Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan vendég érkezik hozzánk,...

Olyan vendég érkezik hozzánk, aki fél a kutyáktól és nem szereti őket. Mi ilyenkor a helyes viselkedés vele szemben?

Figyelt kérdés

Fiam új barátnőjéről lenne szó, potenciális leendő családtag. Ki nem állhatja a kutyákat, a fiam hozná bemutatni és szólt előre, hogy valamit csináljunk a kutyával addig. De sajnos nincs kennelje, megkötni se tudjuk addig, lakásba amúgy se jöhet be (németjuhász). Potenciálisan nem aggreszív, nagyon szeretjük, de természetesen igyekszünk tiszteletben tartani a hölgyet.


Aki volt már ilyen helyzetben, mit csinált? Csak kultúrált válaszokat várom, előre is köszönöm!



2019. júl. 2. 22:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha képes a kutyátok ilyen helyzetben is helyben maradni és a barátnő nem szeretne a kertben tartózkodni, akkor arra az időre, amíg áthalad a kerten, a helyére parancsoljátok a kutyát, ő pedig bemegy. Ha izgágább, akkor addig megfogja valaki. Nem várható el a barátnőtől, hogy lelkesedjen a kutyákért, de az igen, hogy fogadja el, hogy nálatok kutya van. Ti igyekezzetek úgy intézni, hogy ne zavarják egymás köreit, ő pedig ne sápitozzon, ha tőle 5 méterre ül egy kutya.
2019. júl. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
76%
Kultúra ide vagy oda, a kislánynak kell alkalmazkodnia. Tudjon rá,hogy kutya van,viselje el addig a pár pillanatig,amíg bemegy a házba. Ő a vendég. Ha most meg is oldod,utána ha rendszeresen odamegy,mindig te görcsölj a kutyával? Ha intelligens a csaj,rátud erre és nem is kér ilyet.
2019. júl. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Doros ***** válasza:
100%

Pesti lakosként lakásban tartott, középtestű keverékem volt,anyámnak pedig egy kutyáktól félős barátnője.

Nagy stresszt nem csináltunk belőle, amíg Marika néni nálunk volt, a kutya nem jöhetett be abba a szobába, ahol ültünk.

Okos kutya volt, megértette, valamiért nem jöhet be, de a másik szobából figyelemmel kísérte az eseményeket. Talán érezte is Marika néni félelmét, nem tudom.

Kint maradt,és nézte Marika nénit, aki kicsit idegesen pillantott néha vissza, de látta, hogy a kutya nyudogtn fekszik.

És így volt több látogatáson át, majd a kutya kezdett alkalomról alkalomra közelebb jönni. Nem szóltunk rá, láttuk, érti a lényeget.

Nem nyújtom hosszabbra, a végén Marika néni már nem irtózott a kutyáktól, sőt elismerte: ez a kutya beszél!


A német juhászt valaki fogja meg addig, míg a hölgy beér a házba. Gondolom, póráza csak van. Ha mégsincs, készítsetek elő valami alkalmas kötéldarabot. Csak arra a rövid időre kell.

2019. júl. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Kettes, a hölgy nem kislány már, hanem felnőtt nő, ahogy a fiam sem velünk él már. A kutyánk ugrál, szóval mindenképpen meg kell fogni.
2019. júl. 2. 23:02
 5/27 anonim ***** válasza:
55%
Ha felnőtt nő,akkor meg lenne annyi iq-ja,hogy ezen nem problémázik. Én a macskákat nem bírom,mégis ha megyek macskás lakásba,nem szólok semmit. Vendég vagyok,alkalmazkodom. De ha ezért lepontoztál, akkor csinálj amit akarsz.
2019. júl. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
24%

A kutyád neveletlen.

Akár udvaron, akár lakásban, a kutyának ismernie kell a MARAD jelentését.

Még ismerős kutyaszerető vendégnél sem opció az ugráló kutya.

Úgy gondolom, , ha a hölgy potenciális családtag, ideje lenne egy kennelt építeni a kutyátoknak és megtanítani rá, hogy ott nyugalomban, csendben legyen, amíg ki nem jöhet.

Nem sikerül gyorsan, arra számítsatok.

Addig marad a hölgy bevonulása idejére a kutya pórázon megfogása és legalább nyugodt ültetése.

2019. júl. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
31%
Van kutyám,általában nem félek tőlük,de anyámnak van egy keverék nagyobb kutyája,és totál kajla,ugrálós,valamiért nem csíp engem,érzem,meg is ugatott már,nem bízok benne.Anyám tiszta ideg miért félek tőle,mert hogy nem bánt,ilyenek,de engem ez nem érdekel.Ha nagy ritkán elmegyek,akkor az udvar hátsó felében van.Viszont arra kell kimenni a kertbe,azt meg úgy csináljuk,megmondtam anyámnak maradjon mellettem,ő meg mindig rászól hogy iszkiri van tőlem.Hát igen,nem lett megnevelve,értem én hogy lehet hogy csak játszana,vagy simit akar mindig,de sajnos ezt nem fogom tudni megtenni,mert én látom a kutya szemében hogy kiszámíthatlan,meg ugye engem nem is ismer.
2019. júl. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
76%

Amíg bemegy a házba simán egy hosszú pórázzal és nyakörvvel lekötitek egy fához és utána elengeditek, ha bement.

Vagy addig valaki megfogja és akkor nem fog ugrálni. :)

2019. júl. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
90%

Addig maradjon kint a kertben a kutya vagy fogja meg valaki amíg bemegy a házba a barátnő.

Ha új csaladtag akkor idővel majd el kell fogadnia, hogy van kutya megha nem is lesznek jó barátok.

2019. júl. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
71%

Fogjátok meg addig, míg bemegy a házba a vendég.

Egyébként nem ártana nevelni a kutyát... alapvető lenne, hogy nem ugrál, sőt hogy parancsra helyben marad.

2019. júl. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!