Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacsi kölyöknek táp?

Tacsi kölyöknek táp?

Figyelt kérdés

12 hetes csoki-merle színű tacskó kan (ivartalanítva lesz természetesen), Brit Care kölyöktápot kapott, szóval mi is azt vettünk neki, hasmenése volt tőle. Rendszeresen féreghajtva van, nem volt benne féreg. Most áttértünk N&D-re, attól ugyan szilárdat kakil, de eléggé sötétbarnát, észrevehetően kevesebbet, mint korábban, majdnem semmi szaga sincs.


Érdemes lenne valami harmadik opciót keresni? Esetleg a BARF működhet? Vagy maradjunk az N&D mellett?


Van valami tippetek, hogy hogyan legyen gyönyörű szőre? Igaz az a városi legenda, hogy hetente egy nyers tojástól szebb lesz? Ha már egyszer csoki-merle, és állandóan megállítanak az utcán, mert ilyen tacsit ritkán látni, szeretném a maxikumot kihozni belőle.


(Félreértések elkerülése végett: 8 hetesen hoztuk haza, 10 hetes koráig kapott Brit Care-t, utána fokozatosan keverve kapott N&D-t, pár napja már tisztán N&D kerül a táljába.)



2019. jún. 29. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Én a kutyámnak pedigree juniort adok



És eddig teljesen bevált

2019. jún. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

"Most áttértünk N&D-re, attól ugyan szilárdat kakil, de eléggé sötétbarnát, észrevehetően kevesebbet, mint korábban, majdnem semmi szaga sincs."

Miért is akarnál váltani, amikor a leírásod alapján egy megfelelő tápot kap a kutyád?

Mi alapján váltanál? A színe miatt, vagy azért, mert kevesebb a végtermék // ami azt jelenti, jól hasznosítja a kutya//, vagy, mert nem kellően büdös?

2019. jún. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy sötétbarnát, szilárdat és kevesebbet kakil, azt jelenti, hogy jó a táp (azért kevesebb, mert jobban hasznosítja, kevés benne a felesleges anyag). Nehogy válts, ha ez így bevált!
2019. jún. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"....attól ugyan szilárdat kakil, de eléggé sötétbarnát, észrevehetően kevesebbet, mint korábban, majdnem semmi szaga sincs." - leírtad a tökéletes táp ismérveit, ami az emésztést és a végterméket illeti!

A fenti utolsó 2 hozzászólóhoz csatlakozva: Megtaláltad a kutyádnak a tökéletes tápot, ha anyagilag nem megterhelő, maradjatok annál!!


Az első hozzászólnak üzenem, hogy ne reklámozd! Az egyik legrosszabb választás ami a kutya táplálását illeti!

2019. júl. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, megkérdeztem tegnap az állatorvost is, mikor vittem oltani, elfelejtettem írni, hogy észrevettem a napokban, hogy pici foltokban hullani kezdett a szőre, de mint kiderült, csak a kölyök bundáját váltja. Nem számítottam erre ilyen korán, ezért ijedtem meg, hogy hátha a táptól van, a szüleimnél élő kutyámat késő ősszel hoztuk el és neki kb egész télen megmaradt a kölyök szőre, és azt hittem, lesz ő is fél éves, mire váltani fog.


Szóval a doki azt mondta, hogy ez akkor neki a tökéletes táp, szerintem anyagilag is bírni fogjuk, bár jó drága táp, ha a kutyusnak ez kell, akkor ezt fogja kapni. Nekünk is fontosabb, hogy ő egészséges legyen, mint hogy mi egyel többször ehessünk étteremben, vagy valami.


Egyébként jövő héten kezdjük a kutyaovit, nagyon izgatottak vagyunk már :)

2019. júl. 3. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!