Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akarnak a kanok állandóa...

Miért akarnak a kanok állandóan minden szukával párzani amikor egyszerűen meg tudnák állapítani hogy épp lehetséges-e?

Figyelt kérdés
És ez nem dominancia, van udvarlás meg minden... Mire jó akkor a tüzelés meg minden ha úgysem érdekli őket? Ahová csak megyek kutyások közé mindig meg akarják d*gni a lánykutyáimat és a többiekét is...
2010. júl. 10. 12:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Mert fent akarják tartani a fajt. Ők azt nem tudják, hogy ha véletlen a te kutyád vemhes lesz, akkor ivartalanítod. A kutyák azt sem tudják, hogy a menhelyek tele vannak kutyákkal. Ők ezt nem is élvezik. Ezt azért csinálják, mint a farkasok: fajfenntartás.
2010. júl. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Tudom hogy ösztön, de azt egy kutya tudja hogy mikor tüzel egy szuka vagyis mikor lehet vele párzani, én pedig nem viszem a kutyám sehova ha tüzelnek és gondolom más felelős emberek sem, tehát a kutyáim akkor akarják megd*gni amikor nem tüzelnek tehát kölykük sem lehet. És ezt nem értem...
2010. júl. 10. 12:18
 3/19 A kérdező kommentje:
Szerintem a farkasok sem akarják egész évben folyamatosan d*gni a nőstényt, csak amikor tavasszal tüzel...
2010. júl. 10. 12:19
 4/19 A kérdező kommentje:
Tehát nem a kutyák helyzetéről, meg az ivartalanításról, ösztönről kértem kioktatást.
2010. júl. 10. 12:19
 5/19 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem ez akkor is ösztönös dolog.Vagy nem tudom,de nekem két kan kutyám van,és ha rájuk jön az "ötperc",akkor egymást d.gják.Tudják,hogy a másik is kan,tehát 100%,hogy nem lesz vemhes,de mégis csinálják.Nem tudom,mi lehet az oka,de ezt biztos nem a fajfenntartás miatt csinálják...
2010. júl. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Amit a te kutyáid csinálnak az egyszerű dominancia. Amikor viszont az én kutyámnak nyüszögnek meg udvarolnak az nem. Pedig előtte megszagolgatják és érzik hogy nem tüzel. Az nem ösztönös szintén hogy a kutya megállapítsa, fogamzásképes-e a nőstény? Én úgy tudtam...
2010. júl. 10. 12:32
 7/19 anonim ***** válasza:
Ha a kankutya tüzelő szuka szagát érzi, akkor előfordulhat, hogy elborul az agya, és mindent meg akar mászni, ami mozog, függetlenül nemtől, fajtól. Kicsit bezizzen, ennyi.
2010. júl. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Jó de kutyás helyeken egy tüzelő szuka sem szokott lenni mert nem lehetne hova elzárni. Legalábbis ahova én járok. De ha egyszerűen kimegyek az utcára és talákozunk kijárkáló kanokkal azok is rögtön meg akarják d*gni és nem csak néha hanem mindig.
2010. júl. 10. 13:12
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, a tüzelés vérzés nélküüli időszakában van.
2010. júl. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Had tudjam már mikor tüzel a kutyám, vérzés nélkül sem viszem kanok közé... Különben is ki vannak tiltva pl a kutyaiskolánkból a tüzelő kutyák és ez nem változtat a dolgon.
2010. júl. 10. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!