Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok...

R3nton kérdése:

Milyen kutyát ajánlotok kertbe kisgyerek mellé?

Figyelt kérdés

Elég sok kritériumom van a kutyussal kapcsolatban: legyen társasági kutya!


2 éves gyereket eltűrje!


Ne legyen túltenyésztett, beteges fajta. Szívós kutyusra gondoltam, főleg udvarban való tartásra (persze nagyon hidegben bejöhet).


Udvar kellőn nagy, de csak 1 méteres a kerítés, és nem szeretnék magasabbat építeni. Ezért egy kis/közepes termetű kutyára gondoltam, amelyik nem szökős, ez nagyon fontos!


Első körben tacskóra gondoltam vagy német vadászterriere, de gondolom a vadászösztönök miatt mind a kettő szökős :/


Mit ajánlanátok?


Köszi!



2019. jún. 24. 21:14
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem szökősebbek, mint más fajták, de fel fogják ásni a kertedet. Én gyerek mellé nem vennék kistermetű kutyát. Inkább golden retrievert vagy annak keverékét szerezném be.
2019. jún. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
58%
Puli.Nem kényes magyar fajta.Gyermekeim együtt nőttek fel a pulival.Nagy boldogságban.Kinti tartásra megfelelő. Kajaváltozás fokozatos legyen nála.
2019. jún. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
92%

Társasági kutyát nem bacunk ki az udvarra...

1 méteres kerítés max dísznek jó, de a kutyát nem akadályozza semmiben. A tolvajok is könnyen kiemelik a kutyát a kertből.

Kistermetű kutya megint nem való kertbe.

Rövid szőrű kutya sem alkalmas kerti tartásra.


Szóval ne akarj kutyát ezekkel a feltételekkel.

2019. jún. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Ember segítséget kértem, nem lebaszást!3 kutyával éltem együtt már, igaz apám volt a főnök. Mind a 3 német juhász keverék volt, és a harmadikkal megszívtuk, mert iszonyat szökős volt (talán kuvasz keverék lehetett).

Szóval azért kicsit túlzás, hogy semmit nem tudok a kutyatartásról, csak éppen nem vagyok tenyésztő, meg szakember, hogy ismerjem az összes kutyát.

Azt se írtam, hogy nem akarom tanítani, és magától legyen el a kertben, és nem is a gyerek miatt akarok, hanem, mert alapból akarok. Csak az egy feltétel, hogy legyen el a gyerekkel. Amúgy kösz a segítséget te profi!!! Remélem neked is így segítenek, abban amihez nem értesz 100%ig!

2019. jún. 24. 21:41
 5/33 anonim ***** válasza:
88%
3-as, 4-es. Köszi, hogy leírtátok helyettem. Amikor ilyeneket olvasok, érzem, hogy van remény. Kérdező, te menthetetlen vagy, ha ezek után sem érted. Neked nem való kutya.
2019. jún. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Inkább te vagy menthetetlen, árad belőled a rosszindulat. Simán hoztunk volna menhelyről is kutyát. Nem egy fancy divat kutyát akartam a gyerek mellé, hogy mutogathassam milyen kis mintacsalád vagyunk. Oké elfogadom, akkor nem lesz, nem hozok felelőtlen döntést. Egyébként hozzáteszem piszkosul bunkó stílusban tudtok írni, úgy hogy semmit nem tudsz rólam!
2019. jún. 24. 22:06
 7/33 anonim ***** válasza:
94%

Nem jelenthetünk ki szerintem ilyeneket előre, mint azt, hogy majd az udvarban fogjuk tartani, és csak ha nagyon hideg van, akkor engedjük be, mikor még nincs is velünk a kutya. Ezeket a döntéseket maximum azután lehet meghozni, hogy már velünk van, mert akkor látjuk, hogy ő mit szeretne. Ha pedig nem szeretnéd tudni, hogy ő mit szeretne, akkor szerintem tényleg nem kellene kutyát magadhoz venni.


Nekem most ment el a kutyám, majdnem 18 évesen. Amikor vidéken éltünk, ott volt neki a nagy udvar, de inkább velünk akart lenni bent. Viszont sétálni állandóan ment volna, napi szinten, ezt szerintem sok kutya igényli. Nem elég az udvar, mindig ugyanazok az ingerek. Miután felköltöztünk a fővárosba, olyan volt, mintha kicserélték volna. Napi 5x vittük sétálni, nagyon boldog volt. A sok érdekes szag és a többi kutya játéka. Teljesen kiegyensúlyozottá vált.


Ha menhelyről fogadnál be kutyát, akkor szerintem beszélj valakivel, aki ott dolgozik, mondd el neki, hogy te mit tudnál biztosítani a kutyának, és kérd meg, hogy mondja el a véleményét, tudna-e olyan kutyát mutatni neked, akinek az elég lenne amit tőled kapna.

2019. jún. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
90%
Rólad lehet hogy nem tudunk sokat, de a kérdés alapján a kutyatartási kultúrádról elég sok kiderült. Ne legyen kutyád, nem tudnál gondoskodni róla, ha tudni akarod miért akkor vedd a fáradságot és nézz utána. Itt gyakorin is tonna ugyan ilyen kérdés van. Ha még utána olvasni sem akarsz akkor magáhpz a kutyához és a dolgaihpz miért lenne több kedved és türelmed. Egy kutya tartása és nevelése (nem az életben tartásara gondolok) legalább annyi meló mint egy kisgyerek, gyerek mellé meg mehet kb bármilyen kutya, a gyereket kell megtanítani bánni velük, nem a kutyának kell tűrni...
2019. jún. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
93%

A tacskók elég agresszívek. Terriert semmiképp! Pulik terelnek, csipkednek sok esetben.

Szerintem 2 éves gyerek mellé semmilyen kutya nem való újonnan, nemhog egyedül nem lehet hagyni őket, de kartávolságnál messzebb sem szabad kerülni, ha egy helyiségben vannak.

A kinti tartás nagyon nem segíti az összeszokást, persze izolálni könnyebb őket így egymástól.

Mondom ezt kutyafan és kutyatartó csecsemős anyukaként

2019. jún. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim válasza:
7%
A bolder colli nagyon barátságos, sok a tűrő képessége, imádja a gyerekeket,vidzont terel ő is . Valami retrievert. Golden vagy labrador mint a kettő nagyon barátságos de nem házőrző.
2019. jún. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!