Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lenne jobb a kutyának?

Mi lenne jobb a kutyának?

Figyelt kérdés
8 éves golden retriever. Családi "házban" nőtt fel, ma is itt él. De mi költözünk társasházba. A házunk új tulajdonosa befogadná. De neki, mi lenne a jobb? Ha velünk jönne egy új lakásba, ahol nincs udvar, és bennt lenne, vagy ha maradna a saját otthonában, egy új családdal. Kisgyerekek is vannak náluk, ők biztosan nagyon szeretnék. Nálunk meg csak akkor lenne levegőn, amikor kivinnénk.
2019. júl. 6. 23:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%
Az én 7 éves labim bele is rokkanna, ha lepasszolnánk. De ha ilyen lehetőség felmerűlt bennetek, akkor gondolom nincs köztetek kötődés. Lehet, hogy jobban járna egy olyan családdal, ahol a gazdák életének fontos része. Kérdés, hogy mi a garancia arra, hogy a gyerekel nem unnak rá 1 hónap múlva, csak teher lesz nekik is a kutya és lerendezik annyival, hogy napi 1x megetetik. Ezt azért rendesen gondoljátok át, nem egy kerti díszről van szó.
2019. júl. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
A kutya gazdához kötődik, nem helyhez.
2019. júl. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%

Nekem is van egy 7 éves labradorom, és pl. ő se már annyira aktív, már látszik, hogy idősödik. Kertes házban élünk, de simán lehetne lakásban tartani, mert bizony már nem olyan fiatal. Szóval szerintem simán.

De ha ennyire le akarjátok passzolni... az én kutyám belerokkanna, szerintem bele is halna a szomorúságba. Meg oké, hogy a kisgyerekek nagyon szeretnék, de valószínűleg nekik is csak napokig-hetekig tartana az örömük, aztán pedig ennyi volt. Meg azért egy 8 éves kutyának se jó, hogy a kisgyerekek nyúzzák. Nagyon sokan tartanak retrievereket lakásban, szóval sima ügy.

2019. júl. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%

Jézusom :( ez tényleg felmerült bennetek? Egy kutya családtag ugyanúgy. Ha költöztök és nincs gyerekszoba az új házban, akkor a gyereket ott hagyjátok másoknak?

Nem értem én mivan az emberekkel. Komolyan.

Felelősséget vállaltatok érte anno, akkor miért nem gondolkoztatok már a költözéses mizéria előtt. Nem bántás, de tényleg. Van kutyám nekem is, de én csak úgy költöznék ha már előre tudom olyan helyre megyek, ahova ő is jöhet, van neki helye. Nem utólag jut eszembe, hogy ja tényleg itt a kutya is vele is kéne kezdeni valamit.

Nem tudom miért vállal kutyát valaki, ha ilyen. És igen, a kutya belefog rokkani (főleg egy goldie) ha ott lepasszolja a gazdi. Ha ti nem szeretitek eléggé őt, akkor is mert ő jobban szeret titeket magánál.

2019. júl. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
26%

Én meg azt nem értem, minek kell ilyen válaszokat írni. Ha nem érdekelné a kutya, fel sem tette volna a kérdést. Engem is egy hasonló dolog foglalkoztat most.

Nem lehet annyit írni, hogy “szerintem veled jobb a kutyának” ahelyett, hogy szornyulkodnenk a nagy semmin? Azt kérdezte, mi a jobb a KUTYÁNAK?

(Én meg azt nem értem, mit kell ennyit fölöslegesen egymást baltazni feleslegesen a mai világban.)

2019. júl. 7. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
7%
Valamint szerintem ott van gond, ha valaki szerint ugyanúgy családtag a kutya, mint a gyerek.
2019. júl. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
70%

Nem a semmin szörnyülködünk feleslegesen, hanem azon hogy valaki minek tart kutyát, ha nem fontos neki. Oké feltett itt egy kérdést, de azért nem tűnt úgy, hogy nagyon kötődne hozzá az alapján. Az egész kérdésből az jön le, hogy neki csak nyűg az a szegény kutyus. Fordítva egy kutyának nem lenne soha nyűg a gazdája, ha úgy alakulna meg is halna érte. És dühítő tud lenni, amikor olyat látok valaki mennyire nem értékel egy kutyát (vagy bármilyen más állatot). Hozzá tartozik x éve a kutya, a család tagja ugyanúgy. Ha költözni kell oké, de mielőtt fejest ugranak vegyenek mindent és mindenkit számításba, igen a kutyát is.

Azért van ennyi kidobott kóbor állat, mert az emberek csak felelőtlenül vesznek egyet, aztán tartják amég meg nem unják. De a kutya nem egy tárgy, se riasztó. Egy érző lélek. És lehet ők nem fogják kidobni az utcára, de gond nélkül lepasszolnák őt másnak, aztán lesz ami lesz. Olyan mintha egy gyereknek azt mondják a szülei, bocsi kicsim mi költözünk, te sajna nem jöhetsz velünk mert nincs elég hely az új lakásban, meg időnk se lenne kivinni a játszótérre. De ne aggódj itt hagyunk az új lakóknak, mostantól az ő gondjuk leszel. Tényleg papírhoz kéne kötni, egyfajta alkalmassági vizsgához az állattartást.

2019. júl. 7. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
65%
Igen, a kutya valóban családtag. A normális emberek számára. Aki elvan szállva magától és a teremtés csúcsának érzi magát, az úgyse érti ezt meg soha. Annak mindig csak egy tárgy marad a kutya, vagy bármilyen más állat.
2019. júl. 7. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%
Az én kutyámnak ilyen helyzetben megszakadna a szíve. Még belegondolni is fáj nekem is, mert tényleg szeretem a kutyámat. Annyira nem tudom megérteni azokat az embereket, akire a kutya tekintete, érzései nincs hatással. Egy kutya képes lenne több ezer kilométert is gyalogolni, hogy viszont láthassa a gazdit. Az emberek tényleg ilyen szívtelenek? És igen bár kiírta a kérdést, de már az is érdekes, hogy megfordul a fejében, hogy nem vesződik az új helyen vele, hanem ott hagyja idegeneknek.
2019. júl. 7. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%
Az már régen rossz, ha te képes lennél megválni tőle, még akkor is, ha papíron az ő érdekeit nézed. Nekem is goldim volt, már azt nehezen viseltük mindketten, amikor másik városba mentem egyetemre tanulni és csak hétvégente jártam haza a szülőkhöz (konkrétan miatta jártam haza minden héten).
2019. júl. 7. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!