Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Paranoiás vagyok sétálni...

Paranoiás vagyok sétálni vinni a kutyámat ezekután. Valami tipp, hogy megakadályozhassam biztosra a támadásokat?

Figyelt kérdés

Van egy 8 éves, halál nyugodt ivartalanított labradorom. Az elmúlt 8 évben minden nap eljártam vele futni, sétálni, túrázni. A házunktól kb. 300 méterre van egy tó, oda, illetve arrafelé vittem le sétálni egy csomót, és annak a környékére, ritkán sétáltatom az utcán, mert félek a kiszabaduló kutyáktól. De múlthéten megtörtént a baj, mikor a házak mellett jöttünk el, és 2 nagyobb testű kutya kibújt a kerítés alatt, és nekiment az én kutyámnak. Azt hittem a kutyám nem is fogja túlélni, mindkettő a nyakára ment, ami tiszta vér volt, miután sikerült róla leszedni egy férfi segítségével a nagyobb kutyákat. A kutyám hál istennek teljesen jól van, nem történt nagyobb baj, de én azóta nagyon félek vele kimenni, a területünkről messzebbre legalábbis.

Veletek már történt ilyen? Hogy sikerült a kutyátokat kimenekíteni? Ti mit visztek magatokkal a sétákra, amivel megvédhetitek a kutyátokat? Az a baj, hogy vidéken élek, ráadásul egy elég elhagyatott környéken, úgyhogy ha megtörténik a baj, max az errejáró turisták/horgászok tudnak segíteni, ha egyáltalán vannak a környéken. Sajnos sok a kóborkutya is erre, és nagyon féltem a sajátomat.


2019. júl. 4. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Leveleken laksz? :)
2019. júl. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Falun lakok, ismerős a szitu. Sosem engedem közel magunkhoz az idegen kutyákat: ha már látom, hogy minket vettek célba, elindulok feléjük és elzavarom őket. A legrosszabb hagyni ilyenkor, hogy odaérjen hozzátok. Távolról sokkal könnyebb elküldeni a kijárós kutyákat a megfelelő fellépéssel. Egy jó ideig vittem magammal pont erre az esetre kaviccsal töltött flakont is.
2019. júl. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem kutyákkal agresszív kutyám van, akit rövid pórázon fém szájkosárral is félek sétáltatni, mert sok a szabadon engedett kutya, meg az önsétáltató.


Hát, gondolkodom gáz spray vásárláson. Akkor talán bátrabban elindulok, mert tudok mit kezdeni az odaszaladó kutyával.

Neked is ajánlom. Nem szeretik a kutyák, ha telibe vannak fújva.

2019. júl. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ismerős bár nekem keményebb tipusu kutyám van és általában a méretétől megrettenek, amelyik bepróbálkozott hamar alul maradt vér folyatás nélkül. Ismerősöm pl olyan nyakörvet vett amibe azok a ,,szögek,, vagy ahoz hasonlók vannak, folytónyakörv szerű. Azt teszi fordítva a kutyára hogy ezek a ,,szögek,, kifelé álljanak, így védik a kutya torkát. De lehet kapni több féle kutya risztót is.
2019. júl. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van. Szerencsére még nem támadtak, de próbálkoztak. Ráadásul az én kutyám alig 10 kg. Mindig nagyon figyelek, ha látok valahol messzebb kutyát, inkább elkanyarodok vagy visszafordulok vele. Ha meg látom, hogy közelít, a kutyámat szorosra fogom, magam mögé tolom és erényesen (a kemény, 40 kilómmal) elindulok felé, kiabálva, dobbantgatva, tapsolva. Ettől meg szoktak ijedni.
2019. júl. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De ha odajön, akkor igyekszem folyamatosan a 2 kutya között lenni, volt már, hogy bele kellett rúgnom (nem durván, csak hogy tudja már hol a helye), hogy kizökkentsem és eltántorítsam.
2019. júl. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!