Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha nem eszi a...

Mit tegyek ha nem eszi a száraztápot?

Figyelt kérdés

Fél éves kutya, a száraztápot csak úgy nem hajlandó megenni.

Próbáltam már a trükköket.. Nincs előtte a kaja egész nap, nincs nasi, csak elé teszem egyszer 5-10 percre, ha nem ette meg elveszem.. De semmi. Inkább nem eszik 3-4 napig se, pedig annyira bizonygatják kutyás oldalakon, hogy fel fogja venni a helyes étkezést.

Utána megszánom és adok neki enni már, úgy szoktam hogy kevéd vízbe beáztatom a szárazat, kicsit összetöröm, és egy fél kiskonzervvel elkeverem. Így meg még a tányért is kinyalja.


Van olyan hogy egy kutya nem hajlandó simán megenni a tápot?


2019. júl. 9. 12:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
67%

A miénk is ilyen, én nem kínzom vele, mert minek. Szmötyis konzervet vettem kiegészítésnek (amikor ilyen szószban vannak a falatok), átforgatom, szószos lesz a száraz, így azt is megeszi. Vagy ha főzök akkor a húst keverem bele és húslével locsolom meg (nem annyira, hogy szétázzon a száraz).

Lehet bármilyen toptáp, ha egyszer nem szereti az űrhajós kaját magában, ez van. Sajna arra nincs időm, hogy minden nap főzzek neki, vagy barfozzunk, de szerintem normális táp mellett nem olyan nagy gond a konzerv sem, nem az a fő kaja.

2019. júl. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Milyen tápot kap?
2019. júl. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Brit Premium
2019. júl. 9. 12:31
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltál más fajtákat? A kutya ízlése sokban mérvadó a tápokat illetően.
2019. júl. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Igen több félét, de semelyiket nem ette natúran. Ez a Brit Premium amiből 5-6 szemet megeszik simán, de többet ebből se. Többit csak megszagolta.
2019. júl. 9. 12:36
 6/23 anonim ***** válasza:
50%

Ezzel csak az a baj, hogy tudja, hohy ha nem eszik, úgyis adsz neki mást.

Az áztatott tápot meg nem kell rágni, és fogköves lesz.

2019. júl. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
70%

Én húst szoktam főzni neki (leárazottan kb 100-150 ft/ nap 7 kilós kutya) néha plusz rizs vagy tészta.

Ezt teszem rá a tápra. Így eszik is, ropogtat is. Olcsóbb mint alutasakossal keverni és jobb a tápanyag mintha konzervvel keverném.

2019. júl. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
38%
Tényleg az a gond, hogy mindig kap mást és ő ezt pontosan tudja is. Vagy eteted élete végéig konzervvel meg főzőcskézel neki vagy szépen otthagyod neki a szárazat, hogy bármikor hozzáférjen és SEMMIT nem adsz azon kívül, de tényleg ne, nincs semmi jutifalatocska meg szószos husika. A kutya sem hülye, hidd el, hogy nem fog éhen halni, ha ott van előtte az élelem.
2019. júl. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
A nem allergiás kutyámnak is próbáltuk a Britet és akárhogy dícsérik, az enyém sem akarta megenni. Ezután kipróbáltuk a Josera Festival-t, amit kifejezetten válogatós kutyáknak találtak ki. Most már egy éve eszi, és nem finnyázik. Annyi, hogy néha feldobom neki egy kis tejföllel, Brit lazacolajjal.
2019. júl. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Volt hogy ott hagytam neki a szárazat és 3 vagy 4 napig nem kapott semmi mást.

Eredmény: hozzá se nyúlt, de megevett egy siklót, egy nagy békát és egy galambot. Legalábbis ennyit láttam.

Szóval inkább önellátó üzemmódba kapcsol de nem eszi a szárazat.

2019. júl. 9. 13:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!