Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti örökbefogadnátok 10 éves...

Ti örökbefogadnátok 10 éves kutyát? Milyen érvek szólnak mellette és ellene?

Figyelt kérdés
Kistestű, ivaros nőstény keverék kutyáról lenne szó, a gazdája meghalt, most unokáknál van de nem szeretnék megtartani.
2019. júl. 3. 00:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Persze, ha van lehetőségem és szeretem a kutyákat.
2019. júl. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze! Ki tudja hova kerülne, nálam meg teljesen jó lenne neki.
2019. júl. 3. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én konkrétan örökbe fogadtam egy 10 éves kutyát. Kistestű, ivaros, nőstény, keverék, azzal a különbséggel, hogy az enyémet a gyepmester kukázta össze a városból, így az előtörténetére csak stabil tippünk van.


Az a része fix a történetnek, hogy lesz egy körötök a dokinál, nézze át alaposan, teljes vérkép, szívféregteszt (kérdezd ki őket, hogy mi ellen mit kapott) és ha egészsége engedni, ivartalanítás.


Az is biztos, hogy az öregek is alakíthatóak, taníthatóak, még ha lassabban is, mint a fiatalság.


A többi része teljes mértékben előélet, nevelés és egészség függő. Mindenre, amit az én kutyámról el tudok mondani, 2 sarokkal arrébb lakik az ellenpélda.


Ismerkedj meg vele, nézd meg, hogy olyan-e akit szívesen beillesztenél az életedbe.

2019. júl. 3. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Facebookon hirdették? Láttam valami hasonló kaliberű kutyit fenn, nagyon aranyos volt. Minden további nélkül befogadnám, jó érzés lenne szebbé tenni élete utolsó éveit! De azt hiszem, hogy érte csak a környékről jelentkezhettek.
2019. júl. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi házvásárlással "kaptunk" egy kennelben tartott 12éves kutyát. Kiengedtük, és onnantól folyamatosan a sarkamban volt. :) Először a teraszra könyörögte fel magát, aztán előszobába, aztán észre se vettük, és ott aludt mellettünk a szobában. 2és fél év adatott meg, de nagyon szerettük, Ő mutatta meg mennyit tud adni egy kutya a gazdájának. :) :(
2019. júl. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden más szempontból ő lenne az ideális kutya számomra, akkor igen. Mentett kutyám van, az életkor nem volt szempont.
2019. júl. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

4 kutyát fogadtam eddig örökbe, 8, 10, 11 és 12 éves korukban.

Azért, mert idős, miért ne érdemelné meg a nyugalmat, szerető gazdát, meleg otthont, gondoskodást?

A hátulütője csupán az, hogy nem feltétlenül marad sokáig veled. Nekem a legkevesebb 4 év volt, (a 11 évessel) amit velem töltött.

Viszont marhajó érzés, hogy megszépíted az idős éveit, szereted és ő viszont szeret, nagyon hálás lesz neked ezért.

De tényleg számíts orvosi költségekre, gyógyszerekre és egyéb teendőkre, amivel egy idősebb kutya jár, főleg ha roncs állapotban kerül hozzád.

2019. júl. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kutyától és a pillanatnyi élethelyzetemtől is függne. Ha van rá időd, pénzed és kedved, akkor szerintem nyugodtan.

Érvek mellette: kisebb testű, ők tovább élnek, mint az óriások; kinőtt már az ugri-bugri fiatalkorból (ennek is megvan ugyan a maga bája); valószínűleg nem kell egész nap sétáltatnod, hogy kifáradjon (ha futótársnak kellene, akkor ez hátrány); előfordulhat, hogy az alap dolgokat már az előző gazdánál megtanulta, ezért nem kell a nulláról kezdened mindent; ismert az előélete

Hátrány: várhatóan rövidebb ideig lesz veled, mint egy fiatalon befogadott kutya; fel kell készülnöd az öregkorral járó esetleges nagyobb állatorvosi költségekre; sok változás történt most az életében és ez lehet, hogy megviselte, ami a viselkedésén is meglátszhat (ez mondjuk bármilyen korú kutyánál előfordulhat)

2019. júl. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Eddig 4 idős kutyát fogadtam örökbe: 3 közülük 12 éves volt, 1 pedig 16. Mindegyik jó döntés volt.

Mellettük szólt, hogy ennyi idősen már nem kellettek senkinek; hogy már nyugodtak voltak, kevesebbel is beérték; ugyanúgy kötődtek, ha nem nem jobban mint egy kölyök korban hozzám került kutya.

Ellene szól, hogy nem tudod meddig lesz veled, és fennáll az esélye, hogy az orvosra már többet költesz mint egy fiatal kutyánál.

Én azt vallom ennél jobb dolog nincs, megszépíteni valakinek a hátralévő idejét, aki előtted lehet nem is tudta milyen ha szeretik.

2019. júl. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Persze! Gondolj arra hogyha par eve is van hatra azokat széppé teheted neki,ki tudja hova kerulne hogyha nem szamithat rad. Hidd el hatalmas orom lesz latni a kis szemebe hogy mennyire halas lesz neked :)
2019. júl. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!