Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnőtt beagle lány kutyád...

Felnőtt beagle lány kutyád hány kiló?

Figyelt kérdés
A környékünkön szinte csak fiú beagle-k vannak, ők 18-20kilósok. Két lányt ismerünk, mindkettő kissé .. túlsúlyos, 20 és 21 kilósok. Az én lány beagle-m 9 kiló.
2019. júl. 8. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Nőstény beagle ideális testsúlya 10 kg. A 20 kilós beagle kétszeres súlyt cipel magán, az olyan, mintha egy 80 kilós ember 160 kg lenne!! Nem "kissé" túlsúlyos, hanem nagyon.
2019. júl. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem az ideális súly nem csak attól függ, hogy szuka vagy kan. Jó, nyilván a 20, 21 az már sok. De a súlya attól is függ, hogy mekkora a kutya marmagassága. A beagle marmagassága 33-41 cm között van. A neten legtöbb helyen 10-18 kg-t ír, de van, ahol azt írja, hogy a kan kutyáknak 13-14 kilónak kell lenniük max... Én evvel a 10-18 kg-val értek egyet. Nyilván, ha a marmagassába 33 cm körül van, akkor a 10 kg körüli az ideális. De pl. az én beaglem 15 kg. Meg nem mondom, hogy mekkora a marmagassága, de a legtöbb beaglenél nagyobb (fajtatiszta kutya). Nem sovány, de nem is túlsúlyos. Pont jó szerintem. De igen, a 20 és 21 az egyértelműen sok.
2019. júl. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A fiúk normál súlyúak, izmos kutyák. A lányok igen, eléggé, de amikor kérdezik, mindig mondják, hogy csak 9 kiló? Közben nincs kint a csontja.
2019. júl. 8. 13:26
 4/5 anonim ***** válasza:
Igazából a kinézet számít, a súly az csak egy dolog. Mármint ha nincs kint a csontja, és nem látszik véznának, és egészséges, akkor teljesen oké a 9 kiló. Meg gondolom akkor a beagled marmagasságra sem a felső határokat súrolja. :)
2019. júl. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

sziasztok,

az enyém 3 éves és 18 kg. kislány.

Viszont mindig megkérdezem az állatorvost és azt mondja, hogy még okés.

Nagyon erős a felépítése, tiszta izom, és nagyon formás is.

Alakfüggő is. Noha szerintem is 1-2 kg le kellene dobnia.

Mindig hasonlítgatom a biglikkel ha látok, és nem érzem nagyon kövérnek, mert sokkal erősebb a felépítése.

2019. aug. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!