Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti ez esetben elvinnétek a...

Ti ez esetben elvinnétek a kutyát orvoshoz?

Figyelt kérdés
Ma éjjel 3 óra felé a kutyám mintha öklendezett volna. De nem öklendezés volt, hanem olyasmi mint a csuklás és nagyokat nyelt. Levittem, szó szerint rohant lefelé, és az első útja egy fűcsomóhoz vezetett. Izgatott volt és elkezdett füvet habzsolni. Hasmenése nincs. Ma reggel ugyanez történt. Viszont egyszer sem hányt, fűevés után sem. A széklete teljesen normális. Este van 17 órától orvos, ha addig nem javul elvigyem? Azt sem tudom most, hogy adjak neki reggelit vagy sem.
2019. júl. 7. 08:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vinném el ennyi miatt (mondjuk nálunk vasárnap ügyelet van csak). Ha holnapig nem múlik el, akkor viszont már igen.
2019. júl. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Fűféléket azért is ehet, hogy hányjon (a megrágartlan fűszálak iritálják a nyelőcsövet, és az így inkább kifelé kezdi el lökni, és mivel a rekeszizmát használja ehez , így az kénytelen kinyílni (egyfajta pumpaként funkcionál), és némi gyomortartalom is jön mellé

Lehet egy csontszilánk végigkarcolta a nyelőcsövét, vagy bezabált

Ibkább vidd el vizsgálatra (bár ha a vizsgálati díjjat nézzük, és (szerintem) nem olyan súlyos a helyzet... )

Ha igazán szereted a kutyádat, és tudod hogy gyenge az egészsége, immunrendszere, és nem sajnálsz rá költeni... elviszed

2019. júl. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Szerencsére nem bágyadt, szóval nagy baj talán nincs. Jobban örültem volna azért ha fűevés után rókázik egyet, mert akkor tuti nem marad a gyomrában olyan amitől fájhat a hasa. Olvastam még hogy a sok sav is okozhat ilyet.
2019. júl. 7. 08:55
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk is történt ilyen az idős kutyámmal. Elmúlik, de nem tudom mitl lehet. Talán sav, vagy kitudja. Etesd napi 2-3x kis adagokban, hogy ne legyen túl sok sava.
2019. júl. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

2-es válaszoló


Tisztában vagyok a fűevés miértjével, csak mivel alapjában véve sosem eszik füvet, ma pedig habzsolta, ezért is írtam ki a kérdést. Abszolút nem a pénzről van szó, de feleslegesen sem szeretném vinni, tekintve, hogy utálja az összes állatorvost, szóval nálunk elmenni orvoshoz számára óriási stressz. Úgymond se az állatorvos idejét nem akarom rabolni apróságokkal, sem a kutyát nem akarom stressznek kitenni. Tapasztalatokra voltam csak kíváncsi, mint például a 4. válaszoló amit írt. Köszönöm az eddigi válaszokat!

2019. júl. 7. 09:18
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Ha a doki stressz a kutyának, de aggódsz, hogy mi lehet, azt is megteheted, hogy telefonon felhívod a dokit, és tanácsot kérsz tőle.
2019. júl. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Közben elmúlt neki és az állandó orvosa is visszaírt, hogy ha nem bágyadt akkor 1 nap koplalás, csak vizet kapjon.
2019. júl. 7. 16:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezt örömmel hallom, és remélem még sokáig egészséges lesz
2019. júl. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!