Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya törzskönyv átírást hogy...

Kutya törzskönyv átírást hogy kell intézni, mi a menete? Mennyi időn belül kell átírni a kutya törzskönyvét? Milyen papír kell hozzá?

Figyelt kérdés

Még nem intéztem ilyet ezért kérem a segítségeteket, mivel fajtatiszta kutyát szeretnék vásárolni.


Elég bemenni a MEOESZ-hez személyesen és kész?


Van valami határidő, hogy mennyi időn belül kell átírni a törzskönyvet a saját nevemre, vagy 2-3 év után is meg lehet tenni ezt? Egyáltalán látszik rajta valahol a tuladjonos neve (amit találtam minta ott csak a tenyésztő és kutya adatai vannak)?


Továbbá milyen papír kell hozzá, elegendő csak az adásvételi vagy kell a tulajdonjog változási kérelem (ami MEOESZ honlapon van)


Köszönöm!



#átírás #törzskönyv #kutya törzskönyv
2019. jún. 30. 17:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Szia!


A tulajdonos neve nincs rajta, nem is kell rajta lennie, hiszen ez a kutya adatait tartalmazza. Neked nem kell rajta átíratnod semmit, nem is teheted meg. Ha a kutya neve miatt kérdezed, akkor a hívóneve nem szerepel rajta, csak a törzskönyvi név, az megint csak egy kötött adat. A vásárlás után olyan nevet adsz neki, amit akarsz, semmi köze nincs a törzskönyvhöz.

2019. jún. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, nem a kutya neve miatt kérdeztem, hanem mert szembe jött hogy át kell vagy lehet írni, hogy van tulajdonjog változás bejelentő ezért érdeklődöm.

Lehet csak tenyésztőkre vonatkozik ha egymás között adnak vesznek akkor a saját kennel adataival fel tudja tölteni vagy passz.


Az oltási könyvet úgy tudom cseréli a doki mivel ott saját nevem kell hogy legyen, meg az online chip rendsszerbe is átvezeti...

2019. jún. 30. 18:12
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

Lehet olyan kutyát is átíratni, amelyik pl már gazdánál van, de valamiért máshoz kerül.

A tul. vált. nyomtatványon azért van tenyésztő/ tulajdonos írva.

Ha kölyköt veszel, a tenyésztő tudja, mit szükséges adnia ahhoz, hogy át tudd íratni a kutyát a nevedre.

Fizetned is kell az átírásért.

2019. jún. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ezzel most sokat nem segítettél kedves utolsó...

Induljunk ki onnan hogy fogalmam sincs a folyamatról ezért kérdezem.


Alapvetően akurátus ember vágyok ezért érdekel, nem akarok hiányzó papírokert 100-200km utazni, mert pl csak eredetiben jó....

ez a tudja mit kell adni sokat nem jelent, vagy tudja vagy nem vagy akarja vagy nem vagy csak elfelejti...


Plusz a folyamattal se vagyok tisztában.

2019. jún. 30. 19:03
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem értelek titeket. Miért jó az, ha a tenyésztő helyett a te neved szerepel a tenyésztő rovatban? Az ég világon senkit nem fog érdekelni ez. Vagy más átíratta már a saját nevére és tőle vennéd meg?
2019. jún. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem tenyésztőtől venném meg a kutyust adásvételivel.


De mivel laikus vagyok nem tudom, hogy át kell e íratnom (mert kötelező) a késöbbiekben át tudom e írni

kötelező elemnek tekinthető e pl mint gépkocsinál a törzskönyv átírás...stb.


Vagy akkor mi értelme van miért van átírás...

2019. jún. 30. 20:34
 7/11 A kérdező kommentje:
Azaz hvatalos tenyésztőtől venném, leht kicsit félreérthető a , hiánya.
2019. jún. 30. 21:58
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

A törzskönyv (származási lap) hátoldalán szerepelnek a "Tulajdonos változások" itt feltüntetik az új tulajdonos (tehát nem a tenyésztő) nevét, címét, a dátumot és szükséges hozzá egy aláírás (azt sajnos nem tudom kié, de nem a tenyésztőé) és a MEOESZ pecsétje. Onnan tudom, hogy itt van előttem a törzskönyvünk, én is megnéztem, ha gondolod küldök róla képet, hogy hogy néz ki, tavaly ilyenkor vettem a kutyát, nem hiszem, hogy ez változott volna azóta.

Nekünk egyébként a tenyésztő íratta át a tulajdonost, ő intézte nekünk az egészet a MEOESZ-el, aztán postán küldte a törzskönyvet.

Ettől függetlenül a tenyésztőtől kapsz egy adás-vételi szerződést is majd, a tulajdonjogot ezzel tudod igazolni, a chip átírásához is erre lesz szükséged, anélkül hivatalosan állatorvos nem is írhatja át, de ezt egészen biztos, hogy a vásárláskor kézhez kapod.

2019. jún. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
Az lemaradt, hogy a törzskönyv kiállítása és átírása 5000ft azt hiszem, de szerintem ezt a legtöbb esetben a tenyésztők intézik, már úgy állítattják ki, hogy szerepel rajta az új tulajdonos.
2019. jún. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Felhívod a MEOESZ törzskönyvezési osztályát. Náluk hitelesebben senki nem fog neked pontos válaszokat adni a kérdéseidre.


Egyébként az átírás azért szükséges, mert annak hiányában az állatorvos nem fogja a chip számát átírni a nevedre.

Persze, vannak orvosok, akik igen lazán veszik az előírásokat, és simán átírják a chipet.

2019. júl. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!