Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól etetem a kutyát? Mit...

Jól etetem a kutyát? Mit kellene változtatni?

Figyelt kérdés

5 hónapos

Aussie-Border Collie mix kan kutya


Brit Premium by Nature Junior Large Breed tápot kap, etetési útmutató szerint kb napi 30 dekát.

+ napi kb 200 gramm Panzi Fit Active Junior konzervet kap még, mert egyszerűen kizártnak tartom hogy a 30 deka Brit-tel jól lakik. Ezen kívül még lazacos jutalom snacket eszik mikor tanulunk.


De így is szerintem baromi éhes, mikor megyek ki hozzá etetni kb fellök. Többet kellene adnom neki, vagy normális hogy ennyire éhes? Vagy váltsunk tápot? Néztem még a Wolf of Wilderness nevűt a zoopluson.


2019. júl. 5. 20:57
 1/5 Lizolu ***** válasza:
54%
Konzervet nem adnèk,inkàbb abból az összegböl főznèk bele csirkenyakat csirkemàjat.A kutya mindig èhes.A kimèrt mennyisèget növelheted az aktivitàshoz viszonyítva.Sose etesd túl.Es inkàbb 3-4 szer etesd egy nap.A brit amúgy jó tàp.Ha a kutya szereti ne vàlts.
2019. júl. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mihago ***** válasza:
54%
Semmi, csak heves kicsit, meg szereti a zabát. Gondolom, első kutyád. Így működnek. Majd megkomolyodik. Te meg ne engedd felugrálni meg lökdösődni. Szigor legyen és fasizmus, különben futhatsz utána kétségbeesetten, mint a sok hülye, hogy "nem szabad, nem szabad!"
2019. júl. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát első saját.


Szülői házban volt kuvaszunk, pulink, vizslánk, ír szetterünk, ónémet juhászunk, dobbermanunk. Velük is én foglalkoztam általában. De a kuvasz kölyökkorára nem emlékszek, a puli felnőttként került hozzánk, a dobber nem volt ilyen éhes soha, a vizslának kb mi könyörgtünk hogy egyen, a szetter meg az ónémet volt aki hasonlóan szeretett zabálni, de még ennyire náluk se emlékszek ilyenre :)


De mióta sajátban élek ő az első sajátom, igen :)

2019. júl. 5. 21:33
 4/5 anonim ***** válasza:
38%

Nem baj, ha adsz egy kevés konzervet neki. Ne legyen túl kövér, de sovány se. Mindig azt mondják, hogy inkább sovány legyen egy kölyök, mint kövér. Hát egyik sem jó, mert ha soványan tartod nem fejlődik rendesen.

Esetleg kipróbálhatod azt, hogy a táp egy részét kiváltod vmi házi koszttal, főtt húsfélék, kis rizs, főtt zöldségek, vagy ami van nektek és nem árt a kutyának abból is adhatsz neki hozzá. Nálunk bevált a folyton éhes, semmilyen táptól nem hízó kutyánknak. Amikor magadnak főzöl, teszel neki félre a húsból meg külön veszed és só, fűszerek nélkül megcsinálod neki.

2019. júl. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Minosegi ehezest jelent a tap meg konzerv.
2019. júl. 7. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!