Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi a valószínűsége annak...

Mennyi a valószínűsége annak hogy a nőstény kutyám és a kölyke előbb utóbb egymásra találnak? Az ilyen fajta utódok mindenképp betegek lesznek? Vagy milyen következményei lehetnek a dolognak?

Figyelt kérdés
2007. dec. 8. 01:59
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Állatorvos szerint sajna egymásra találhatnak. Votl már ilyen a történelemben, és nem volt baj.

Kérdezz rá egy orvosnál.

2007. dec. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
96%
Szerintem ugyanannyi az esélye, mintha nem lennének rokoni kapcsolatba.A kutyák tüzelésnél nem tesznek külömbséget.Én a helyedbe nagyon odafigyelnék nehogy egymásra találjanak,minek kockáztatni,hogy lesz-e bajuk az utódoknak vagy sem.Neked is teher lenne a sok kölyök,ha meg kölyköket szeretnél pároztasd idegen kutyával.Nekem meg se fordulna a fejembe, hogy hagyom őket párzani...
2007. dec. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
Igen, tüzeléskor a kutyáknál nem számít a rokoni viszony, sőt, az utódoknak semmi baja nem lesz.
2007. dec. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mese. Sajnos valamelyiküket ivartalanítani kell. Kutyáéknál nem számít a rokoni kapcsolat. Keverék kutyák még meg is úszhatják a torzulásokat, de fajkutyáknál gyakori gond lehet a nyúlszáj/farkastorok, süketség, immungyengeség, idegrendszeri problémák az ilyen párosodásokból származó köyköknél.
2007. dec. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Elég nagy az esély, és ebből nem éppen kiváló egyedek születnek. Ezt nevezik beltenyészetnek, eredménye lehet pl.: vízfejű kutya, ez végül is vérfertőzés. Semmiképp nem javaslom, mert ez csak a fajta hátrányára lenne.

szia

2008. máj. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!