Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A rottweiler mennyire számít...

A rottweiler mennyire számít okos kutyafajtának?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok érdekelnének...
2019. jún. 28. 17:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém okos.
2019. jún. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mihago ***** válasza:
17%
Német juhászokat tenyésztettem és képeztem éveken át, de sokszor foglalkoztam más kutyákkal is. A rottweilerrel nem voltak túl jó tapasztalataim. Minden rotis égre-földre esküdözik, hogy az övé okos (lásd itt fent), de valójában buták, mint a föld. Az alapvető kutyafunkciók működnek, nem konkrétan debilek, de jóval nehezebb felfogásúbb, lomha agyúbb kutyák, mint a német juhász vagy a border collie. Bár azok kifejezetten a legintelligensebbek, szóval nem tudom, mennyire fair ez az összehasonlítás.
2019. jún. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mihago, az olyan "tenyésztők" miatt tart itt az ország, ahol...


Kérdező: Annyira okos, amennyire kiképzed. Egy kutya se születik trükkökkel a fejében.

2019. jún. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%

1 vagyok.

Amikor kölyökként megvettem nem akart megmaradni nyugton, amíg melóztam. Hát megkértem a főnökeimet, hogy jöhessen velem(rendőrségen dolgozok). Bele mentek, mivel "kijárós" rendőr vagyok, a rendőrségen így nem okoz bajt, azt mondták, ha tudok figyelni rendben. Aztán tök magától ráérzett a rendőri munkára. Ma már hivatalosan is a társam, letette a rendőrsi vizsgát, de olyan hamar, mert ugye benne volt eleve a helyzetben, így nem kellett sokat tanítani, szinte magától tanulta meg a dolgokat.

Csak megfelelően kell bánni vele, lehetőséget adni arra, hogy azt tegye, amihez ért. A rotinál le van írva a fajtastandardban is, hogy nem szeret idióta, értelmetlen "feladatokat" csinálni, mint border collie és társai. Ő kemény munkára, őrzésre meg hasonlókra van. Lomhának tűnik, mert nagytestű és izmos fajta, nem agilis alkatú, aki folyton pörög. Az én kutyám egésznap velem jön-megy, ahova kell, teszi a dolgát, otthon meg nyugton elvan, de ha úgy van ott is aktivizálja magát, csak épp nem ugrál feleslegesen. Nincs ezzel baj, de nem ettől lesz okosabb vagy butább egy kutya.

2019. jún. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tőled se vennék kutyát basszus, akármekkora "tenyésztő" is voltál. Fingod nincs a kutyákról. Szerintem egy munkavonalas németjuhásszal se bírnál el.


Aki KICSIT is ismeri a kutyafajtákat az pontosan tudja, hogy nem minden kutyafajta ugyanolyan nevelést igényel. Máshogy foglalkozunk egy juhászkutyával, máshogy egy vadászkutyával pl.


Hogy válaszoljak a kérdésre is: volt rotikkal dolgom, semmivel nem hülyébbek mint pl.a németjuhász. Makacsak, konokak és máshogy kell motiválni/nevelni őket.

2019. jún. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sok múlik a vonalon. Vannak nagyon suta agyú rotik (főleg a kfejezetten csak show vonalban látni olyan lomha, ösztöngyenge, motiválhatatlan kutyákat), és vannak fantasztikus kutyák is.
2019. jún. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi örülünk a legjobban
2019. júl. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!