Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya szerintetek a...

Melyik kutya szerintetek a legbatarsagosabb havanese bolognese vagy yorki? Illetve mik a különbségek köztük?

Figyelt kérdés
2019. júl. 6. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Egyik sem. Idegbeteg görcsök ahogy általában a kistestű kutyák
2019. júl. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Nekem mindkettő van és mindkettő imádnivalóan édes. Mindkettő ugat ha az ajtó előtt elmegy valaki, de hozzámbújnak és lehet velük játszani is.
2019. júl. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
38%
Én a helyedbe túltenyésztett yorkit nem vennék...de minden nevelés kérdése
2019. júl. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Pont egy havanese bolognese keverékem van, a futtató (pécsi) leglazább legnyugodtabb kutyája (akármelyik gazda hívja a kutyáját az enyém fut oda legelőszőr hízelegni). Amúgy a többi bichon is jól szokott viselkedni. Yorkiból eddig csak eggyel találkoztam amelyik nem akart egyből odakapni a nagyobb kutyáknak. Pedig több yorkival találkozunk mint bichonnal.
2019. júl. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
14%
Egyes jól mondja, agresszív fajtatiszta, beteges kis korcsok. Nem is kutya, csak ku. Kutya nem itt kezdődik. Akkor szerezz inkább macskát.
2019. júl. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

Havanese meg a bolognese külön fajta remélem tudod.


Nekem havanese-m van,imádom.


Nem idegroncs.


Nem gyerekpótlékként kell kezelni hanem kutyaként.

Megfelelő nevelés mellett tökéletes kutya lehet egy kistestű is.


Nekem a yorki alapból nem tetszik.


Viszont fontos,hogy csak tenyésztőtől vegyél.

Ne pedig 20-50 ezres szapis kutyát.

2019. júl. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ah,itt is a sok tévhit.Attól még,hogy találkozik valaki egy "idegbeteg" kutyával,főleg ami yorki az még nem szaporítótól van. :D


Yorki = Yorkshire terrier

A terrierek alapvetően mind magas vérmérsékletű kutyák.Könnyű őket felbosszantani,nemtől és mérettől függően erősen domináns kutyák.

Mivel kicsik mindenki rájuk hagyja fiatal korban az ugatást,a morgást,nem veszik észre a domináns viselkedést és ez eredményezi az "idegbeteg" kiskutyát amit legszívesebben felrúgnál mikor az utcán sétálva egyszer csak neked ugrik,mert pont úgyba vagy neki.


Ha körültekintően neveled a yorkidat pont olyan aranyos lehet mint egy bolognese vagy havanese.


Őket mondjuk nehezebb "félre nevelni",ők annyira azért nem törekednek a falka élére állni mint egy terrier.Gyerekek,elfoglaltabb emberek mellé is jobban illenek mint egy yorki,azzal többet kell tanítás ügyileg foglalkozni és nehezebben is taníthatóak pont a dominanciából kifolyólag.

2019. aug. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a yorkirol az a tapasztalatom, hogy emberekkel nagyon jol kijönnek viszont nem sok kutyaval. Havanesem van, es nagyon barátságos jo természetű kutyus. Bolognese pedig szerintem természetében nagyon hasonló mint a Havanese
2020. jún. 7. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!