Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak én nem értek egyet ezzel...

Csak én nem értek egyet ezzel az örökbefogadási rendszerrel?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, az én kutyáim kinti-bentiek, normális kaját kapnak, naponta vannak sétáltatva, alkalmanként a munkahelyemre is jönnek velem. Szóval tényleg jó életük van. Viszont sajnos viszont a legtöbb kutya nem ilyen körülmények között van tartva. És én meg is értem, hogy nyilván bizonyos dolgokat elvárnak állatvédő szervezetek (rövidszőrű vagy kistestű kutya esetén bejárás, ivartalanítási kötelezettség stb.), viszont elég sokszor túl lőnek a célon. Például minap láttam egy gazdikereso német juhászt. Leszögezték a posztban, hogy csak és kizárólag benti vagy esetleg kinti-benti kutyáként fogadható örökbe. Azért én ezt egy kicsit sokallom. És csodálkoznak, hogy teli vannak a menhelyek. A legtöbb nj tenyésztők is ad kertbe kutyát, ha amúgy van vele normálisan fogllakozva.

Ti melyiket támogatjátok? Egy kutya lazább követelményekkel de relatíve gyorsan találjon gazdára, vagy inkább várjon éveket (vagy maradjon örökké ott) csak mert az elég magas elvárásokat egy örökbefogadó sem akarja/tudja vállalni?


2019. júl. 2. 13:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Inkább maradjon ott, semhogy nem a megfelelő gazdához kerüljön. Jól teszik, ha követelményeket állítanak a leendő gazda elé. A kinti-benti tartás pedig egyáltalán nem magas elvárás, szerintem nagyon is alap. Mert csak azt a kutyát tekintik családtagnak, amelyik jelen lehet a család életében, és nem csak kapucsengő helyett funkcionál. A nj pedig különösen igényli az ember közelségét, de amúgy a többi fajta is.
2019. júl. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Azzal nincs előrébb a menhely, hogy olyan gazdàhoz kerül a kutya, ahol el lesz hanyagolva és esetleg idővel vissza is kerül.

Nem vagyok teljes mértékben a benti tartás mellett, de olyan embereknek sem kéne kutyát tartani, akik semmilyen körülmények között nem engedik be a házba. Egy kutya nem kerti dísz, hanem családtag.

Akiknek még szilveszterkor meg a legnagyobb hidegben is ki van zárva a kutya, azoknál jobban járna az állat a menhellyel is.

Az ivartalanítàs is érthető, ne legyen több szaporulat. Meg egyfajta jelzés is, hogy hajlandó e a gazda x ezer forintot költeni az állatra.

2019. júl. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudhatod (vagy nem írtad le ide), hogy pl az a nj 8 éves, mindig is a gazdája mellett volt benti kutya, mert pl egy nyugdíjasé volt, aki meghalt.

Ha őt örökbe fogadják, és kint tartják az udvaron, neki az nem lesz jó.

Lehet ezért kötik ki ennyire.

2019. júl. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Ezt én sem tudom hova tenni, macskák esetében teljesen megértem és egyet is értek, de nagytestű vagy hosszúszőrű kutyák esetében nem értem... Egyszerűen nem mindenkinek csak a kutya körül forog az élete, nincs mindenkinek ideje/kapacitása az állandó takarításra. Mi is beengedjük a kutyákat ha arról van szó (vihar, műtét, betegség, stb..), de életvitelszerűen nem maradhatnak bent, már csak a macskák miatt sem. Ettől függetlenül megkapnak mindent (oltások, repellensek, játék, séta, prémium táp), nem hiszem, hogy emiatt olyan sz.r életük lenne.
2019. júl. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Ilyen esetben nem a fajtát kell nézni, nem ok nélkül döntenek úgy egy egyednél, hogy csak kint, csak bent, esetleg kinti-benti kutyaként adják oda. Lehet, hogy beteg, lehet, hogy olyan sérülései vannak, lehet, hogy ahhoz szokott hozzá évekig. Ezzel a benti tartással vagy kinti-benti tartással azt akarják megakadályozni, hogy egy gazdi árnyéka típusú kutyát kicsapjanak kerti dísznek, mondván, ott a nagy tér, jobb neki, mint bent a lakásban, aztán nem foglalkoznak vele. Én is futottam már bele olyan véleménybe, hogy jobb a kutyának a több hektáros szabad tér, mint egy lakás, de sokszor a több hektáros szabad térre úgy tekintenek, hogy majd a kutya jól ellesz ott kint, leköti magát, aztán nem foglalkoznak vele.
2019. júl. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

Tudjuk, hogy egy kutya milyen körülmények között él egy menhelyen?

Elárulom, hogy sokkal rosszabbul mint a Magyarországi átlag gazdánál

... Ami persze lehetne sokkal jobb, de ez most lényegtelen.

Leginkább azért élnek kifejezetten rossz körülmények között a menhelyeken az állatok, mert nincs kapacitás, idő és pénz.

Rengeteg az önkéntes sétáltató például, de messze nem elég... Sokkal, de sokkal több a kutya. Sok az adomány, de leginkább mégis a legolcsóbb tápokkal tudnak etetni.

Egy menhelyes kutya élete abból áll, hogy 2*2m2 kennelben nyomorog és ha szerencsés, akkor napi 2* meg lesz sétáltatva egy órát. Közben eszi a friskies és pedigré kaliberű tápokat, s ami a legfontosabb, hogy nincs állandó gazdája!


Egy csúnya öreg korcsnak SEMMI esélye nincsen arra, hogy gazdához kerülhessen magas feltételek mellett, úgyhogy a feltételeknek mindössze azt kéne biztosan biztosítani, hogy ivartalanítva legyen, ne legyen bántalmazva és hogy, ne kerüljön ismét utcára (ne dobják ki, nyílván bármelyik gazdi meghalhat váratlanul, vagy valami)...

Szerintem amíg a gazda állatvédelmi törvényt nem sért, addig hagy tudja már Ő, hogy mennyire tapasztalt ahhoz a kutyához, vagy hogy rendszeres séta, gondozás, szeretet és megfelelő táplálás mellettel lenne e az a kutya egy fűtött kennelben.

És én ezt úgy mondom, hogy a pulimat is bent tartom, mert itt szeret lenni.

2019. júl. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem is túl van tolva.

Én pl egy kölyök kutyát akartam, mert kisbabánk van, azt szerettem volna ha összenőnek meg én akarom nevelgetni stb.

Hagy döntsem már el milyen kutyát akarok.

De 2 menhelyen is voltam, de kölyök kutyát szinte sehol nem akartak adni. (gondolom azok mennek külföldre) 4-5 éves kutyákat ajánlgattak, meg igen soknak előírták, hogy benti tartás meg ilyesmi. Hát én meg kintre akartam kutyát.

Szerződni se volt kedvem, hogy adjam ki az életem összes létező adatát: anyagi helyzet, munkahely, mikor vagyunk itthon mikor nem , meg társai. Mint valami FBI faggatáson.


Úgyhogy végül örökbefogadtunk egy hölgytől egy kb 3 hónapos kutyust akit kidobva talált út mellett és hazavitte. Elmentünk érte, elhoztuk, 5 perc volt az egész és kész. Arany élete van, szigetelt kutyaháza, hatalmas kert, napi 4* kap friss vizet, az egyik legminőségibb tápot kapja, kutyaoviba járunk, minden nap sétálunk, túl van az oltási programján stb. Szóval ezerszer jobb helye van itt egy kutyának, mint nagyon sok másik helyen. És tudom hogy sokan vannak ezzel így, mint mi.. Szóval a nemzetbiztonsági átvilágítást én is sokallom,sokan emiatt nem hoznak menhelyről.

2019. júl. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
Jóhogy nem bernáthegyit akarnak benti tartásra adni..én meg majd alszok kint ha elfoglalja az ágyat. Nekünk volt nj keverékünk,meg se bírt maradni bent nyáron,annyira melege volt a szőr alatt. Egész nyáron a lépcső alatt feküdt kint,be se lehetett volna vinni erőszakkal se,slaggal locsoltuk naponta 2-3x.
2019. júl. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%
Télen meg csak -10-15 körül volt hajlandó bemenni a bélelt házába. Hiába volt nyitva az ajtó,pár naponta 1x jött be,szétnézett,kiment. Kint rengeteg időt töltöttünk vele,elég volt neki,nem vágyott be sose
2019. júl. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ő döntésük. Az enyém meg az, ha ezt nem fogadom el és inkább máshonnan hozok kutyát. Egyes esetekben teljesen megértem, ha olyan kutyáról van szó (pl. rövid szőrű, kistestű), de azt túlzásnak tartom amikor élből minden kutyánál feltételül szabják mondjuk a benti vagy kinti-benti tartást és még az ember hátsójába is be akarnak kukkantani a leendő gazda ellenőrzése címén, nem adnak ezért, azért, amazért mert csak. Az viszont visszás, hogy közben megy a sírás, hogy kevés a pénz, a kapacitás, nem fogadnak elegen örökbe kutyát, miért vesznek az emberek tenyésztőtől, amikor megmenthetnének egy ártatlan életet stb. Holott néha még egy lelkiismeretes tenyésztő is kevesebbet szőrözik, mint ők.

Úgyhogy egyrészt megértem, hogy nem akarják, hogy az ő kis védencüknek rossz sora legyen, másrészt ha az egekből lejjebb viszik az elvárásokat, akkor lehet, hogy 3 másik kutya is méltó körülmények közé kerülhetne közben.

2019. júl. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!