Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nálatok, hogy ment a kutya...

Nálatok, hogy ment a kutya örökbefogadása, kutya kiválasztása? 24/F

Figyelt kérdés
2019. jún. 28. 08:11
1 2
 1/17 anonim válasza:
43%
Hát, nálam ugy, hogy a kutya választott ki engem.
2019. jún. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy, hogy elmondtuk a menhelyen, milyen preferenciák alapján szeretnénk kutyát, mit tudunk és szeretnénk neki nyújtani, majd ehhez ajánlott kutyát. A kezembe adta (kicsi volt még, 3 hónapos), mire a kutya a nyakamba bújt, és a két mellső lábával átkarolta a nyakamat. Szerelem volt első látásra, a menhelyen is örültek, hogy elsőre belém szeretett a kutya. Azóta is tart ez a "szerelem". :)
2019. jún. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Több kutyát is megnéztem online, kérdeztem, megvoltak a szempontjaim. Végül csak egyet néztem meg, és egyből jött volna velem, úgyhogy egyértelmű volt, hogy ő lesz a kutyám, a menhely sem vizsgálódott, a kutya döntött. Eleinte kértem tőlük pár dologban tanácsot, segítséget, meg írtam nekik, hogy vagyunk, képekkel, mostanra ez ritkult, illetve összefutottam a facebook oldalukon az ideiglenes befogadójával, és vele tartom a kapcsolatot. Hozzám egyébként a menhely munkatársai hozták el autóval, de nem jöttek be a lakásba, csak aláírtuk a papírokat.
2019. jún. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Megvolt már a kiszemeltem, mikor elmentünk. A menhelyen kérdeztünk róla, közben végigmentünk a sorokon, hogy a többire is ránézzünk, de már tudtuk, hogy ő lesz. Mikor a végén odamentünk hozzá is, először csak ült hátul, szólt neki a gondozó, kijött, lelt a rács mellé, megszimatolt, megnyalta a kezem. Egyértelmű volt:)
2019. jún. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
Kiválasztottam a menhely weboldaláról. Odamentünk,elhoztuk. Ennyi. Ez Nyíregyháza volt,az Állatbarát Alapítvány, kb. 10 éve. Akkor még se ivartalanítás nem volt,se szerződés,semmi. Talán most már van, ha jól tudom.
2019. jún. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Elmentem megnézni a kiskutyákat, de előtte már képen kinéztem egyet. Igazából érte mentem. Aztán lehajoltam a kiskutyákhoz (akkor már mindet haza akartam hozni), de az egyik gombóc majd' összetörte magát, bukdácsolt át a többieken, hogy odajöhessen hozzám. Aztán felvettem és 20 percen belül már a kocsiban ült és jött velem haza. :D ennek 8 éve.
2019. jún. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%

Menhelyről akartam.

Aztán előtte pár nappal egy facebook csoportban találtam egy

hirdetést, hogy pont azon a településen ahova költöztünk van egy ingyen elvihető, gyönyörű, 3 hónapos talált kutyus.

Másnap már robogtunk is érte. :)

2019. jún. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%
Neten kovettem (facebook csoport) az egyik varosi menhely kepes oldalat, tavasszal szerettem volna orokbefogadni onnan valamelyik kutyust, ezert nezegettem oket mar januartol. De valahogy nem volt meg az az elso latasra dolog egyikukkel sem, mar terveztuk, hogy inkabb szemelyesen megyunk es eloben nezzuk meg az osszeset. Aztan elotte elem bukkant az oldalukon egy gyonyoru, de nagyon sovany, 2 eves lany kutya, ugy nezett ki, mint egy roka. Es tudtam, hogy ha neki is kellunk, akkor o lesz az. A latogataskor mar eleve hozza mentunk es kivittuk setalni, megbeszeltuk otthon, 2 hettel kesobb elvittuk ujra, de visszaerkezve ki is toltottunk minden papirt. Megbeszeltuk az ivartalanitast (menhely intezte, mi fizettuk, 5 nappal az atadas elott volt) es a napot amikor megyunk erte, akkor pedig atirtak a csipet es odaadtak az oltasi konyvet es mar mehettunk is. Osszesen 22 ezret fizettem mutettel, oltasokkal egyutt, plusz amit adomanyoztam nekik. Marcius elejen vittuk haza, azota 5 kilot hizott es gyonyoru szep lett :) Boldog kutya.
2019. júl. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%
Illatos uti sintertelepen egy "taknya nyala egybefolyik" kutyat sikerul kivalasztanunk. Az az okos szempàr,ami mèg betegen is volt neki felul irhatatlan volt. Kihoztuk,meggyogyult.Evekig velunk volt. A harmadikat menhelyrol hoztuk el. Bementem megnezni a kutyaovit es amikor jottem ki hatra fordultam es egy kis kolyok az hatso ket labara felallva nezett ki a ketrecen egyenesek a szemeimbe. Ő most lesz 12. A harmadikat pedig az illatos uti telep honlapjan neztuk ki kepen es masnap mentunk erte. Kolyok volt. Most volt 7eves par napja. Imadom Őket. Menhelyi allatok forever.:)
2019. júl. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ráböktem kép alapján :)


2 évig rengeteget olvastam kutyás témában és videókat néztem: etetés, testbeszéd, nevelés, trükktanítás, problémamegoldás, fajtacsoportok, fajták stb. Ezek alapján kialakult bennem egy kép, hogy kb. milyen kutyával tudnék együtt élni (méret, kor, személyiség, problémák) és mi az ami abszolút nem, így célzottan tudtam böngészni a környékbeli menhelyek, gyepik oldalait.


Azt vettem észre, hogy egy kutya adatlapjára folyamatosan visszatérek. Nagy levegőt vettem, elmentünk megnézni. Szerelem első látásra, részéről is, részemről is. Annyi volt az egésznek a szépséghibája, hogy ettől az "állatvédő szervezettől" nem örökbe fogadni, hanem menteni kell a kutyákat, szóval az idiótáinak nem sikerült eltalálni se a korát, se az egészségügyi állapotát (hatszámjegyű összeg ment rá), se a nemét, pedig arra azért 50% esély volt.


Természetesen a világ legjobb kutyája :)

2019. júl. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!