Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen lenne a tökéletes élet...

Milyen lenne a tökéletes élet egy labradornak?

Figyelt kérdés

Olyanok érdekelnek, pl hogy nézne ki egy napja, mikor mennyi séta, mit kéne ennie, jó lenne-e neki egy társ stb. Mindent írjatok le légyszíves, hogy hogyan tudnék tökéletes életet biztosítani egy labrador retrievernek.

Előre is köszi, mindenkinek megy zöld pacsi!



2019. júl. 1. 11:38
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Nagyon jó ezt olvasni, hogy így gondolkodsz. :) A kutyáknak nincs ekkora igényük, ahogy te most ezt kicsit túlgondolod. Nekik a legfontosabb, hogy olyan eledelt kapjanak, ami a koruknak és az igényeiknek teljesen kielégítő, tehát ne olcsó gabonás, kukoricás, 4%-os táppal etess, hanem minél nagyobb hústartalommal bíró megbízható kajával, figyelembe véve az életkort. Sétáltatni szintén úgy sétáltass, ahogy neked az idődbe belefér. Az se baj, ha kimarad a séta, mert otthoni játékkal és tréningezéssel meg lehet mozgatni a kutyát. A leges- legfontosabb a sok sok szeretgetés. Figyeld a kutyád testbeszédét, mert így könnyen megértheted, ha valami baja van. A szeretet elengedhetetlen a bizalomhoz, de ne feledd el, hogy ő egy kutya és te vagy a falkavezér. Ha ezt nem tartod be akkor folyton ő akar a főnök lenni és gondjaid lesznek. A kaját csak azután add neki oda, ha leült és fontos, hogy úgy is elvehesd tőle a tálat, ha épp eszik. A kapun ha kimentek te menj előre határozottan és ne ő vezessen téged kifele. Nagyon sokat lehet erről olvasni a neten. Szóval a lényeg: figyeld a testbeszédét, a korának megfelelő magas hústartalmú eledelt kapjon és te legyél a főnök. A szeretgetés meg menni fog gondolom. :D Ennyi elég egy boldog kutyához. Az meg gondolom szintén alap, hogy orvoshoz kell majd vinni oltatni, meg ha bármi baja van amihez mi nem értünk.


(Jöhetnek leértékelni a ráérős sétáltatós emberek, mert azt mertem írni, hogy az idejéhez mérten sétáltasson.)

2019. júl. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
63%
Ez a kerdes megmelengette a szivem. Ilyen jo gazdival tokeletes elete lesz :)
2019. júl. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Rengeteg foglalkozás. Metális fárasztás, sok séta és kirándulás. A miénk imád szimatolni, a séták nagy része abból áll, hogy 2 méterenként leáll és körbeszagol mindent. Van is olyan tanfolyam, ahol keresésre képzik ki a kutyákat. Különféle illatanyagkat (pl vaninlia, mogyoró) kell megkeresniük. Ez az én labimnak tuti nagyon tetszene. Imádják a vizet is, nyáron járunk kutyastrandra. De ha kirándulunk akkor a hideg patakba is simán besétál, szereti nagyon.
2019. júl. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
Jo volt ezt a kerdest olvasni. :)
2019. júl. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A kutya még csak tervben van. Régóta vágyom rá. Van már egy elképzelésem, csak érdekelt volna a Ti véleményetek is, ti hogy gondoljátok.

Szóval ezek a terveim:

Reggel elviszem egy órát sétálni és egy órát játszok vele, tanítgatom, ilyesmik. Ezután anyukámmal lesz délutánig, amíg én dolgozok. Délután leviszem a vízhez(itt nem messze van), hogy lehűtse magát, botot dobálok neki a vízbe. Este pedig elmegyünk egy kutyás környékre, hogy játszhasson, ilyenkor is sétálunk egy órát még(Télen délután mennénk többet, olyankor nme vinném vízbe azért).

Enni reggel és este kapna. A Carnilove vagy a Purizon tápokat néztem ki, kettő közül amelyiket választja(jobban beválik). Anyukám úgyis adna neki vmi rágcsát, jutit napközben.

Heti 1x elvinném kutyasuliba, kipróbálnánk sportokat, hogy mit szeret és vinném kirándulni is olyan helyekre, ahol még sosem jártunk(Én havi 1x el szoktam menni 2 napos "piknikezésre" egyedül, vmi hegyekbe vagy hidegebb tájakra, szeretem a természetet, szóval jönne velem.).

Társnak jelenleg 3 cicát tudok neki megadni, de nem tudom nem-e kéne egy kutyatárs is, bár elképzeléseim szerint sokat viszem más kutyák közé.

2019. júl. 1. 13:13
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

Kedves kérdező!


Szerintem ez tökéletes lesz számára. Arra figyelj, hogy mindenképp tenyésztőtől vásárolj, és ne a jófogásról szaporítótól mert az olcsóbb. Ez az eü. szempontok mellett azért is fontos, mert tud neked ajánlani az alomból olyan jellemű kutyát, amelyik passzol hozzád. A jó tenyésztő erre is odafigyel. A leírásod alapján aktív életet élsz, és szeretnél is a kutyával sokat foglalkozni, esetleg sportolni is, jó, ha egymáshoz passzoltok majd a kutyával.

2019. júl. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Tudom, ismerem ezt a tenyésztő-szaporító dolgot. Figyelni fogok, hogy egészséges kiskutyát válasszak majd.

Még valamit nem teljesen tudok. Meddig ajánlatos a tenyésztőnél maradnia a kölyöknek? Azt tudom, hogy 8 hét a minimum határ, de mi a jobb? 10? Vagy 12 hét?

És ízület erősítőt mennyi idős kortól adható? Nagytestű fajta, szeretnék neki adagolni kb folyamatosan.

2019. júl. 1. 15:39
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem kutya esetében 9-10 hét az ideális. 8 hetesen is már elvihető, nem lesz semmi gond akkor sem. Macskáknál szokták a 12 hetet ajánlani, a kutyáknál fontos a nevelést, szocializációt minél korábban elkezdeni.
2019. júl. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
Az ízületvédő és egyéb "nyalánkságok" dolgot pedig beszéld meg a tenyésztővel és az állatorvossal majd. Szerintem ilyesmit ne használj saját kútfőből és a gyakori közönségének ajánlására.
2019. júl. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben köszi mindenkinek:)
2019. júl. 1. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!