Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy mopsz kutyát kizárólag...

Ha egy mopsz kutyát kizárólag kutyakonzervvel etetnek és 1 konzerv 3 napig elég, lesz baja?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm így eteti a kutyát. Vagy megveszi a legolcsóbb tápot és abból ad neki napi 200 grammot. Szerintem ez rossz, de nem hisz nekem. Mit tegyek?

2019. jún. 29. 23:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Te semmit nem tehetsz.
2019. jún. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%
Ha nem hűtik és felbontva kinthagyják akkor fosni/hányni fog. Ha rendesen tárolják hűtőben a felbontottat, akkor nem lesz.Mitől lenne baja,KUTYA konzerv/kaja,kutyáknak gyártják. Van jobb/rosszabb minőségű,de a rosszabbtól sem fog kínhalált halni,max többször lesz éhes mert nincs benne sok tápanyag és hamar átmegy a belein.
2019. jún. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért 1 konzerv 3 napig irtó kevés. Mi csak ízesítünk vele és így tart 2-3 napig.
2019. jún. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Az olcsó konzervek 80%-ban vizet tartalmaznak. Emellett rengeteg ízfokozó, cukor, gabona van benne. A hústartalma pedig kb 4%, ahogy a legolcsóbb tápoknak is. Ezek után egy általanos iskolai biológia tudás is elég ahhoz, hogy felmérje a gazda, hogy mennyire káros ez a kutyának.

Ilyen embernek nem is lenne szabad kutyát tartania!

2019. jún. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azon kívül, amit előttem leírtak, még azt sem át megjegyezni, hogy ha nem rág a kutya, esélyesen fogköve lesz, ami előbb-utóbb fogvesztéshez vezet.
2019. jún. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kutyakonzerv brutálisan egy oldalú még ha jó minőségűt is kapna a kutya.

Mellesleg pikk pakk fogköves lesz.


Napi 200 gramm táp,meg brutál sok egy kistestűnek!!


Viszonyítás képpen ismerősöm border colliejai esznek 300-350 gramm tápot,úgyhogy sokat mozognak. 20-25 kg körül vannak asszem.



Én konzervet csak plusszként izesítésnek adok,mondjuk kb két evőkanál konzi mehet a táp közé ha többet kap akkor lazább lesz a széklet. Szóval ha akarnám sem tudnám csak konzival etetni,de mint írtam nem is egészséges,hiába jó minőségű.


Világosítsd fel,hogy hiánybetegség fog kialakulni a kutyánál(vese,máj problémák) és pár hónapon belül kirohadnak majd a fogai.

Mopsz eleve egy beteges érzékeny fajta.

Minőségi kaján kéne tartani, kistestűek nem fogyasztanak sokat,nekem a 4,6 kgos kutyámnak 4 kg táp 2 hónapig kitart ( real nature-t kap)

2019. jún. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Lesz baja, igen. Ezt hívják minőségi éhezésnek. A minimum a fogkövesedés, de lehetnek hiánybetegségei, emésztési problémái, rövidebb élete.
2019. jún. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!