Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak a kaukázusihoz hasonló...

Vannak a kaukázusihoz hasonló pásztor (vagy Ő/V) kutyák, melyek nem ilyen egetrengetően kemények? Esetleg vannak olyan kau tenyésztők, melyek kutyáinak adott egyedei nem iszonyat nehezen nevelhetők?

Figyelt kérdés

Szerettem volna egy év múlva kaukázusi ovcharkát, de boldog-boldogtalan azt mondja még a moszkvai őrkutyához képest is nehezebb a nevelésük/képzésük.


Nem lenne baj, ha könnyebben felnevelhetőek lennének a többi általatok javasolt fajta ebei, vagy egy kevésbé munkavonalú kau kennel adott egyedei.



2019. júl. 3. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Ismerősömnek egy tibeti masztiff szukája van, teljesen normális kutya. Nyugodt, kiegyensúlyozott, tekintélyt parancsoló kutya. Önfejű, de nevelhető, és nagyon jó házőrző. A szukák talán kevésbé kemények ezekből a kutyákból.
2019. júl. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Ha békés óriást akarsz, akkor pireneusi hegyikutya.
2019. júl. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőnknek! Ment a zöld kéz.


Jöhetnek még esetleg javaslatok! :)

2019. júl. 3. 22:20
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom kivel beszéltél, de a Moszkai fényévekkel jobban kezelhető és nevelhető mint egy Kau, már ha jó és stabil idegrendszerű a vérvonal. A Moszkvaik nagyon jól teljesítenek engedelmességi feladatokban, sőt pár jobb vérvonalban nem egynél láttam BH és IPO eredményeket is.
2019. júl. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pireneusit tenyésztenek Magyarországon, vagy inkábba Pireneusok környékén kellene kölyök után keresgélni?
2019. nov. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!