Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tápos kutyával milyen jutifala...

Tápos kutyával milyen jutifalatot használtok tanításhoz? Nem viseli meg a gyomrát, hogy nem csak egyfélét eszik?

Figyelt kérdés

Egy ideig nagy szerencsém volt, mert táppal is tudtam tanítani, platniumot eszik, ami picit nedvesebb, szagosabb a száraztápoknál, szóval viszonylag lehetett használni gyakorláshoz is, azonban a kutyám egy finnyás, anorexiás primadonna, ha olyan kedve van napokig csak piszkálja a tápot, gyakorlás közben megcsinálja a feladatot, elveszi a falatot, majd duzzogva kiköpi. Ezzel nyilván megfelelően nem tudom motiválni, pedig most 7 hónapos, nagyon fontos lenne, hogy ebben a még érzékeny időszakban tudjunk haladni a képzésével és az sem lenne utolsó, ha hajlandó lenne normálisan enni. Természetesen a táp nincs előtte órákig, de az éhes kutya nem hal éhen alapigazság nálunk valahogy mégse akar működni.


Napi rendszerességgel gyakorolunk, virslit, sajtot, párizsit és hasonló szemetet nem szeretnék neki adni ilyen gyakorisággal, én sem eszem soha.


Egy ideje elkezdtem neki különböző húsokat főzni, marha, kacsa, sertés, néha pulyka, csirkét soha, és azt használtam jutifalatnak, már miután megunta a tápot, szóval nem azért finnyázik a tápra mert már kóstolt jobbat. Viszont egy ideje nagyon csúnya, visszatérő hasmenése van, többször jártunk állatorvosnál, külön belgyógyásznál is, a végső diagnózis az lett, hogy az zavarja meg az emésztését, hogy több különböző fehérjét kell egyszerre feldolgoznia, illetve az is lehet, hogy nem tesz neki jót a főtt hús és a táp rendszeres keverése.


Megoldásnak három opcióra gondoltam, mert a jutifalatos tanítást egyelőre nem tudom és nem is akarom abbahagyni, bár lehet hogy idővel megpróbálom játékra szoktatni és azzal motiválni.

1) A platniumból bárányos-rizsest eszik, hogy ne legyen eltérés a fehérjeforrás között bárányhúst használok jutinak is.

2) Elkezdek neki főzni és a napi húsadagját gyakorlás közben kapja meg. Ismerem a barfot is, attól mindkét állatorvos úgy intett, mintha instant mérgezni akarnám a kutyát, szóval inkább külön étrendet állítok neki össze és azt főzöm, kb. ilyesmire gondoltam: színhús, belsőség, zöldségek, rizs a barfos arányokhoz hasonlóan + kiegészítők: zöldkagyló az ízületekre, spirulina az emésztésre, tojáshéjpor a csont pótlására. Az egyetlen bajom ezzel, hogy így semmit nem rág a kutya rendesen, nem szeretném ha tiszta fogkő lenne.

3) Leváltom a platinumot valami másik tápra, egyelőre a naturavetalt néztem, elvileg ez egy nagyon természetes táp, semmilyen szintetikus anyagot nem tartalmaz, ez áll legközelebb a barf etetéshez, elvileg azok is adják, akik alapból barfoznak és mondjuk nyaraláson nem tudják megoldani a nyerset. Ezért gondoltam, hogy egy ilyen táppal talán nem jelentene gondot a főtt hús emésztése. Természetesen ebben az esetben is figyelnék rá, hogy egyezzen a fehérjeforrás.


Köszi az ötleteket, javaslatokat, én még elég kezdő vagyok a témában, szóval minden tapasztalat nagyon hasznos lenne, arra is kíváncsi vagyok, hogy ez a hasmenéses dolog általános jelenség e olyan kutyáknál, akik rendszeresen kapnak a táp mellé főtt húst vagy csak én fogtam ki egy ilyen érzékeny gyomrú kutyát.



2019. júl. 8. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Nem olvastam végig, de a sajt, virsli, felvágott csak akkor sz.r, ha olyan... Van nagyon is jó minőségű, mondjuk sajt annyira nem jó erre a célra.

De vannak közel 100% hústartalmú, minőségi virslik is, csak meg van az áruk.

Viszont jutalom falatot eleve nem adsz annyit, hogy az akár egy rosszabb minőségű virsli esetén is gondot okozhasson...


Esetleg áttérhetnél amúgy clickerre, vagy ott vannak az Orijen jutalom falatai is.

2019. júl. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mikor kutyasuliztunk virslit adtam, az a jó a kutyámban,hogy a szar minőségűtől fosott, így 300-400 ftért 5 dbos Orsi virsli vált be nála :DDDD


3at főztem meg, nagyjából a fele ment el a sulin a maradékot pedig itthon,meg sétánál adtam oda.


Szerintem annyit nem kapott,hogy rosszat tegyek neki ezzel. Amúgy is kutyasulinál középfoknál egyre kevesebb volt a juti. Lényegében a cél,hogy pontosítod vele a feladatokat aztán pedig ha tudja, szépen lassan el lehet hagyni a falatokat. Sok mindent megcsinál simire,labdára is amit korábban csak virslire volt hajlandó. Azért bele gondolsz 10-15 évig úgy sem fogod pl virslivel tömni.


Ha új dolgot tanítasz neki nyilván újra azt kell adni.


Én amúgy Real Nature-el etetek.


4 féle virslit kipróbáltunk,ez volt a legjobb, szerintem minőségben is jó :)

Akármilyen jutikat vettem mindegyiket rágnia kellett,meg félre nyelt, szóval a virsli maradt nálunk.


Platnium hidegen sajtolt ha jól tudom vagy más eljárással készült, főtt kajával keveredve bizony okozhat gondot.


A naturvetal hidegen sajtolt így szintén baj lesz az emésztéssel ha főtt húst adsz neki. Emellett a főtt hús önmagában ha sokat kap attól simán lehet hasmenése is,ha ennyire érzékeny a gyomra.


Az opció lehet,hogy főtt kajával kezded etetni és lényegében azt kapja meg mint jutalom falat.



Barfot az orvosok azért ellenzik,mert nem ismerik,meg royal és társait támogatják. Mi dokink amúgy jó orvos, de pl arról is leakart beszélni hogy real nature-t adjak a kutyának,mert hogy a Hills jobb. A lóf..t.. Etetéshez az orvosok nem értenek. Én is etettem nyersen le lettem hordva a sárga földig,hogy ezt így nem szabad. nyomtattam papírt arányokról meg cikket oda adtam. Nem tudom olvasták e..

Egyre több egyébként barfot támogató doki is.

2019. júl. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

enyémnek is hasmenése van ha főtt húst kap,múltkor maradt meg egy kis főtt hús a húslevesből gondoltam össze keverem neki táppal, este fosás volt :D


utolsó voltam :)

2019. júl. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Főtt csirkehússal jutalmazok.
2019. júl. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Otthon szárítok neki húst.


Általában a csirke mellének vagy combjának húsa, de volt hogy halat filéztem.

2019. júl. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!