Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tenyésztők miért tenyésztene...

A tenyésztők miért tenyésztenek csúnya amstaffokat?

Figyelt kérdés

Venni szerettem volna egy egészséges kutyát, de a legtöbb hivatalos alomban összevissza foltos, fakó kölyköket találok. Nekem az egészség mellett a küllem is fontos volna. Nem is értem miért nem figyelnek a pigmentekre.

Tudom, hogy a szép relatív, de bárki megmondja hogy ezek a kölykök nem a legszebbek:



[link]


[link]



2019. jún. 26. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A szín elosztását egy tenyésztő soha sem tudja meghatározni. :)

Azt megtudja mondani, hogy milyen szín várható, de azt, hogy ezek hogy helyezkednek el a kölyök már nem.

2019. jún. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%

Legalabb 6x elolvastam a kérdest, de még mindig butaságnak tartom.


Mit csináljon a tenyésztő? Nedves szivaccsal dörgölje le a foltokat? Vagy temperával igazítsa ki őket?


Ne is vedd meg őket! Kisállatot nem azért tartunk, mert szép. Nagyot se azért.


Én vágytam egy nagy bundájú, vörös macskára, keresgéltem is őket. Erre mit ad Isten, hát nem keveredik egy picike, szürke házimacska az udvaromba? Másfél éve velem él, a világ legszebb macskájáért sem adnám őt oda, mert fantasztikus személyisége van, nagyon egymásra találunk, nagyon jó a kapcsolatunk. Nem is kell már vörös macska.


Ha úgy állnék a kutyákhoz, bármelyik kis foltost magamhoz venném, - akárhol és akármilyen foltjai is legyenek.


Ámen.

2019. jún. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Naná, hogy a külsejéért választunk állatot..


Bármennyi szeretetet tudna adni egy hatalmas madárpók, vagy egy gigantikus kígyó, soha az életben hozzá nem nyúlnék!


A legdurvább, hogy a tenyésztők azért tenyésztenek egy fajtát(különben bármilyen kutyát tenyészthetne, amihez adottak a lehetőségei) mert tetszik nekik, de kiakadnak, ha az ember meg mer szólalni, hogy a szín is fontos, már a plafonon vannak, hogy az ember felszínes!


Pigmentációt nem tudnak befolyásolni, nem lehet beállítani, hol legyen a kutyák foltjai a foltos kutyusoknak.


Szerintem amúgy maincoonoknál rendkívül csúnya a hatalmas áll, mégis páran odavannak érte..


A linkelt kutyusoknál kifejezetten tetszik, hogy a foltjaik asszimetrikusak..

2019. jún. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Nekem például sokkal jobban tetszik az ilyen szín, mint a szimmetrikus vagy az egyszínű. És most mi lesz? Veszel "szép" szapis kutyát? :)
2019. jún. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Milyen külleműt szeretnél? Csak mert a fajta standard megengedi a foltos szőrzetet, sőt egyszínű is lehet, az egyetlen kikötés, hogy nem lehet hivalkodó a fehér szín. Így eleve nem is értem a kérdést, mert a második képen látottak ennek mind megfelelnek (az elsőn mintha túl sok lenne a fehér, de nem látszik a másik oldala).
2019. jún. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Megengedi, de ugyanolyan tulajdonságokkal egy előnytelenül pigmentált kutya vagy egy cukibban foltos fog nyerni?
2019. jún. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
En teljesen feketet vettem: a nyakan van 1 cm feher meg a hasan. Gyonyoru. Megertelek. 8 honaposan vettem,h lassam,korulbelul milyen lesz. Minden nap tobb idegen utcai jarokelo megdicseri,milyen szep. Csillog a szore es rengeteget sportol/sportolunk. (Futas,maszas velem,birkozas,futas mas kutyakkal,kotelhuzas).
2019. jún. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, szerintem nagyon is szépek ezek a kölykök. Neked is más a szép, és nekem is, ez tök relatív. Ez miatt nem kell lehúzni a tenyésztőket, csak keresd a neked megfelelőt továbbra is, ha nem országon belül, akkor ha ennyire fontos a konkrét küllem, hát határon túl is keresd.
2019. jún. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!