Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Helyesen táplálom a kiskutyáma...

Helyesen táplálom a kiskutyámat? Köszönöm a hozzáértő segítséget!

Figyelt kérdés

3x kap enni 1 nap. 7 hónapos. 4-5 hónapos kora óta van velem.


Száraz táp: Platinum junior (ezt elkeverve szoktam adni neki konzervvel, magában nem eszi meg...)

Konzerv: royal canin, select gold (naponta 1x-2x kap)

Saját "készítésű" ételek: főtt tojás, sonka, főtt répa, alma, paprika, rizs főtt hússal


Igazából a száraz tápot nem eszi magában, ezen hogyan változtassak?

Eléggé válogatós sajnos.


2019. júl. 10. 20:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Háát pedig ez nagy gond, mert ha sokáig nem eszi a szárazat, akkor idővel komoly fogkő, szuvasodás, ínygyulladás stb. lesz neki. Mivel nincs semmi ami mechanikusan leszedje a plakkot.(gondolom nem mosod neki te magad)

Mindenképpen próbáld

rászoktatni, akkor másfajta száraz kell, amit szívesen elfogyaszt. Illetve a rágáshoz szárított marha vagy nyúlfül pl jó lenne.

2019. júl. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Rágcsáláshoz adok neki préselt csontot ami marhabőrrel van bevonva.


Kb. 4 féle száraztápot próbáltam már mindegyikkel ez a helyzet. Hogyan szoktassam rá? Próbáltam már mindenhogy...

2019. júl. 10. 20:20
 3/13 anonim ***** válasza:
most még belefér mert kölyök, de azért el van kapatva. A konzervről szépen leszoktatni, napról napra kevesebb, csak épp hogy bekenni a száraztápot a konzerv levével stb
2019. júl. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

Az az egyik legrosszabb amit tehetsz hogy főtt kajával és táppal eteted egyszerre. Mindkettőnek más az emésztési ideje és más bacik kellenek a lebontásához. Döntsd el mit egyen a kutya. Vagy ezt vagy azt. Mindkettőt ne.

A tápra szoktasd rá mindenképpen mert a fogkő az hamar bekövetkezik.

Add elé az adagját. Hagyd előtte 10 percig, ha nem eszi elveszed. Következő etetésnél ugyan ez. Lerakod, nem eszik akkor elveszed. Mivel még fiatal kutyus én nagyon max 3 napig "éheztetném". De reméljük ráfanyarodik már a második nap. Ha tényleg nem eszi akkor esetleg kisebb szemű tápot próbálj ki.

2019. júl. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
Hú, a bőrrel bevont cuccot ne adja senki a kutyájának. Láttam dokumentumfilmet, hogy mivel nincs külön “ebből kutyakaja lesz” bőr, ezért százféle borzalmas vegyszerrel kezelik, aztán vagy táska lesz belőle, vagy bármi, de ha kutyakaja, akkor a kutya a nyálával kioldja a rémes vegyszereket és idővel rákos lehet tőlük.
2019. júl. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Itt is van, ez kicsit szájbarágós, de minden gazdának kötelező

[link]

2019. júl. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%
7 hónapos kutyát nem kell napi 3 szor etetni.
2019. júl. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Valami nagyon nem stimmel a leírásoddal, mert ilyen táp, hogy Platinum Junior nincs. A napi három etetés mindenesetre felesleges. Nem tudom milyen tápot használsz pontosan, de rajta kell legyen az etetési útmutató. Az alapján kimérsz egy napi adagot és nap végén nekiadod. Vagy kétfelé osztod és a felét reggel, a felét este adod neki. Semmilyen más ételt ezen kívül nem kell adnod neki a nap folyamán. Ha úgy látod, hogy mégis fogy, akkor emelni kell az adagon egy keveset. A széklet akkor jó, ha enyhén nedves (nem kőkemény) és kevés. Ha puha a széklete, sok vagy szűnni nem akaró hasmenése van, akkor az a táp nem jó neki, meg kell próbálni másikat.
2019. júl. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

Én pedig Téged nem értelek! Mégis hogy feltételezed hogy ilyen táp nem létezik?! Akkor biztoa egy képzeletbeli táppal etetek, nem?!

Platimum a neve és kiskutyáknak/kölyköknek való. Megnéztem a leírását összetevoit es jónak talaltam!

2019. júl. 10. 23:22
 10/13 anonim ***** válasza:
Akkor te a Platinum PUPPY-ra gondolhatsz! Az jó táp kölyökkutyáknak, de nyugodtan elkezdhetsz áttérni már az Platinum Adult-ra is, mert elmúlt már fél éves. A konzervet és házikosztot pedig teljesen hagyd el, nem kellenek.
2019. júl. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!