Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyha keverék a kutyusom...

Hogyha keverék a kutyusom akkor az korcs?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés de valaki azt mondja hogy nem az valaki pedig hogy korcs. Nekem van egy Németjuhász Pitbull keverékem akkor a korcs vagy nem?

2019. júl. 9. 14:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az. A két szó szinoníma, csak a korcsot inkább negatív jelzőként használják.
2019. júl. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm
2019. júl. 9. 14:42
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A korcs szó régebben az utódnemzésre nem képes elfajzott egyedekre (ló + szamár -> öszvér; kanári + csíz stb.) volt használatos, vagy azokra az állatokra, amelyek valamilyen fogyatékosságban is szenvedtek. Később már a keverék fajtákra is értették, így az előző válaszolóhoz hasonlóan a két szó szinte a köznyelvben már szinonimává vált.

Hasonlóan téves szinonima: fajtiszta és a fajtatiszta. A köznyelvben azt mondják gyakran, hogy fajtiszta, holott az ebek egyetlen fajba tartoznak, azaz bármely két különböző ivarú eb párosodásából fajtiszta egyedek jönnek a világra. A fajtatiszta pedig az, amelyik két azonos, a Nemzetközi Kinológiai Szövetség által elfogadott fajtájú eb közös utóda.

2019. júl. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
20%
Azért szeresd a kutyusodat. Gondold meg, minden ember korcs. És ez a normális. A kitenyésztett tiszta fajták majdnem mind betegek.
2019. júl. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
19%

Az én szótáram szerint nem. Én a korcs szót (bármilyen csúnya is) azokra a kutyákra használom, akiknél már abszolút semmiféle fajtajelleg nem ismerhető fel, és kb. meghatározhatatlan, hogy milyen fajták keveredhetnek benne, azaz sokadik generációs UV (utcai vegyes) kutya.

A keveréket pedig arra használom, mint pl a tiéd (vagy az enyém) ahol a két szülő fajtatiszta, vagy esetleg még ha a kutya szülei is két-két fajtából tevődnek össze. Pl. anyuka puli-kuvasz keverék, apuka labrador amstaff keverék.

2019. júl. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%

Én ezt valamikor úgy tanultam, hogy van faj tiszta és fajta tiszta.

Minden kutya faj tiszta, mert egy új faj, bárkik is a felmenői.

A fajta tiszta, meg egyértelműen: azonos fajok a felmenői... törzskönyv stb.

2019. júl. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretem a kutyusomat ha keverék ha nem és nem érdekel ha valaki korcsnak nevezi mert én szeretem és kész. Azért kérdeztem mert kiváncsi volta
2019. júl. 9. 15:53
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#6, ennél nagyobb baromságot sem hallottam rég. Új faj? Mi az új faj? Mi az, hogy a "fajtatisztának" ugyan olyan fajúak a felmenői? Még általanos iskolába sem nagyon jártál, igaz?


A kutya a faj! A mezei egér a faj! A puli, német juhász, magyar vizsla a fajta!

2019. júl. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Korcs= keverék

Ez olyan, mint hogy eb=kutya.


Másrészt a faj a kutya, a fajta pedig pl vizsla, kuvasz, komondor, tacskó stb.

A faj és a fajtatiszta keverése egy elterjedt dolog, pedig nem nehéz..

2019. júl. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hidd el,a keverek a legjobb. Nekem is az lesz : a tenyesztettel rengeteget szivok. Kifejezetten kevereket fogok venni legkozelebb.

Az az eletkepes.

2019. júl. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!