Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kicsit megharapott a kutyám...

Kicsit megharapott a kutyám el mentem dokihoz és ő jelentette az ÁNTÉSZ-nek meg a körzetti atorvosnak. El vehetik tölem a kutyát?

Figyelt kérdés

Tényleg csak nagyon kicsit harapott meg ( a papira 0,5cm mélyü sebet irtak). Ilyenlor is kötelező a 10 napos megfigyelés a kulyának ? Nem lehet valahogy ki játszani ? Pl el szökött és kész le is van tudva az egész 😅 megmondom az öszintet nagyon nem szereti az idegeneket és ha ide jön vmi idota doki vagy el viszik tuti rájuk támad :(

Am oltottva van a kutya meg minden.



2019. júl. 7. 23:23
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
69%

Mennyi idős vagy? Bár az sem mentség az írásmódodra.

Ha oltva van, akkor minek a megfigyelés? Azt olyankor szokták, ha nincs meg az oltási könyve/nem oltatták be soha veszettség ellen/ismeretlen a kutya gazdája, így nem tudják, hogy oltva van-e.

2019. júl. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Metionin ***** válasza:
92%

14 nap. Amúgy nem vehetik el a kutyát ha oltva van és minden rendben. Ki fog menni az állatorvos, megnézi a chipet és az oltási könyvet és 2 hétig a kutya nem mehet utcára. 2 hét múlva újra kijön, ránéz a kutyára és jelenti hogy karantén feloldva.

Nálunk ez volt amikor a szomszéd gyerek bemászott a kertünkbe és ráfogott a kutya.

2019. júl. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Azt mondták ez a prtokol ilyenkor is. Én se láttom sok értrlmét föleg ugy h szinte az egész seb egy mélyebb karcolással eggyenlő.
2019. júl. 7. 23:43
 4/28 A kérdező kommentje:
Ezzel a 2 hét panel lakásra is érvényes ?
2019. júl. 7. 23:46
 5/28 anonim ***** válasza:
92%
Nem veszik el a kutyát, és lakásba se kell bezárni. Megfigyelés alatt fog lenni, ami azt jelenti, hogy bármi történik vagy probléma van a kutyával, azonnal vissza kell vinni az orvoshoz.
2019. júl. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
72%

Ha csak egy ilyen pici sérülés az egész, akkor minek szaladtál vele orvoshoz?

Nyilván tudhattad hogy ez lesz belőle...

2019. júl. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Metionin ***** válasza:
82%
A lakást nem tudom, nyilván ebben az esetben ki lehet vinni. Anyáméknál kertesben van a kutya, ez idő alatt csak az udvaron lehetett és a hátsó kertben sétálhatott pórázzal mert az nincs körülkerítve.
2019. júl. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Nem nem tudtam hogy ez lesz ha tudtam volna hogy ilyen ügyett csinálnak belőle akkor azt mondom hogy egy rozsdás szög csikart meg és nincs ez a hülyeség a nyakamon.
2019. júl. 8. 00:14
 9/28 anonim ***** válasza:
65%
Akkor is. Ha oltva van, semmi értelme sincs ezt csinálni. Szerintem valami nem stimmel...
2019. júl. 8. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
49%
Napikamu
2019. júl. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!