép láb melletti sétára. Így kisebb előnnyel indulsz odakint.

2019. jún. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha jól értem kutyasuliba jártok. Ott hogyan viselkedik? Nem tudsz segítséget kérni a trénertől?
2019. jún. 24. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Ha van klikkered, először azzal kezdd, hogy ültesd le magad elé a kutyát, és ciccegj, fütyülj, adj ki valami hangot, ami rád vonja a tekintetét, amint a szemedbe néz, kattintás + falat. Ezt pár napig gyakorolhatjátok, ha van 5 perced, egyszerre kb 10 falatot adj neki, ha rád nézett.


Vágj neki nagyon apróra egy vagy 2 virslit, és azt húzd az orra előtt.

Ha szépen megy a lábad mellett, ha rád néz, mindig kap egyet. Ha elkezd húzni, fordulj vele 180 fokot és menj az ellenkező irányba. Ebből rájön, hogy ha szépen megy, kap kaját, de nem ő határozza meg az irányt, hanem te.

Amikor elmentek más ember vagy állat mellett, végig tartsd az orra előtt a falatkát és mondd hogy gyere, gyere, gyere, gyere, amíg el nem haladtok mellette,és ha szépen ment, akkor megkapja a falatot. Ez nem fog elsőre sikerülni, sőt másodikra sem, de ne keseredj el, mindig amikor jön valaki, tartsd meg a figyelmét és jutalmazd, meg fogja tanulni. És mindig legyen nálad jutifali :)

Menni fog ez, ne keseredj el, de nem máról holnapra :)

2019. jún. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha te is ideges vagy akkor a kutyád is ideges lesz, mivel a te hangulatodat könnyen átveszi. Lehetőleg előszőr ezt kellene megoldani.

Azt írtad jársz kutyasuliba, inkább az ottani oktató tanácsát kérd ki, hisz ő mégis csak egy szakember.

2019. jún. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kutyasulit en is javaslom. Van ahol vannak kicsit idosebb terapias kutyusok es a szemem lattara csodakat tud tenni. En is voltam a schnauzeremmel kutyasuliba par evvel ezelott. Egy nagyon fiatal nyugtalan kiskutya orakon at 10 alkalommal volt bent a kutyus mellett es mikor utoljara mentunk a kutyasuliba nagy volt ám a változás es sokkal nyugodtabb es fegyelmezettebb lett a kutyus. (Persze kozben tanult is a suliba)
2019. jún. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!