Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akkor most mi legyen?

Akkor most mi legyen?

Figyelt kérdés

Hasmenése van a kutyámnak. :S


Nem akarom már állandóan állatorvoshoz hurcolni, nem rég volt egy elég komoly állkapocsgyulladása, rengeteget voltunk az orvosnál mire kiderült hogy csak egy kis gyulladás, komolyabb betegségre gondoltunk. Hálistennek nem így lett, egy 3 hetes antibiotikumos kezelést követően teljesen rendbe jött a kutya. Az orvosom kb rám szólt, hogy azért nem mindenért kell elhozni a kutyát, mert hajlamos vagyok arra hogy kutya hipohonder legyek... Az állkapocsgyulladas teljesen jogos volt, de azért mert egy kicsit megy a hasa, vagy picit csípás a szeme nem kell zaklatni szerencsétlen ebet.


Oké én ezt értem, de most megint hasmenése van, 4napja kezdődött, adtam neki probiotikumot, bólusz adstringens (nem tudom hogy kell irni..) 2 darabot, egyet reggel, és egyet este. Aztán rendbe is jött, normálisat ürített. Ezen felbuzdulva már csak egy bóluszt adtam neki délután, de emiatt éjjel újra elkezdődött a folyamat, 4x mentünk le éjjel sétálni, nem fosik csak lágy az ürüléke és sajnos már nyálkás is. Viszont tegnap még teljesen normális volt... :S

Kimélő ételt eszik, répás rizst kis főtt csirkével, és a kedve nagyon jó, laza nincs.


Előzményként hozzátenném, hogy 5napja a Fonyódi kutyastrandon voltunk, ahol minden felvolt ázva, pocsojás volt, és lehet beleivott a pocsojába a kutyám... (ami már szinte sárga volt, forró volt, és békák tanyáztak benne :S egy óvatlan pillanatban lehet belelefetyelt)


Folytassam a kúrát, vagy zaklassam az orvost?



2019. jún. 29. 08:29
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

Folytasd a kúrát még egy két napig



Es ha lehetséges válts dokit mert egy rendes doki nem ilyen

2019. jún. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

[link]


"A Giardia világszerte megtalálható, kedveli a hűvös és nedves környezetet: vízpartokon, vízforrások környékén, mocsaras, sáros területeken előszeretettel telepedik meg. A betegség elsősorban a szennyezett víz, valamint a cisztákat tartalmazó ürülék elfogyasztása során kerül be a szervezetbe, de már egy véletlen érintkezés, a szennyezett talaj megszagolása is elegendő a fertőzött tárggyal. Kedvenceink pedig szeretik mindenbe beldugni az orrukat, illetve megkóstolni mindazt, aminek érdekes szaga van… Így lehet egy ártatlan botrágcsálásból, legelészésből vagy egy fertőzött kutyatárs labdájának, játékainak elcsenéséből hirtelen állatorvosi kezelésre szoruló állapot."


Akár ez is lehet ok, mivel írtad Fonyódot egyből beugrott. De lehet hogy neked is mivel ki is emelted hogy talán beleivott...


Ja és másik orvos nincs a közelben? Ne amiatt legyen baja a kutyának mert szégyelled miatta megnézetni...

A hasmenés komoly betegség tünete is lehet.

2019. jún. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Najó nekem ennél nem is kell több, szerintem elviszem a dokihoz. Majd ha leszíd, akkor leszíd. Nem érdekel, nem szégyenlem elvinni. Amúgy borzasztó jó orvos, és abban igaza volt hogy egyszer elvittem azért, mert séta közben felkapta 2x a lábát. Kiderült hogy az égvilágon nincs semmi baja, és nyilván tulreagaltam. De szerintem ez most nem érvényes, szerencsétlen kicsikémet most már félóránként kell levinni, hamarabb kellett volna mennem. :(


Köszi a válaszokat!

2019. jún. 29. 09:03
 4/7 anonim ***** válasza:
42%
Okvetlen csináltass Giardia tesztet.
2019. jún. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Voltunk orvosnál, szerencsére semmi komoly nincsen, mindent megnéztünk, és az antibiotikum kúra miatt kissé elromlott a bélflórája, ugyanazt kell csinálni vele mint eddig, 1 het kb a bólusz, és a probiotikumot legalább 2 hónapig kell adni neki. És rendbe fog jonni, illetve kapott egy szurit is, nehogy hányjon. :)


Köszönöm a válaszokat!

2019. jún. 29. 12:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Köszi a visszajelzést! Gyors gyógyulást a kutyusnak!
2019. jún. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%

Sajnos nagyon kevés orvos jelzi, hogy antibiotikum kúra esetén szükség van a probiotikumra.

Egyébként nem értem az orvosodat. Miért is kell leoltani valakit, ha aggódik és az ő tudására van szüksége ahhoz, hogy megnyugodjon.

2019. jún. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!