Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutya lenne való...

Milyen fajta kutya lenne való nekem?

Figyelt kérdés

Tömbház, vagyis benti tartás. Aktív vagyok. Keveset alszok. Imádom a kutyákat, érdekel minden velük kapcsolatos téma, szívesen töltenék vele naponta minimum 6 órát, szabadnapjaimon akár 10-et is foglalkoznék vele. Szeretnék kutyássportolni(közös futás, labdajáték, akadálypálya, trükktanulás, kutyatánc, úszás, akármi).

Minden kutyának megvan a maga szépsége, de jobban kedvelem az aktív, sportos és nem túl komoly kutyákat. Persze tök jó egy őrzővédő németjuhász vagy egy pici lusta kanapékutya is, de nem illenének hozzám.

Viszont. Nincs stabil munkaidő beosztásom, van, hogy heti 6 nap 8 óra, vagy 3 nap 12 majd egy nap szabad. De a 12 órás napokon haza tudok jönni, illetve előtte utána bőven belefér az időmbe a kutya és hajlandó is vagyok mindent "feláldozni" azért, hogy a lehető legtöbbet hozhassam ki belőle és a legjobbat adhassam meg neki.


2019. júl. 9. 23:22
 1/7 A kérdező kommentje:
/ 2 nap 12 majd 1 teljes nap szabad /***
2019. júl. 9. 23:23
 2/7 anonim ***** válasza:
6%
Először egy pszichológussal beszélgess el.
2019. júl. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
A leírásod alapján nekem a Border Collie jutott az eszembe. Nagy a mozgásigénye, kiváló sportolásra. Amiket leírtál, azok alapján szerintem ő lehetne a tökéletes fajta.
2019. júl. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
18%

Nekunk aza tapasztalatunk,hogy a border colliek baratsagtalan felos kutyak. Nem jatszanak a mi baratsagos kutyainkkal. 10 borderbol 1 jatszik. En biztos nem ajanlom neked a bordert.

Az amstaff mindegyiket megcsinalja neked,amit felsoroltal. Lesi a parancsaid es elvezi az aktiv eletmodod. Igazan kedvesek a bull tipusuak. Aktiv,vicces,szivos kutyak tele szeretettel. Latod az arcukon,mit ereznek.

2019. júl. 10. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad milyen méretű és szőrhosszúságú kutyát szeretnél, de nekem először a magyar vizsla ugrott be. Aktív az már egyszer biztos, sportos és kajla kutyuskák, távol állnak a komoly kutyáktól, remek jellemük van (jó helyről természetesen) .
2019. júl. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%
Ha menhelyre bemész,akkor az ottani személyzet is segíthet. Ők ismerik az ottani kutyák személyiségét,és az szerintem többet jelent,mint hogy milyen fajta :)
2019. júl. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Dia4907 ***** válasza:
Border Colliet nem ajánlom pedig az előtt levőknél volt aki ajánlotta de azt írtad nem szeretnél komoly kutyát, de a border az pont hogy komoly. Öt nem csak fizikailag hanem szellemileg is le kell fárasztani mivel ez a legokosabb kutyafajta. Ha meg nem volt kutyàd colliet semmiképpen sem jó választás venni mert csak tapasztalt és hozzáértő gazdinak ajánlott. Viszont ha aktív de nem túl komoly kutyát szeretnél akkor az agár, terrier, vizsla, vagy ausztrál juhászkutya. :))
2019. nov. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!