Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebben a hőségben ki lehet...

Ebben a hőségben ki lehet menni kutyával kb.1 órás sétára?

Figyelt kérdés
Vagyis hogy nem -e szárad ki, vagy a tappancsával nem -e csinál valamit a forró beton?
2019. jún. 30. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Nem. Hőgutát is kaphat és szétégetheti a talpát a forró beton, aszfalt, homok.


De lépkedj te mezítláb a betonon és ha neked nem forró akkor neki sem, de ha neked az, akkor neki is. De ne csak végig ugrálj rajta, hanem állj meg és tartsd a földön a lábadat.

2019. jún. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Max ha vizes helyre mentek ahol tud hűsölni szóval tó,patak,folyó környékére tervezed a sétát.


Ha nem akkor semmiképpen sem,mert megégetheti a mancsát,illetve a hőguta veszélye is fent áll. Én ilyenkor 6 óra után sétálok a kutyával,akkor már jó részt mindenhol árnyék van amerre megyünk bár meleg a beton,nem tűzforró. Így is próbálok több füves helyet beiktatni,ahol sétálhatunk.

Napközben ha le is viszem,mert esetleg nagyon kéredkedik lefelé akkor a tömböt megkerüljük ami 10 perc. Ettől többet ilyen hőségben aszfalton nem kéne sétálnia.

2019. jún. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Naponta 4 x visszük sétálni a kutyusunkat, jó órás sétákra. Füvön sétálunk, lehetőleg árnyékba, illetve arra, amerre ő szeretne menni. Semmi baja sem lett eddig..Amíg átmegyünk az aszfaltozott részen, gyakorlatilag észre sem veszi. Szóval nincs olyan nagy vész.
2019. jún. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A forró aszfalt ugyanúgy megégetheti, mint a te lábadat (igaz, ez attól is függ, mihez szokott az a láb). Forróságban, aszfaltozott, betonozott helyen, ahol nincs semmi zöld és árnyék, nem sétáltatnám. A kezeddel ellenőrizni tudod, hogy mennyire meleg. Viszont árnyas helyen, füvön jobban bírja, de a rendszeres itatásra figyelni kell! Most repülni fognak a kövek, hogy mekkora állatkínzó vagyok, de a mi kutyánk tegnap és ma is szinte egész nap sétált. Nem mentünk brutális távot, a nagyját inkább délelőtt és késő délután tette meg, sokat pihentünk és a legmelegebb időszakban úgy intéztük, hogy többször úszhasson is. Látszólag nagyon élvezte. Úgyhogy nem kell feltétlenül szobafogságra ítélni, de ésszel kell csinálni. A kutya fajtáját, korát is figyelembe kell venni (rövid orrú fajták hátrányban).
2019. jún. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4-es, egy Yorkie Terrierem van, az gondolom rövid orrúnak számít
2019. jún. 30. 21:14
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A yorkik olyan kis súlyúak, bőven elbírod 1 kézzel is :)

Szerintem vidd ölben míg füves részhez nem érsz.

Holnapra 36 fokot mondanak, még én se szívesen megyek ki sétálni.

2019. jún. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: Egy francia buldoghoz képest hosszú az az orra :) a légzési nehézségek miatt említettem ezt, ebből a szempontból a yorkie-k jobb helyzetben vannak, de abban igazad van, hogy kímélni kell. Elég közel van az egész teste az aszfalthoz, ez ront a helyzeten, ahogy az is, hogy egy kis testet a folyadékveszteség is jobban ki tud billenteni az egyensúlyából. Amit előttem írtak a felemelésről, az megoldás lehet (bár pedagógiailag érthető, ha nem szeretnéd).
2019. júl. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Vízpart melleti erdős részre nyugodtan. Ha erre nincs lehetőség és délután akarod sétáltatni vigyél vizet, mivel kistestű vidd kézbe az aszfaltos részen. Az meg egyed függő hogy mennyire fog neki tetszeni. Az enyém pl nem bírja a meleget (más fajta is) és este sétálunk vízzel illetve pár naponta mancs ápolozom.
2019. júl. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az enyém ki se megy. Reggel hajnalban 2-3 órát elvagyunk, az első sugarakra hazafelé veszi az irányt. Este, amíg le nem megy a nap, inkább nem pisil, nem lehet kiimátkozni a lakásból. Este is meleg van, mivel egésznap meleg van, így olyankor csak laza séta van. De most, ebben a f@.sz@ hűvös, esős időben meg bemenni nem akar:D
2019. júl. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!