Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől rázza a fejét a kutya?

Mitől rázza a fejét a kutya?

Figyelt kérdés

Ma reggel amikor kimentem hozzá még nem csinált semmit. Mikor végeztem a tennivalómmal leültem mellé és elkezdtem simogatni. És elkezdte rázni a fülét és vakarta is.

A fülhallójárata nem bűzös és nincs benne semmilyen váladék.

Szóval nem biztos hogy ez toklász? Lehet más oka a kutyáknál a fülrázásra?

Amúgy jó kedve van.



2019. júl. 9. 07:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Lehet kullancs beljebb vagy toklasz, esetleg idegrendszeri gondok, egyensuly prblema
2019. júl. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Kullancsra nem nagyon gyanakodom mert van rajta nyakörv és gondolom a fejenél a legerősebben hat mivel kőzel van a nyakörv (scalibor)

Várok vele 1 napot és meglátom mi lesz majd a teendő. Remélem végül semmi komoly.

2019. júl. 9. 07:45
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha nagyon rázza akkor nem érdemes várni mert ha elpattan egy ér a fülében akko feltelik a bőr és porc közötti rész vérrel (othaematoma) és abból műtét is lehet. De ha csak 1x-1x rázza akkor lehet várni.
2019. júl. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Csak néha néha csinálja.
2019. júl. 9. 08:30
 5/15 anonim ***** válasza:
Valószínű toklász. És ha toklász, akkor minél előbb doki, mert az csak mélyebbre fog menni.
2019. júl. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Gomba, baktérium, bármi lehet a fülében. Ha te nem látod, beljebb simán lehet bármi. Vidd orvoshoz. Ő bele tud nézni a fülébe teljesen.
2019. júl. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem idegen anyag van benne, hanem fülgyulladása van. Beagle kutyámnak volt 1-2.
2019. júl. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Csak akkor rázza a fülét amikor fekvés után felkell. Vakarni meg néha vakarja
2019. júl. 9. 13:30
 9/15 anonim ***** válasza:
Tökmindegy mikor rázza és vakarja. A fül nem egy öngyógyuló dolog. Vidd orvoshoz.
2019. júl. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
A mi kutyánk is szokta rázni a fejét. Mivel volt már fülgyulladása, általában rögtön elrohanunk állatorvoshoz. A legtöbbször semmi, csak elég szőrös a füle belül és egyszerűen az zavarja. Kutyakozmetikus nem mindig szedi ki ki egeg alaposan. Azt mondta az orvos, hogy a lógó fülü kutyáknál ez gyakori. De azért ha sűrűn rázza, akkor megyünk hozzá.
2019. júl. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!