Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítségeteket akarom kérni,...

Segítségeteket akarom kérni, pár év múlva szeretnék egy kutyát. Sok fajtát ismerek, de természetesen nem mindet. Az a baj hogy nem tudom hogy válaszak fajtát. Honnan tudom hogy ez a fajta melyiket választom hozzám illik?

Figyelt kérdés

Eddigi kutyáimat befogadtam és most szeretnék tenyésztőtől vásárolni.

Eddig volt:

Akita-Németjuhász keverékem (az utcán találtuk törött lábbal)

Pitbull keverék (menhelyről)

És most egy fajta tiszta spániel (Ismerőstől, személyes okok miatt)



2019. jún. 30. 02:05
 1/3 anonim ***** válasza:
59%
Hát, a leírtak alapján már nagyon nem tudsz újat kifogni. Az akita-németjuhásznak gondolom az energiája sok volt, a pitbull hozzáértő nevelést igényel, a spániel pedig egyik a legtemperamentumosabb, legdilisebb (nem butát értek, sőt) fajták közül, sok véglettel találkoztál. Nyilván az életmódod összeegyeztetése az első, de ha ez megvan megteheted, hogy tettszésed szerint választassz fajtát. Melyiknek tettszik a történelme, a "szülőhazája", az alkalmazása, vagy egyszerűen a kinézete?
2019. jún. 30. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
35%

Minden fajtának vannak igényei. Csak tudnod kell mit tudsz biztosítani a kutyának, és onnantól sínen vagy. Pl ha nem tudod rendszeresen pl őv képzésre vinni akkor a német juci nem épp a te fajtád, persze lehet otthon is tanítgatni, de ahoz sok tudás kell. Vannak ezek a stenderd kérdések ami alapján igen könnyen meg lehet találni a megfelelő fajtát.


Kint vagy bent tartanád?

Vinnéd-e kutyasuliba?

Mennyit és hogyan tervezel foglalkozni vele naponta? (Pl csak séta vagy érdekel valamelyik komolyabb kutyás sport)

Milyen méretű ebet szeretnél?

2019. jún. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
61%

Amelyiket megfelelőn be tudod illeszteni az életmódodba.

De ha nincs konkrét elképzelésed, én ismét menhelyről fogadnék be. Ott is vannak egyébként különböző sportokra, képzésekre, őrzésre stb megfelelő keverékek. Sőt ott is van rengeteg fajtatiszta kutya is.

2019. jún. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!