Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyus táp kérdés? Nehéz döntés.

Kutyus táp kérdés? Nehéz döntés.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Na szóval... először Fressnapf Premiere Best Meat Adult tápot evett, de azt le akartam cserélni, mert találtam jobb ár-érték arányút, ez volna a Brit Premium. Az első 15 kg-os zacskó be is vált, a 2. etetése óta csúnya hasmenés kínozza (egyébként szerintem nem is az van benne... világosabb, rosszabb kinézetű tápszemek, büdösebb, nagyobb szemek, mint az előzőben... persze ahonnan rendeltem terelik a felelősséget -.-)


Ezt szeretném leváltani a most már 12 éves kutyámnak.

Szerintetek melyiket kellene neki adnom?

Josera Festival vagy Premiere High 5?

Ezt a kettőt néztem csak, ezekből szeretnék választani.

A Josera Festival mellett szól, hogy vízzel is lehet neki adni, szószos lesz (válogatós a kis huncut), a Premiere táphoz kis tasakosokat vennék neki, azt keverem rá.

Viszont ahogy néztem a Festival fehérje és zsírtartalma elég magas, a Premiere-é alacsonyabb. Idős kutyának nem kéne hogy annyira magas legyen, főleg mert azt se zárom ki hogy emiatt van a hasmenéses széklete (a Brité is elég magas a Premiere tápokhoz képest, amit azelőtt evett)


Ami még befolyásol, hogy a Premiere High 5-ben 23% a húsliszt arány. A Josera Festival meg fel sem tünteti hány %!



Mi a véleményetek? Nehezen döntök, a tápokkal kapcsolatos tapasztalatokat szívesen fogadom.



2019. júl. 10. 13:04
 1/10 anonim ***** válasza:
49%

Esetleg Brit CARE? Az hypoallergén, csirke- és gabonamentes, nem túl erős táp, van belőle senioros, lightos, mini is.

A senior bárányos 25/12-es, a ligh nyulas 27/10-es, a light senior halas 25/12 szintén. Ha nagy a tápszem, akkor 10 percre beáztatod, nem teljesen szétázva, csak a külseje lesz puhább. Vagy a tasakossal is összeforgathatod, picit hagyod állni puhább és szaftosabb lesz.

[link]

2019. júl. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%

A száraztápokkal kapcsolatos tapasztalataim:

- szinte minden tápváltásnál volt hasmenése a kutyáimnak néhány napig, aztán ez általában elmúlt. Amelyik tápnál nem múlt el, azt többé nem vettem, ekkor mindig váltottam.

- A tápváltásnál a régit és az újat keverve adtam először. Egyre többet adva az újból. (Ilyenkor jellemzően rövidebb ideig tartott, vagy el is maradt a hasmenés)

- A drága tápok közül is voltak problémásak, s az olcsóbbak között is találtam olyat, amitől szépen fejlődött a kutyus és nem volt pépes a széklete.

- a jelenlegi kutyámnál jól bevált és nincs hasmenése a következő tápoktól:

- Cibau

- Arion Breeder

- ROMEO EXCELLENCE (ez egy ALDI-s, de nem rossz)

2019. júl. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
S a lényeg az előző hozzászólásom végéről lemaradt, hogy a konkrét kérdésre is válaszoljak: az általad megjelölt kettő táp közül a Premier High lenne az amit kipróbálnék.
2019. júl. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%

Ami nekem bevállt idős elhanyagolt kutyánál: Lukullus konzerv és Purizon táp.

Sajnos amiket lehet kapni Fresnapfban mind-mind silány minőség. Brit Care-tól vakarózott és ment a hasa a kutyámnak. Happy Dog öszetétele botrányos az árhoz képest. Ami kukoricával vagy gabonával kezdődik és 40% hústartalom alatt van az mind silány. Igen a híres-neves tápok többsége hulladék, csupán a márkát fizeted meg.


Amit ajánlok és amit az én 13 éves kutyám eszik az a Wolf of Wilderness, Purizon, Lukullus.

Mivel allergiás a kutyám így nem tudok neki Seniort adni, de úgy tűnik nincs tőle baja, mert jó minőségű a kaja. Sokkal jobban terhelné, ha a sz.r Happy Dogban lévő kukoricát enné.

Fresnapf nagyon drága oldal. Annó Petissimo-ról rendeltem, ott tápválasztó program is volt.

Mióta jó kaját eszik a kutyam azóta Zooplus-ról rendelek, ahol egyébként olcsóbbak a kaják meg a vitaminok. Szerintem a legolcsóbb oldal. Lehet amiatt is, mert nincs annyira fejlett, mint a Petissimo. Megbízhatóak, nekem 2-3 nap alatt itt van GLS-sel a rendelésem.

Kutyám problémái régen: hasmenés, háta teljes hosszban kopasz, ritkás szőr, erős vakarózás, vitaminhiány, zsírdaganat.

Mostani állapota 1 év alatt: dús-egészséges gyorsan növő szőrzet, vakarózás megszűnt, hiperaktivitás, erőteljes test, jó kedv, éberség és minden egyéb.

2019. júl. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
Ami nekem bevált és imádják,természetes összetételű, semmi bajuk tőle, pedig 8 kutyám van, az a hús.Nyersen csirke, sertés főve, marha, minden ami hús.Ennél jobb nincs.Táp néha.
2019. júl. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Kutyám problémái régen: hasmenés, háta teljes hosszban kopasz, ritkás szőr, erős vakarózás, vitaminhiány, zsírdaganat."


Ennyire?? Egy táptól ilyen durván rosszul volt??

Én annyit hallottam maximum, hogy hasmenés, vakarózás, fakó bunda ...

2019. júl. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6-os, igen ennyire el volt hanyagolva bátyámnál a kutya. Coop-os tápot meg néha coopos konzervet meg maradékot evett, abból is a rosszabb fajtát. Tiszta fogköves volt a kutya fogazata. Állandóan rágta a seggét(faroknál fent) és a hátát az allergia miatt, konkrétan magának tépte ki a szőrt, ha még nem lett volna elég a szőrhiány... Képzelheted mekkora megnyugvás volt, hogy végre nálam van a kutya és nem annál a féregnél.
2019. júl. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A család mindenek felett, na igen.

És milyen fajta?

2019. júl. 16. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
71%

A Fressnapfban kaphatóak közül a Real Nature a legmagasabb szintű, bár ez is csak belépő a felsőkategóriába és egyúttal az egyetlen tápjuk ami ide sorolható. Az összes többi középkategória és alatta. Igazi csúcstápjuk nincs, bár mivel árról is szó volt ezért gondolom nem is az kell.


Próbálj meg sensitive tápokat, azonos gyártón belül a sensitive tápok általában sokkal jobb minőségűek, mint az alap.


A Brit Premium az pont az alacsonyabb kategóriája a Britnek, a Brit Care-t kellett volna választani.

2019. júl. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
54%
Hát igen meg sem lep, az 54%-ra leszavazással ismét megmutatta magát a társáság, hogy mennyire szakértője a témának. Ja nem.
2019. júl. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!