Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol találok egy ilyen kutyát?...

Hol találok egy ilyen kutyát? Elvárások lent

Figyelt kérdés

Fehér alapon szabálytalan fekete foltok és pöttyök, barna fej, fülek. 1-4 év közötti, közepes(15-30kg közötti) szuka kutya.

(Tisztában vagyok a kutyával élés "nehézségeivel", fel vagyok készülve a váratlan helyzetekre, biztosítani tudom a megfelelő életmódot számára. Csak, hogy ne ez legyen a téma. Minden válaszért, segítségért jár a zöld kéz, előre is köszönöm!)



2019. júl. 7. 19:21
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Természetesen keverék kutyára gondoltam.
2019. júl. 7. 19:22
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Menhelyen
2019. júl. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Néztem neten menhelyes oldalakat, de nem találtam. Ezért kérnék konkrétumot, linket, akármit.
2019. júl. 7. 19:35
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, hogy 5 éves, de a többinek megfelel.

[link]

2019. júl. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
2019. júl. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%
Beagle fajtamentés
2019. júl. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ők már gazdisok, a begale és dalmata mentéseket néztem. De köszi:)

Írhattok még, ha van ötlet:)

2019. júl. 7. 21:52
 8/13 A kérdező kommentje:
Jobb szeretnék keverék kutyust, de beagle-ből van olyan, aminek csak a feje barna és a hátán nem egybeöntött fekete, hanem foltokba van, meg pöttyök?
2019. júl. 7. 22:22
 9/13 A kérdező kommentje:
Na jó, könnyítek. Lehet fiú is, és máshol is lehet barnás, nem csak a buksija. De a fehér alap, fekete foltok-pöttyök legyenek.
2019. júl. 7. 22:39
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem egyből Ábránd jutott eszembe, a a Speciális Állatmentő Egység kis védence, szerintem gyönyörű: [link]

Én nagyon szerettem volna őt, de sajnos csak kertes házba lehet hazavinni, kedves, barátságos, iszonyatosan pörgős és munkamániás, nagyon jól lehet(ne) tanítani, agilityre, dogdancingre, de talán még obedre is szuper kutya lehetne, igaz jó sok munka lesz vele, kan kutyákkal nem igazán jön ki.

A fehér alapon pöttyök kritérium miatt egyébként még a tricolor angol szetter jutott eszembe, bár nekik is a fejükön is van fekete rész, nem csak barna, viszont jellegzetesen fehér alapon fekete pöttyösök. Azonban a magyarországi szetter fajtamentésnél jelenleg csak írek vannak.

De egyébként sok tricolor fajta színváltozatában előfordul ilyen, például foxiból is van, amelyiknek a feje csak barna, a teste fehér alapon fekete foltos, bár az szerintem a standard szerint szabályosan foltos ( [link] de amúgy előfordulhat, hogy pont úgy színhibás az egyik, ahogy neked tetszik.


Kötekedés nélkül, tényleg csak kíváncsiságból, van valami személyes oka, hogy a kutya színe az elsődleges szempont, a habitus, mozgásigény, stb. szokványos dolgok helyett és ennyire ragaszkodsz egy bizonyos külsőhöz?

2019. júl. 8. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!