Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez beválhat...

Szerintetek ez beválhat ugatas ellen?

Figyelt kérdés

Juhászkutyám van. Ha látnátok élőben, azt tapasztalnátok hogy mennyire okos, engedelmes, és gyönyörű kutya... Mindenre hallgat, rendkívül értelmes, egyáltalán nem domináns, és úgy vélem minden tőlem telhetőt megteszek érte. Minden csodálatos, de egy gonddal nem tudunk megbírkózni, és a házhoz érkező kutyatréner sem. Egyszerűen nem tud leállni az ugatassal lent, itthon letud ha rászólók, de ha nem szólnék egész álló nap ugatna! Ő egyszerűen nem unja meg, ha tollasozunk vagy a barátaim tollasoznak végig ugat, egyszer annyit ugatott hogy belerekedt... És ilyenkor hiába szólok, hiába kötöm meg, hiába büntetem meg, 1percre elhallgat, és folytatódik minden tovább. Ha elviszem arról a helyről, akkor is legalább még 10 perc kell hogy abbahagyja, elképesztő. Ehhez képest veszélyhelyzetben (ha egy kutya megtámad minket, sajnos volt egy ilyen eset) kérésre behúzódik a hátam mögé, és várja hogy én cselekedjek. Dog dancingelünk, terelni járunk ahol igazán kiugathatja magát, roppant értelmes, és nagyon nagyon jó a kapcsolatunk. Tenyleg, mindig rám figyel, mindent megtenne értem és fogalmam nincs hogy erről a felesleges ugatásról hogy szoktassuk le... Ő egy falevelet is képes órákig ugatni, idegen embereket süketítene meg (na ilyenkor ha azt mondom csend, elhallgat, de nagy hangal kezd ugatni és ugyan nem támadna soha, megijedhetnek tőle az emberek)

A kutyaoktató nem tud mit csinálni vele. Azt már megtanitottuk közösen neki, hogy itthon kérésre elhalgasson. De a lenti ugatással ahol olyan sok inger éri, nem tud mit kezdeni. Az ugatasgátló nyakörvet ajánlja. Nem zárkózom el ettől, de eszembe jutott még egy dolog, hátha ez beválik és nem kell ezt az elektromos sz.rt ráeröltetni. Utalja a vizet... Utal fürdeni, úszni, arra gondoltam beszerzek egy vizipisztolyt és ha ilyen hiszterikus ugatásba kezd, szépen lelövöm. Biztos hogy ezt utálná. Gondoljátok bevállhat ez?


Sheltie, kan, 1 éves.

(ha esetleg valaki az ivartalanítást ajánlaná, kérem ne tegye, semmi baj nincs a kis golyóival, teljesen kezelhető kutyáról van szó. A tenyésztőjével készülünk kiállításra, és valószínűleg fedezni is fog. Természetesen a kutyám torzskonyves fajtatiszta kutya. Az ivartalanítás csak később jöhet szóba)



2019. júl. 1. 00:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

A vízipisztolyos megoldás beválhat.

Amikor az én befogadott juhászkutyám éjjel ugatásba fogott, fogtam egy csörgő dolgot, (üres sörös doboz kavicsokkal), és kihajítottam a kertbe csendre intő felszólítás kíséretében. Többet nem ugatott ok nélkül éjszaka.

2019. júl. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ja igen, nálunk is van egy bünti labda elnevezésű kis kerek alakú tusfürdős flakon amiben kavicsok vannak, ezt praktikusabbnak találtam mert táskába bedobós méretű, itthon nem kell alkalmazni mert kérésre csend lesz, de lent egy ideig próbálkoztam én is ezzel, csak elfelejtettem leírni. Nekünk ez se vált be mert csak 1-1 másodpercre hallgat el tőle. Egyszer véletlenül neki dobtam, amerre dobtam odafutott, és azthitte neki akartam dobni... Egyből odajött hozzám bűnbánatot gyakorolni, de rá egy pillanatra elindult az ugatas újra. Amúgy semmi baja nem lett neaggódjatok, és sose fenyíteném fizikálisan, annál azért sokkal okosabb, és érzelmesebb is vagyok... De csak úgy érdekességből, szerintem őt még a folyamatos testi fenyítés se tántorítaná el élete legfontosabb dolgától, az ugatástól. Tiszta nonszensz, még sose találkoztam olyan kutyával akit nem lehetett leszoktatni az ugatásról. 1 évvel ezelőtt ha valaki azt mondta volna, hogy nem tudja a kutyáját leszoktatni, nem hittem volna el. Biztos lelehet, könnyen, csak gondosan odakell figyelni a folyamatos tiltásra. Biztos ezt mondtam volna.

Hát nem, mindig vannak nehezebb esetek.

2019. júl. 1. 01:46
 3/13 anonim ***** válasza:
41%
Nem. Ilyen kutya ne fedezzen. Így hogy szerezte meg egyáltalán a tenyészszemlét??
2019. júl. 1. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Ugyan már, elhiszed? :D egy ilyen kutya végigcsaholja a szemlét, egy bíró sincs aki ne rúgná ki azonnal pároslábbal...


Az enyakörv nem ördögtől való, kiváló kiképző eszköz, de szakember kell hogy megtanítsa használni.


Keress más kiképzőt, de vigyázz, sok a kontár! Illetve egy neurológiára szakosodott állatorvoshoz kérnék egy időpontot.

2019. júl. 1. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

ma 04:10

A tenyészszemlének köze nincs a kutya ugatósságához.

A kérdező nem e nyakörvet említett, hanem ugatásgátlót.

A kettő két fajta nyakörv.

2019. júl. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

A kutyának stabil jelleműnek kell lennie, a standard le is írja mik a kizáró okok. Nyilván normális ha egy kutya ugat, de amit a kérdező mond az bőven nem fér bele. Az nem normális ha egy kutya megfelelő fizikai, mentális fárasztás és kiképző ellenére kimerültségig ugat. Igen, vannak ugatósabb fajtàk, a munkakutyák zömében azok, de ez nem magyarázható azzal hogy ugatós. A kérdező említette is, hogy az otthonán kívül ebből a szempontból szinte alig kontrollálható a kutya. Ez a kutyát bíráló személynek feltűnt volna, és mivel ez szélsőséges viselkedés, elküldte volna őket. Voltam már kaukázusik szemléjén, ahol több domináns ivaros kan találkozik, érdekes mód sehol nem kezdtek el eszeveszetten ugatni.


A nyakörvért pedig bocs, bár az elv ugyanaz.

2019. júl. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A kutyámnak nincs idegrendszeri problémája, és a tenyészszemlének valóban nincs semmi köze az ugatáshoz, ha valaki nem tudja mi az a tenyészszemle, vagy nem ismeri a pontos menetét, kérem ne állítson valótlanságokat. :)


Találkoztam már idegrendszer problémás kutyákkal, mert rengeteget mozgok kutyás körökben. Az idegrendszeri betegségben szenvedő kutyák a legtöbbször kiszámíthatatlanok, az én kutyám nagyon kiszámítható, pontosan megtudom mondani mit fog reagálni egy bizonyos helyzetre. Biztosan nincs idegrendszeri gondja, hiszen azt már észrevettem volna én is, a trénerek is, a kutyaiskolás oktatók is, az állatorvos is.

Ő egyszerűen nem bírja megállni, hogy ne ugasson, ő azt hiszi hogy neki ez a munkája és jól teszi, hogy jelez nekem, másnak. Ő sose azért ugat mert megakar támadni valakit, látszik az egész testartásán, csak ugat, és közben rám néz, mintha azt mondaná :latod gazdi??? Ott van egy idegen, úristen látod??? Ott van egy labdaaa, vagy hallottam valami hangot, te is hallottad??

Juhászkutyák nagyon ugatósak, és találkoztam már nála sokkal sokkal jobban ugató juhásszal is. Őt nem is lehetett, vagy nem tudták lenevelni erről, de mégis csodálatos eredményeket érnek el agilityben. Kifogom próbálni a vizipisztolyt, a tréner akivel dolgozunk csodálatos, de szoktam máshoz is járni, mert szeretek több véleményt is meghallgatni.

2019. júl. 1. 10:58
 8/13 A kérdező kommentje:
Hogy ha már ennél a tenyészemlénél vagyunk elakadva, a kutyám letiltható az idegenek ugatásáról... Ne úgy képzeljétek el, hogy eszeveszetten ugat, ez olyan dolgokra koncentrálódik mint pl a. Folyamatosan mozgó tárgyak, mint a tollas, pingpong, és a tenyészszemlén erről beszámolva mondták azt, hogy teljesen alkalmas fedezésre. Valószínűleg terelésből ugat, és ennek kifejezetten örültek, hiszen nagyon jó a terelésben, jók az ösztönei. A terelő suliban is folyamatosan ugat, ha terel. Csak engem idegesít már, hogy nem tudja megkülönböztetni hogy a birkákat terheljük, de a tollaslabdat a panelek között nem. A kérdésemre szeretném a választ, erre reflektáljunk.
2019. júl. 1. 11:04
 9/13 anonim ***** válasza:
74%
Nem idegrendszeri probléma ez, a sheltie ilyen fajta. A letörpített termetű fajták többnyire ugatósak. Folyton fel vannak pörögve, úgymond, "hiperaktívak" :-) Szerintem így kell őt elfogadni. Majd ahogy öregszik, egy kicsit csendesedik.
2019. júl. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát, utolsó válaszoló :azért remélem lelehet tiltani, mert engem a felesleges ugatas kifejezetten idegesít, és szerintem a szomszédaim is így vannak ezzel, meg ha kedvességből nem is mondják. Plusz nem jó viselkedési forma, szeretném ha ebben is maximálisan hallgatna rám. Vettem vizipisztolyt, már be is vetettem, eddig sikeres, meglátjuk mennyire lesz hatásos hosszútávon. :)
2019. júl. 1. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!