Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen kutyaiskola a II....

Ilyen kutyaiskola a II. Kerületben?

Figyelt kérdés

Mindig is nagyon szerettem volna egy kutyát de még sose volt. Teljesen lenyűgöznek a munkakutyák, főként a malinois. Rengeteget olvastam róla, kívülről fújom a standardet, voltunk klubkiállításokon, sporteseményeken is.


A szüleim belementek mert kertes házba költözünk (panelba munkakutyát már azért nem akartak)

Úgymond felvilágosúlt a család, van 2 macskánk, jól tartjuk őket, tisztában vannak a felelős állattartás fogalmával.

Kutyaoviba mindenképpen fogom hordani. Szeretném megtanulni hogy hogy készítsem fel BHra, IGPre. Tudom hogy sosem az első kutya egy sikersztori.


Ehhez keresek kutyaiskolát, ahol nem csak az alap dolgokat tanítják, hanem azt is, hogyan lehet komolyabban képezni egy kutyát. Budapest, II. Kerületében, vagy ahhoz közel


17F



2019. júl. 6. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Ha sportra tenyésztett alomból választasz, a tenyésztő tudni fog ajánlani kiképzőt, vele iskolát is, ahol felépítheted a kutyádat.
2019. júl. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%

Egy kamasznak, első kutyának nem szabad malit, munka nk-t, hollandot és hasonló kaliberű kutyát venni! Mert nem egy ilyen magas agresszió és dominancia szinttel rendelkező, ilyen ösztönerős kutyán kell megtanulnod nevelni és szocializálni! Ha nem tudod, hogy mit tegyél, ha a kutyád pl kamaszként eljezdi szó szerint levadászni a gyerekeket, az idősöket és a beteg embereket, hogy fogod tudni ezt megoldani? Az én kutyám pl dsinálta ezt! Ha nem tudod mit kezdj akkor, ha bevédi a játékát, ételét veled szemben, hogy fogod lereagálni? Ha nem tudod hogyan neveld úgy, hogy ne induljon el macskára, nyúlra, másik kutyára, mit fogsz kezdeni, ha ezt teszi? Mert meg fogja tenni! És hogy fogod leállítani, hogy a segédre ne induljon el engedély nélkül? És ezek "csak" a nevési részek! A kiképzési részekről még nem is esett szó!


Az, hogy megtanuld jól nevelni, képzeni a kutyát, neked is 3-4 évet kell tanulnod hozzá! Ezt nem egy olyan kutyán kell elkezdened, aki rossz kezekben fegyvernek számít!

2019. júl. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%

Malinoist elsőkutyának NE!! Könnyen a fejedre nő és sajnos veszélyessé válhat rövid időn belül ha nem tudod megfelelően kezelni. Nagyon kemény munka kutya. Főleg hogy 17 éves vagy. Majd jön az érettségi időszak nem tudsz vfele annyit foglalkozni és pikk pakk szétszedi a házat unalmában. Egy nap rengeteget kell vele foglalkozni.

Tenyésztő nem is biztos hogy ad el neked kutyát. Máshonnan meg ezt a fajtát tilos venni mert könnyen valami német juhász keveréket kapsz.

Ha csak a standardját tudod azzal nem mész semmire.

2019. júl. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%

Teljesen igaz amit az előttem lévők leirtak első kutyának nem szabad ilyen kemény munkakutyát.

En is 17 éves vagy csak én lány én is ilyen kutyát szeretem volna annyi különbséggel hogy nekem van kutyás tapasztalatom nem is kevés de nem mertem volna be vállalni egy ilyen kemény kutyát főleg hogy most lesz az érettségim.Ki várom azt hogy komolyan tudok vele foglalkozni.

Mivel nagyon akartam egy kutyát így menhelyről egy kölyköt fogadok örökbe egy keveréket.


Én neked első kutyának mondjuk egy labradort ajánlok ha jársz vele kutyasuliba tökéletes társad lesz.


Mivel a malival komolyan kell foglalkozni így komoly sportkutyasulit is igényel ami azért nem olcsó főleg ha még vizsgáztatni is akarod. Szüleid ezt a költséget is tudnák vállalni? Kutyát ugye tenyésztőtől meg is kell fizetni elég rendesen ami min. 120ezer felett van de ez tényleg az alsó határ. Ezt a költséget te fizeted vagy a szüleid? Minőségi táp kell neki ami havi szinten kB 15 ezer forint és még nem eset szó a kullancs,bolha elleni védelméről, oltasokrol és az ivartalanitasrol sem.


Ha tényleg kutyát akarsz magad mellé egy társat és nem vagánykodni akarsz hogy neked ilyen meg olyan képzett munkakutyád van akkor először sétálj be egy menhelyre vagy egy gyepmesteri telepre, illatos útra és nézd meg a kölyköket ha kölyköt akarsz ezzel 2 életét is megmenthetsz.


Vagy esetleg egy németjuhászt de első kutyának azt sem ajánlom főleg ha munkavonalú de ha mindenféle képen munkakutyat akarsz akkor inkább németjuhasz mint Mali.

Ha komolyan utána olvastál volna a maliknak olvastad volna hogy van hogy egy tapasztalt kiképző se tudja kezelni a malit. A Mali nevelését külön kell tanulni ez nem átlagos kutya. És csak úgy lesz belőle szuper kutya ha úgy képzik....



Olvasgasd ezt ha még nem tetted meg


[link]

2019. júl. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!