Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon fél a póráztól. Mit...

Nagyon fél a póráztól. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Harmadik kutyánk, menhelyről hoztuk.

Biztos, hogy rossz tapasztalata van. Ha meglátja a pórázt, már menekül. Amikor rátesszük, akkor bepisil a félelemtől. Tegnap előtt állatorvoshoz vittük, muszáj volt rátenni. Azóta ha csak meglátja a férjemet, már bújik el. Nem is áll szóba vele.

Próbáltuk a bőrt, a làncot, csináltam neki színes pólóból. Mindegy a póráz anyaga, akkor is fél.

Próbáltuk, hogy ráadjuk, simogatjuk, megdicsérjük. Azt is látja, hogy az öreg kutya megkapja, és kimegyünk vele az udvarból, sétálhat az utàn, és haza is hozzuk. Maga a séta része a kiskutyát is érdekli.

Mi csak leszidjuk, ha rosszat tesz, neki ez épp elég, nem bántjuk soha.


Van valami profi, tapasztalt kutyás módszer?



2019. júl. 5. 07:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg etetéskor ráadni. Ráadod, és utána hívod enni és adod oda a kajáját.
2019. júl. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mikor rárakod a pórázt, azonnal jutalomfalat, dícsérd meg. Ez kb 2-3 hónap lesz, mire így elfelejti a pórázzal kapcsolatban ért traumát. Elképzelésem szerint egy férfi verhette pórázzal és amiatt fél. Tanítsd meg a póráz nélküli sétára, neki valószínüleg menne. Esetleg ha szépen sétál melletted, akkor csak add a szájába a saját pórázát ,hogy érezze, az "ő kezében van a döntés". Így lehet megszokja. Próbáld meg a hasi/mellkas hámot.
2019. júl. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az öreg kutyám leblokkolt amikor ráadtam a nyakörvet, jutalmaztam, rajta hagytam kicsit, levettem, jutalmaztam. Megszokta, rátettem a bolhanyakörvet, majd nyakörv, póráz, teljesen leblokkolt. Jutalmaztam, rajtahagytam naponta 10-15 percet, majd levételkor juti. Utána már pár métert ment benne, majd leült. Hosszú idő, és türelem, de megszokják.
2019. júl. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A nyakörvvel nincs gond, az mindig rajta van. Névvel, telefonszámmal. Nem tud kimenni, de az ördög nem alszik.
2019. júl. 5. 10:21
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

veszel egy rövid pórázt rárakod, és nem mentek sehová. Ahogy egy kicsit enyhül kaja. És le is veszed. Ez max naponta kétszer 5 percre.


Lényeg a fokozatosság. Azt tartsd szem előtt, hogy neki kell rájönnie arra, hogy semmi rossz nem történik vele. Rakd rá, és hagyd ott. Nincs tutujgatás üngyülibüngyüli. Ha megy utánad, vagy látod rajta, hogy tényleg kicsit i enyhül a stressz, akkor kaja és vedd le róla.

2019. júl. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem induljatok el sokkal messzebbről és szedjétek apró részekre a feladatot:

ránéz a pórázra.

közelebb megy a pórázhoz.

megszaglássza a pórázt.

hozzáértek a pórázzal.

úgy tesztek, mintha ráraknátok a pórázt

rárakjátok és rögtön le is veszitek.

rárakjátok és egy picit rajta is marad.


Mivel nagyon fél és nagyon nehéz feladat ez neki, használjatok olyan jutalomfalatot, amiért még a betonfalon is átmegy, aztán később, fokozatosan, játszva leszoktatjátok.

2019. júl. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!