Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nálatok is ez van kutyasètálta...

Nálatok is ez van kutyasètáltatásnál?

Figyelt kérdés

nem tudom hogy csak körülöttem ilyen bunkók az emberek vagy általánosságban.

elviszem a kutyámat sètálni, viszem a kis zacskót ès felszedem az ürülèkèt. városban élünk. de az emberek puffognak ès hùzzák a szàjukat meg jajistenemeznek ha látják hogy a kutya elkezdi vègezni a dolgát az utcán. egyből felszedem szóval nem tudom mi a gond. szegènyem még csak most lett szobatiszta ès pròbálom mindìg megdicsèrni minden alkalom után ha lent kakilt, de gondoljátok el elkezdi vègezni a dolgát nèz rám èn bìztatom erre jön valami bunkó ès be szól hogy pfffff vagy jajjjj, vagy dunnyog valamit. például a múltkor ugyanígy végzi a kutya a dolgát erre a parkolóbòl egy mama tolat ki kocsival, alig tudott kiállni de az arca az üvegre volt tapadva hogy nèzze mit csinál a kutya, nem a vezetésre fòkuszált, erre látja hogy a kutya végzi a dolgát ès direkt elkezdte berregtetni, tùráztatni a motort hangosan hogy megijedjen a kutya, ès amikor elhajtott a kocsival, nèzett vissza.


ti is tapasztaltok ilyeneket? hi


2019. júl. 3. 07:36
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
hihetetlen *
2019. júl. 3. 07:36
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Volt olyan hogy mentem a kutyámmal az utcán és megláttam a távolba egy szabadon lévő kutyát ezért visszafordultunk és egy férfi elkezdett velem üvöltözni hogy én miért nem szedem fel a kutyám után a kakit?Nem is értem azóta se hogy honnan jött ez neki.A másik meg amikor egy nő kiüvöltött az ablakon hogy "ugye felszeded?". A harmadik meg az volt hogy egy nő szólt hogy "Ide kell sz*ratni a kutyát??" Mondtam neki hogy nyugi felszedem de tovább hőbörgött.

Ez a három eset volt amikor szóltak.Általában csak addig néznek míg fel nem veszem.

2019. júl. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Szintén városban lakunk, alkalmanként velünk is előfordul, sajnos sokan élvezik a kötekedést. Ami segíthet, hogy keresel nagyobb zöldterületet, ami már "senki földje" tehát próbáld úgy intézni, hogy hiába közterület és hiába szeded fel ne más kapuja, ablaka közelébe végezze dolgát, akkor talán kevésbé zavarja az embereket. Illetve én jelzésértékkel kis kakizacsitartót rakok vagy a pórázra, vagy az övtáskámra, nem csak a dolog után kezdek kotorászni zacsi után, de persze ezt sem érti mindenki, sajnos kötekedőkbe mindig bele lehet futni.

Illetve nekünk az elején mindig ugyanaz a 2-3 néni szólt, ezért nekik nagyon szépen, udvariasan elmagyaráztam, hogy én mindig összeszedem és kutyatartóként engem is ugyanúgy zavar, aki nem szedi össze, szidtuk kicsit közösen a felelőtlen kutyásokat és mikor látták, hogy egy véleményen vagyunk már nem piszkáltak minket többet. Egyébként szerintem valahol ez is a probléma gyökere, még mindig nagyon sokan nem figyelnek oda egy csomó dologra, sokan nem szedik össze, így a rendes kutyásokat is összemossák velük a sok rossz tapasztalat miatt.

Szóval vannak praktikák, de teljesen kivédeni sajnos nem lehet.

2019. júl. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Kedvencem, amikor már látom a kutyán, hogy helyezkedik a nagydologhoz, kotorászok a táskámban, hogy elovegyem a kakiszacsit, aztán még így is szólnak, hogy ugye összeszedem. Hát mondom éppen azt keresem, könyörgöm.

Szóval velük is van ilyen, bár mi ritkábban sétálunk olyan területen, ahol sokan laknak.

2019. júl. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Szerencsére ilyen szempontból normális környéken lakom. Inkább az szokott lenni, hogy aki nem kutyás, az nem tudja megkülönböztetni, hogy a kutya most pisil vagy kakil. Szuka kutyám van, szóval nem úgy pisil, mint a kanok, hogy magasra emeli az egyik lábát (bár van, hogy egy picit megemeli az egyiket), inkább guggoló helyzetben van pisilésnél is. Persze én már rutinból felismerem a két testhelyzetet, mikor ez, mikor az, de mondjuk volt már, hogy csak pisilt, és néztek rám csúnyán, hogy nem hajoltam le felszedni. :-)
2019. júl. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még falun is beszóltak.

Vittem sétálni a kutyát, valami rendezvény volt a házunk előtti focipályán, de direkt kikerültük, viszont egyirányú utca, muszáj vagyok elmenni a focipálya ELŐTT (nem, nem azon keresztül mentem). Sétálunk, mlg csak pisilni sem állt meg a kutya, erre valami vénasszony beszól, hogy

"Nem ide kellene szaratni a kutyát"

Először is, mindig felszedem, másodszor, nem is akart szerencsétlen kutya kakilni.


De volt már, hogy bementünk a várósba, ott lógott a kakiszacsi a pórázon, a kutya leállt végezni a dolgát, két arra járó ember meg megállt mellettünk és megvárta amíg felszedjük. Hát basszus, az a nyamvadt zacskó miattam himbálózott a pórázon?

Irigylem akiknek van ideje ilyennel foglalkozni.


Ha nem is akarnám felszedni, nem is látszana rajtam a szándék, akkor megértem, hogy beszólnak, a tisztaság tényleg fontos, de az, hogy kezemben a zacskóval állok a kutya fölött, szerintem elég egyértelmű és csak azért szólnak be, hogy valakivel kötekedhessenek, vagy rám vetítik ki az életük gondjait, esetleg utálják a kutyákat és ezért engem is, az nem elfogadható.


Egyébként Görögországban láttam olyat, hogy a kutya az út közepére kakilt, a végterméket nem szedték fel, de a kutya fenekét kitörölték. Na ott senki nem szólt be nekik, pedig az tényleg elfogadható lett volna, de ők nem olyan megkeseredett nép, mint a magyar. Ritka rossz egy természetünk van (tisztelet a kivételnek).

2019. júl. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

Bunkók sajnos mindenhol vannak, akik csak a lehetőséget keresik a kötekedésre. Ha tippelnem kellene, nem egy kigyúrt állat vagy egy "harci" kutyával.

Eddig szerintem nagyjából ugyanannyian szóltak be így, mint ahányan megjegyezték, azt, hogy jó, hogy felszedem. Igaz, a környékünkön látszólag kevés az akna. A csúcs az volt, amikor egy fószer állt ki a böhöm járgányával, keresztben elfoglalta az utcát, nem tudtunk továbbmenni a kutyámmal és addig ő megjelölte a füvet. A kutya mentségére legyen mondva, hogy már fél órája sétált, úgyhogy már csak pár csepp jutott a gyepre. Erre a pacák elkezdett veréssel fenyegetni (kamasz lányt, de bátor...), aztán ránézett a "kis" kutyámra, aki mellettem állt (nem morgott, vicsorgott vagy borzolt), hogy szájkosár kellene rá. Majdnem elnevettem magam, hogy betojt egy goldentől :D.

2019. júl. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
A kutyara pont egy füves területen jött rá a pisilhetnék, megvártam láttam hogy csak pisi és mentünk is tovább. Egy kedves illető ekkor kezdett el velem ordibálni, hogy mit képzelek miért ide szaratom a kutyát, ha nem vagyok képes felszedni. Mondom normálisan, hogy csak pisilt, nézze meg ha akarja. Szerinte egy kutya nem így pisil... Azért azt még igazán megmondthatta volna, hogy akkor hogyan is kellene pisilnie :D
2019. júl. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%
Én csak egyszer nem szedtem össze, futtatóban, ahol fű is van, mert nem találtam a magas fűben, hova csinált, pedig alaposan körbevizslattam azt, ahova leguggolt, aztán elengedtem a dolgot, hogy lehet, hogy csak pisi volt, 10 kilósomat úgy elnyelte a szép zöld fű, hogy csak a feje búbja látszott ki. Egyébként futiban néha még mások után is összeszedem, míg a kutyám körbeszimatol.
2019. júl. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%

Mindenhol vannak bunkók. Itt, ahol lakom (kertesházas övezet) az a gyakoribb, hogy más kapuja elé sz@.rik a kutya és nem szokás összeszedni.


Nekem is van kutyám, ha én össze tudom szedni a 30 kilós után, akkor másnak is tudnia kellene. De tegnap este pont láttam hogy ki volt és megismerem a kutyát mert renszeresen sétálunk arra, úgyhogy 1 levél kíséretében felakasztottam a kilincsére a csomagot.

2019. júl. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!