Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labdamánia? Hogy lehet leszokt...

Labdamánia? Hogy lehet leszoktatni?

Figyelt kérdés

A kutyám labda,illletve játék mániás.Órákig képes játszani és sosem unja meg.

Ha előveszem az egyik játékát felcsillanak a szemei és azonnal akarja.

Ha eldobom neki nem hozza vissza hanem elrohan valahová ahol rághatja.Neki az a lényeg,hogy szétrágja.


Hogyan tanítsam meg visszahozni a labdát?illetve leszoktatni a mániájáról?

Ha elveszem a labdát akkor sír,ugat és hisztizik.Képes órákig ülni a játék tartó szekrény fölött.


Ha sétálunk elszoktam engedni egy területen ott eldobom neki a labdát és akkor sem hozza vissza csak félig és lefekszik vagy megáll és megvár ha szabadban vagyunk nem rohan el.

Tudja azt a parancsot,hogy állj meg és tedd le.A gyere ide parancsot is tudja,de ha labda van nála azt nem teljesíti csak az utóbbi kettőt.

Próbáltam úgy,hogy tartom a labdát és megvárom még megnyugszik és a szemembe néz így tudja,hogy velem játszik és nem én vele.

A másik kutyámnak így sikerült megtanítanom azt,hogy hozd ide,vissza.

De nála nem jön be.

Nagyon okos és engedelmes kutya,de ha játékról van szó akkor bekattan.


2019. jún. 26. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

A visszahozást meg kell tanítani. Ha visszaviszi, el is veszed tőle?


A nyugodt állapotot, önkontrollt ugyan úgy fel kell építeni.


A szabályokat pedig akkor is be kell tartatnod, ha ladba van ott.

2019. jún. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%
Az mi már hogy "velem játszik és nem én vele"? Pedig pont hogy neked kellene vele játszani. Nem te igényleg a játékot hanem ő. Kölyök még és akkor mi van ha játék mániás? Nálunk is játszottak feszt még fiatalok voltak. Nem tudom miért baj ez.
2019. jún. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Cesar Milan könyvben olvastam ezt és ez valójában így is van.


Ha ő ő döntené el,hogy mikor és mivel játszunk akkor ő irányítana.

2019. jún. 26. 17:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a kutyád?

A másik kutyádnál lehet, hogy működött a szembenézéssel megtanított visszahozás, de itt nem működik, ahogy láthatod is.

Lehet két labdával próbálni. Amikor eléri az eldobottat, a kezedben lévővel kicsit játszadozol, közben mondod, hozd. Ha eléred, hogy legalább előtted letegye, dobhatod a másodikat.

Van, akinél a jutalomfalat válik be eleinte. Ott egy idő után már el is marad a jutifalat.

2019. jún. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Ha elveszem a labdát akkor sír,ugat és hisztizik.Képes órákig ülni a játék tartó szekrény fölött."

Ilyenkor elküldöd arról a helyről. Nem veszed figyelembe a hisztit, és nem engeded üldögélni a szekrény előtt.

2019. jún. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
vegyél két zsinóros labdát és egy jó hosszú, 5-10 m-es pórázt(vagy köss a meglévőhöz valami zsinórt, pl paracordot amitől ilyen hosszú lesz). Egyiket dobd el neki, ha már nála van, hívd és mutasd a másikat. Közben a pórázt csak olyan hosszúra engedd, hogy ne tudjon tovább távolodni. Ha kell, először finoman húzd, majd akár ránts, ha nem reagál semmit. Ha visszament hozzád, add oda neki a másik labdát és csináljátok újra a processt :)
2019. jún. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!