Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutyám nemiszervén lévő...

Szuka kutyám nemiszervén lévő seb és végbélnyílás tisztítására ötletek?

Figyelt kérdés
A kutyusunk műtve lett gennyes méhgyulladással. Kívül van neki a hasfelöli részen egy kisebb lyuk, ami "gennyedzett" neki. Az orvos nem mondott rá semmit, csak hogy valószínűleg magának okozta a sebet, ugyanakkor még most sem akar gyógyulni és a műtéti gallértól a fenekét sem tudja nyalogatni, hogy a fosást lenyalja róla, úgyhogy a seggét is törölgetem, de alig jön le a fos. Már bocsánat, hogy így fogalmazok, de tegnap kihívtam hozzá orvost, mert láza volt és mintha véres lett volna a híg széklete és kapott 3 szurit, de ez a doki se tudott semmi érdemlegeset mondani. Hogyan és mivel tudnám a végbélnyílását tisztítani és a nemiszervén lévő sebet kezelni?

2019. jún. 29. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
hidrogénperoxid
2019. jún. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Eleve a hasmenést is kezelni kellene.

Természetesen hétvégén jönnek elő a gondok. pedig a megoldás kulcsa egy felszerelt rendelőbe, klinikára bevinni a kutyádat.

2019. jún. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Én mindig sima melegvizes szivaccsal szoktam tisztítani az ilyesmit.
2019. jún. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Felszerelt klinikán volt műtve 4 napja más városban, de 2 napja rossz volt a széklete, ezért tegnap kihívtam a helyi orvost. A hasmenés megszűnt, de a feneke még olyan. Törölgettem vizes meg száraz papírtörlővel, de nem nagy sikerrel jártam. Holnap fog visszajönni a helyi orvos,hogy megnézze javult-e az állapota. Addig szerettem volna megtudi hátha tud valaki tapasztalt ember érdemleges választ adni, ha már az orvosok nem tudnak mit mondani. Egyébként a kutya öreg, de így sem sajnáljuk rá a pénzt, ha netán azt hinné valaki, mert már üti a 100 ezret a kezelése meg a fuvarozása együtt és minden spórolt pénzünk rámegy. Aludni se alszok egy hete miatta, mert éjszaka 2kor is felkelek ránézni, hogy jól van-e. Na most hogy ezt tisztáztuk, jöhetnek az érdemleges válaszok. :)
2019. jún. 29. 17:16
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

A jól felszerelt klinika sem jelenti azt, valóban jó orvosok dolgoznak ott.

"Kívül van neki a hasfelöli részen egy kisebb lyuk, ami "gennyedzett" neki. Az orvos nem mondott rá semmit, csak hogy valószínűleg magának okozta a sebet, "

Ez a mondat nem vall JÓ orvosra. Meg kellett volna mondaniuk pl, mivel kezeld a sebet.

Sajnos pont most van olyan kutyás ismerősöm, akinek állatkórházban műtétnél felületesek voltak. Természetesen "kijavították", de a gazdát okolták a "javítás" okáért.

A fenekét próbáld meg kutyasamponnal, vagy WU2-vel kevert vízzel, szivaccsal letisztítani. Először áztasd be egy kis időre, ahol piszkos. Utána kezdj neki a mosdatásnak. Rövid , vagy hosszú szőrű a kutyád ?

2019. jún. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsónak: megpróbálom akkor kutyasamponos vízzel óvatosan lemosni szivaccsal a fenekét, hogy ne kenjek össze más területet. Sajnos nagyon kevés erre a jó orvos. Ahol én lakok ott eleve az első doki ki se jött megnézni mi a baja a kutyának. Akit tegnap hívtam szinten nem tűnt jónak mert 3x kérdeztem mi lehet a baja és nem válaszolt rá hanem mást kezdett sorolni hogy pl: fel van puffadva a kutya, minek lett fogkő leszedve neki meg ilyenek...
2019. jún. 29. 21:19
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Orvos már van rengeteg, de valóban elhivatott, naprakész sajnos kevés.

A műtéti sebnél próbáld Betadinnal a környékét kezelni. Ha már nem nedvedzik,akkor már a sebet is kezelheted vele.

Lakásban van, vagy kinti? Nagyon figyelni kell, a légy nehogy beköpje

2019. jún. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!