Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó neki így szerintetek? Kéne...

Jó neki így szerintetek? Kéne váltsak munkahelyet vagy valami?

Figyelt kérdés
Van egy kutyám, akit imádok. Ő is engem. Igazi jó páros vagyunk, csak az a gond, hogy úgy érzem ez a szokásos 8 órás munka is sok. Reggel séta, reggeli, egy kis játék/szeretgetés aztán munkába megyek, majd csak este érek haza. Akkor újra egy séta, vacsi, és játék amég látunk. Télen kevesebb ez a játék idő. Akkor csak romantikázunk kicsit, simi, beszélgetés hiszen már hamar sötétedik kint. Szerintetek rossz lehet neki ennyit egyedül lenni? Olyan kb. napi 10 óra. Munka+utazás. Kertben van amúgy, közepes testű. És nincs teljesen egyedül mert lakik itt más is még. Nagymama, a család többi tagja, mondjuk ők is mennek a dolgukra, max hamarabb érnek haza. Csak hát én szeretnék vele többet lenni, de dolgozni viszont kell. Hétvégèn vele vagyok, de hétközben is hiányolom. Gondoltam rá, hogy keresek valami otthoni munkát és akkor jobb. Ha nem is tudok vele konkrétan labdázi vagy valami, de ott vagyok a közelében. Nem tudom más hogy csinálja, de nekem ez kevés. Olyan mintha a gyerekem lenne.

2019. júl. 6. 16:04
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem válts munkahelyet, add el a kutyád és menj el egy egyhónapos világkörüli útra. Vagy ne csinálj semmit csak relaxálj. Mi is kutyatartók vagyunk, mi is szeretjük őket de ez azért már szélsőséges..
2019. júl. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Világkörüli útra nem megyek, mert oda nem vihetem. :D

Viccet félretéve ez most miért szélsőséges? Szeretem őt és nem szeretném, ha csak egy kerti dísz lenne. Egyszerűen tényleg úgy érzem, hogy keveset tudok vele foglalkozni, holott normál munkarendem van. Csak belegondoltam mi lenne, ha lenne igazi gyerekem. Azt se látnám csak mindennap egy kis időre? Olyan elkeserítő. Nem lehet így se kutyát, se gyereket nevelni. :/

Amúgy azert nem vagyok olyan megszállott, mint amilyennek tűnhetek a kérdés miatt most. Megyek azért nyaralni is nélküle, kikapcsolódni, olyankor a családra bízom stb.

2019. júl. 6. 16:22
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Pedig nagyonis megszállottnak tűnsz, nem bántásból. A gyereket is magára hagyod az oviban, amíg dolgozol, sőt, a bölcsiben is, igen, nyolc órára. És látszik hogy nem vagy még szülő, mert értenéd. Később még örülni is fogsz, ha pár perced lehet nyugton. Ez a kutyával is nagyon szélsőséges, hogy ennyire nem akarod egyedül hagyni. Mi is imádjuk a kutyáinkat, de ez durva. Meg mi az a romantikázás? Nagyon extrémnek hangzik így a kutyatartás témakörben.
2019. júl. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Romantikázás" = szeretgetés (normál formában) mielőtt valaki félreérti. Ül mellettem a teraszon, simogatás, beszélgetés, adok a fejére egy-egy puszit, néha ő is végig nyalja képem, az a kis minőségi idő, amit együtt töltünk és erősíti a bizalmat.

De amúgy írtam, hogy megyek nélküle nyaralni is, meg a barátaimmal is kikapcsolódni.

Szimplán a tény zavar, hogy az ember az élete 85%-at a munkahelyen tölti és semmi másra nem marad ideje.

Valóban nincs gyerekem, de azért egy ovi a többi gyerekkel, jóval másabb mint egy kert itthon, legnagyobb részt egyedül.

Na de mindegy. Úgy látszik, akkor más kutyatartó nem érti a lényegét a dolognak.

2019. júl. 6. 16:50
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Én pontosan értem, amit írsz. Magával a munkámmal nincs bajom, csak a légkörrel a munkahelyen. Sokszor gondolok arra, hogy bárcsak otthonról dolgozhatnám ugyanezt, mondjuk heti két napot, a cicámmal az ölemben, közben meg rá tudnék nézni az ideiglenes cicáimra. Ha van lehetőség rá, és ezt szeretnéd, miért ne? Amúgy nekem is van férjem, akivel nemcsak itthon ülünk, tehát nálam sem arról van szó, hogy csak a cicák léteznének számomra.
2019. júl. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

Jó kérdező... Ne hallgass azokra akik azt mondják hogy morbid vagy, vagy hogy megszállott...

Én munkahelyet váltottam a kutyám miatt. :) Én megszállott vagyok, de szerintem jó értelemben. Büszke is vagyok arra, mennyi mindent tudok a kutyákról, a kutyatartásról, bizonyos kutyás sportokról, én imádom ezt csinálni vele együtt. Nagyon erős bizalom, és kötődés van közöttünk. Nekem legalább annyira fontos, mint egy gyerek. Nekem ő a szőrös gyermekem, hiszen felelősséget vállaltam érte és szeretnék még hosszú hosszú éveken át vállalni. Szóval, inkább engem savazzatok, hogy kutyabzi vagyok. 😉

De nálam se úgy kell érteni hogy egyáltalán nem foglalkozok mással, csak vele. Vannak barátaim, igaz ők is kutyamániások. Van férjem, ő is ugyanolyan mint én. Nekünk minőségibb idő a kutyával jatszani, nevelni, sportolni, mint a munkahelyen rohadni naphosszat. Szóval, ha boldogabb lennél úgy, és van rá lehetőséged, akkor én szurkolok neked! :)

2019. júl. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%
Vagy keress kutyabarát munkahelyet :)
2019. júl. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túlaggódod. Foglalkozol a kutyáddal, szóval nem kerti dísz. Sokan tartunk munka mellett hasonló napirenddel kutyát, és nincs ebből semmi baj. A gyerekeddel sem lehetsz nonstop egy idő után, mert ő maga fog lerázni, hogy hagyd már békén, mert ciki, ha rajta lóg a szülő.
2019. júl. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!