Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya székletében még mindig...

Kutya székletében még mindig pete?

Figyelt kérdés
Körülbelül 3 hete tűnt fel, hogy kutyám többször a fenekéhez kap. Akkor ahogy alaposabban szétnyomtam zacskóval a kezemen a kakiját, fehér kis apró rizsszemeket találtam (előtte egy hónappal kapott féreghajtót a szokásos negyedévente következőt). Adtam be neki megint, jött is belőle mozgó féreg 2 napig, de még az 5. nap is találtam benne petét, így elmentem a dokihoz, ő egy intenzív 3 napos kúrát javasolt. Végig is szedte, de a következő két hét alatt is, minden 3. nap kb találtam a székletben petét. Sokat szimatolta a fenekét ez alatt az idő alatt, de ez is szépen lecsökkent mostanra, igaz, még néha oda "megy" (pedig többször megmostam neki a fenekét ez idő alatt), így gondoltam, hogy vissza fertőzi sajnos magát. Most vettem 2 napja ismétlő féreghajtót azt mondta a doki, hogy egy db most már elég lesz. Ma reggel megint találtam petét a kakijába...Ez még mindig normális gondolom, mivel a többször a fenekénél volt a feje az elmúlt időszakban (most már csak ritkán veszem észre), de meddig normális? Férget nem, csak apró rizsszem alakú petéket találok, ez egyáltalán az lehet? Minden nap szedem a kakit, biztos nincs ideje beköpni pl légynek vagy ilyesmi...A doki azt mondta, hogy ha folyamatosan fenn áll a baj, akkor vmi tesztet csinálunk, hogy hatékonyabb gyógyszert kapjon...Tisztán van tartva a kutya, szedem rendszeresen a székletét az udvarba, de sajnos annyi kutya kaki van a sétáink útvonalába, hogy óhatatlanul ő hamarabb észreveszi, és beleszagol ezekbe néha...MEddig normális, hogy most a gyógyszer után pete van a székletébe?
2019. júl. 4. 08:07
 1/6 A kérdező kommentje:
Vagy ezek a kis fehér vmik döglött férgek lehetnek?
2019. júl. 4. 08:09
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez bizony galandféreg sajnos. Kezelni kell amíg van pete, és érdemes utána +1 kezelést letolni, hogy biztosan megszabaduljatok tőle. A gyógyszerek ugyanis kizárólag a kikelt férgekre hatnak, a kutya szervezetében lévő petékre nem - amik a kezelés után szépen kikelnek, és kezdődik az egész elölről.


Ezen felül a visszafertőzés megakadályozása miatt bolhairtásra is szükség van, ugyanis a galandféreg lárváját hordozó bolhák szétrágásával fertőződik meg újra és újra kutya.

2019. júl. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Bolha ellen kap advatix cseppet a tarkójára, havonta egyszer, elvileg az a galandféregre hat. Meg havi egyszer fürdetve is van bolha ellenivel, plusz nyakörve is van foresto...Hetente takarítom a helyét, ez így elég lehet, vagy mit kellene még tennem? Elég volt most az egy szem, és 2 hét múlva megint ismétlés, vagy kapjon most is több napig féreghajtót? Nem akarom szegényt túl gyógyszerezni se....
2019. júl. 4. 09:42
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy újonnan bekerülő galandféreg pete 3 hét alatt kel ki, ha kéthetente kezeled tünetmentességig (+1x), annak elégnek kell lennie.
2019. júl. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kapott véletlenül rizst?
2019. júl. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem, természetesen a mérete jóval kisebb, csak a formája, színe rizszem szerű. Vagy elpusztult férgek, vagy peték (bár ahhoz így átgondolva nagyok).
2019. júl. 4. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!