Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ti rokonaitok hogy fogadják,...

A ti rokonaitok hogy fogadják, hogy többszázezerbe kerül egy fajtatiszta kutya?

Figyelt kérdés
2019. júl. 3. 13:34
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
35%
Eddig különösebben senkit nem érdekelt, nálunk az egész rokonságnak keverék korcsaik vannak.
2019. júl. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
34%

Nem idióták, ezért nem költenének ilyenre.

Menhely. Van ott eb bőven, ingyen.

2019. júl. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 Metionin ***** válasza:
100%
Szerintem kiakadnának. Nekik a kutya az láncon van az udvaron, kell hogy őrizze a házat azt csá. Régen is kiröhögtek amikor látták hogy sétáltatom a miénket. De mivel nem tartom velük a kapcsolatot, azt se fogják tudni hogyha tenyésztőtől lesz kutyám vagy macskám.
2019. júl. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
91%

Nem kérem ki a rokonok véleményét mennyit költök a kutyámra.

Bár nekem keverék kutyáim vannak (nem azért mert nem tudtam volna venni egy jobb kennelből lévő kutyát), de jóval többet költöttem már rá mintha vettem volna egy több százezres kutyát. Közel járunk a hét számjegyű összeghez, amit az orvosnál hagytam, de ezt nem számszerűsítem más előtt. Aki normális kutyás tudja mennyibe kerül egy tk-s kutya, vagy az állatorvos, aki nem azzal meg úgyse tudom megértetni, és nem is akarom.

2019. júl. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
84%
Nem szoktam erről rokonokkal beszélgetni, amúgy a mentett kutyákat preferálom.
2019. júl. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Nyilván nem kell az orrukra kötni, de ha megkérdezik mennyi volt akkor hazudjak?

Egyik rokonom vett most kutyát, családi összejövetelen meg ment a háta mögött a fikázódás, meg egymás túllicitálása, hogy ki mennyit nem költene kutyára. Rém kellemetlen volt.

2019. júl. 3. 13:49
 7/34 anonim ***** válasza:
89%

Ezt neked kell tudnod, hogy a családban mennyire szokás beavatni egymást a pénzügyeitekbe.

Én ezt tabu témának tartom még a szűk család előtt is. Nem azért mert titok, egyszerűen nem tartozik másra, nem szeretem ha a pénztárcámban kutakodnak.

Hazudni nyilván nem kell, de lehet kitérő választ adni, ha tudod hogy csak azért kérdezik, hogy legyen min csámcsogni.

2019. júl. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem senkinek semmi köze hozzá, hogy mire költöd a pénzedet. Más meg drága kütyüket vesz százezrekért. Őket se szokás faggatni, hogy ki mennyit adott az iphonjáért, vagy a laptopjáért, akármijéért. Ha kérdezik, mondd azt, hogy a Te dolgod.
2019. júl. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
87%
Az nagyon olcsó egy átlag hobbi mellett, egy veterán kocsi nyalogatása évente kerül ennyibe, de a számítástechnika vagy utazgatás se a szegények kedvtelése.
2019. júl. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim válasza:
81%

Semmi közük hozzá. Persze, ha ezt így az arcukba nyomnád, megsértődnének.

Mondd azt, hogy egy barátodtól/munkatársadtól kaptad, akinél összejött véletlen az alom, nem kért pénzt, csak az volt a fontos neki, hogy jó helyre kerüljön.

Csámcsogás elintézve, nem kell azon agyalnod, hogy csámcsognak mögötted.

Azt ne mondd, hogy menhelyről volt mázlid, mert még megkérdezi valaki, hogy megy az örökbefogadás:DD


Utálok hazudni, de néha elejtek egy-egy szükséges, apróbb füllentést, csak hogy kivédjem a b..zerálást, meg a kidumálást. Vannak dolgok, amik magánügyek, nem tartoznak senkire.


Mellesleg én is egy menhelyen próbálkoznék először, vannak fajtamentők, de a keverék is nagyon aranyos és hálás tud lenni.

2019. júl. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!