Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma több, mint félbe tört...

Ma több, mint félbe tört kiképzés során 4 hónapos kiskutyám felső szemfoga. Megvan, tehát úgy vélem, nem lesz gond a fogváltásnál. Adjak neki + bármi kiegészítőt, hogy erősítse a csontot?

Figyelt kérdés

2019. jún. 30. 16:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Faxnak kell harapós,húzós,stb. tréninget csinálni egy ekkora kölyökkel. Szétcseszed a fogait és az állkapcsát. Szerencséd hogy nem maradó fogat törtél ki. Gondolom nem jutalomfalatba tört bele alapvető engedelmességi feladatoknál. De az a fontos hogy jó fogós harapós menőkutyád legyen mi? Nem az hogy ne kúrd el az egészségét már most.
2019. jún. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Az enyém egy 4 és fél hónapos talált keverék, és azért szoktam vele kötélhúzást játszani, mert kb. semmi más játék nem érdekli.
2019. jún. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Sima puha vagy labdás játék kötéltől ha nem állat módjára játszol vele nem törik ki a foga. Gondolj bele mekkora erővel kéne cibálnod ahhoz.. A címszavakban ott van hogy dobi a kutya,ezért gondolom,hogy nem játszottak vele,hanem pl. műanyag műkarra haraptatták. Attól már kitörhet.
2019. jún. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, étrendkiegészitő és egyéb olyan válaszok érdekelnének, konkrét tápanyag nevekkel, amivel erősíthetem a testi felépítését.
2019. jún. 30. 17:40
 5/12 A kérdező kommentje:
Kedves 2/4 nem műkar volt. Rongy. Nem kellett volna ennek történnie, mert neki megfelelő játék volt. Mégis így alakult. Már ez van. Nyugi, szeretem a kutyámat, mielőtt ítélkezésbe torkollana a dolog. Kérek szépen + tápanyag ajánlatot, segítséget!
2019. jún. 30. 17:46
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagy szerencséd van, hogy nem a maradandó foga tört ketté!


Amit én megvizsgálnék elsősorban, hogy a törés helye nem éles-e, mert akkor felsértheti a nyelvét, de elvileg más teendő nincs vele (gondolom nem a fogíny szintjébe vagy az alá tört le?), majd kihullik és nő a helyére maradandó fog.


Viszont. Ha még nem tudtad volna, akkor itt felhívnám rá a figyelmedet, hogy kölyökkutyával NEM szabad kötélhúzást vagy bármilyen olyan játékot játszani, aminél a fogait használja kapaszkodáshoz. Vagy ha mégis ilyet játszatok, akkor is csak gyengéden. Miért nem szabad? Azért, mert meggyengíted vele a fogágyat és esetleg rosszul fognak kinőni miatta a maradandó fogai, másrészt - ahogyan azt megtapasztaltad - kitörheted a fogát.


A csonterősítőhöz nem tudok hozzászólni, arról orvost kéne megkérdezned, hogy ajánl-e valamit.

2019. jún. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

Ha megfelelő táplálékot kap, nem ajánlatos pluszban csonterősítőt adni.

Nem biztos, hogy azért tört el az a fog, mert gyenge lenne a csontozata.

2019. jún. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%
A törött tejfogán már nem fog használni semmit semmilyen csonterősítő. Megfelelő étrend és fogápolás mellett egészséges csontfogai fognak nőni. Nemsokára el fogja kezdeni cserélni őket.
2019. jún. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
A helyedben állatorvost kérdeznék meg. Amúgy felnőtt kutyák maradandó szemfogai is törnek akár egy hevesebb játék során is egy másik kutyával. Akkor kell erre jobban odafigyelni, hogy lehetőleg ilyen ne történhessen, ha kiállításra is viszed, mert ott számít. Amúgy ha a kutya nem fájlalja, nem mindig nyúlnak hozzá.
2019. júl. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%

Felesleges barmit is adni szerintem is, plane, hogy nemsokara megindul a fogvaltasa, es az elsok kozott fog az a foga kihullani. Az en kutyam egyebkent nagyon vadoc, belevalo kiskutya volt, a mai napig ugy jatszunk, hogy pofozgatom jatek kozben, mert imadja. Ugyan foga sosem torott, de 4(!) fogat utottem ki jatek kozben, illetve 3 masikat talaltam meg a foldon 1-1 rongyos, labdazos jateka kozben. Termeszetesen az elso ilyen fogrepulos alkalom utan ugy megijedtem en is, hogy masnap elmentunk a dokihoz, az meg kb csak legyintett, hogy ez normalis, figyeljek a fogaira es ha nem bujna a rendes foga majd beszelgetunk a tovabbi teendokrol.

Akkor nemregiben talaltunk az utcan egy 4-5 honap koruli kiskutyat, neki eleve torott volt a szemfoga, a megtalalasa utani 1 honapban meg nalunk volt, amig egy alapitvanyon keresztul nem gazdasodott. Neki az a torott szemfoga esett ki eloszor, es gyonyoruen bujt az uj. Ne aggodj, minden rendben lesz. De ha akarod vidd el dokihoz. Ha rosszul torott max kihuzzak. :)

2019. júl. 1. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!