Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok tenni az ilyen...

Mit tudok tenni az ilyen csalók ellen?

Figyelt kérdés

Találtam az interneten egy nagyon aranyos kiskutyát, amit egy pasas árult, az oltások árán. Elmentünk, megnéztük, lebeszéltük hogy akkor 8 hetesen el is hozhatom, viszont ma szólt, hogy a kutya már nincs meg mert odaadta valami rokonának.

Én megvettem már mindent szinte a kutyának, egyedül kajája nincsen még, és itt maradtam kutya nélkül... foglalót sem kért érte, gondolom másokkal is ugyan ezt játszhatta...

Mit tudok tenni? Feljelenthetem, mert anyagilag is megkárosított???


2019. júl. 11. 11:11
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
100%

Milyen anyagi kár ért?

Hogy előre bevásároltál, az nem anyagi kár. Simán találsz majd másik kutyát és az majd használni fogja a megvásárolt dolgokat.

2019. júl. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
92%

Menj el egy menhelyre, és válassz ott kutyát, ne szaporítót támogass!


Semmiféle kár nem ért, max. csalódtál.

2019. júl. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 A kérdező kommentje:
Dehogyis nem ért én annak a kutyának vásároltam be, a boltba meg nem veszik vissza, pedig ott is van 1 hónapom vissza vinni amire nincs szükségem és nem hajlandóak visszavenni semmit! Ha másik kutyát akarok, akkor annak fogok vásárolni!!! Több tízezer forintom bánta, persze hogy a pasi károsított meg, ő nem ad hozzá kutyát!!!
2019. júl. 11. 11:27
 4/66 anonim ***** válasza:
100%
Mert a Morzsika álmatlanul fog forgolódni a Buksi ágyában?
2019. júl. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez van. Aki szaporítótól szerezné a kutyáját ne csodálkozzon ha méltatlan bánásmód éri.
2019. júl. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan miket vásároltál, ami nem lesz jó egy másik hasonló termetű kutyának? Írod, hogy tápot még nem vettél, tehát gondolom játékokról, esetleg fekhelyről van szó. Abból max. a fekhely lehet rossz méret, ha más termetűt választasz végül, de igazából tök mindegy, mert mire megnő, arra kétszer is szétfekszi.
2019. júl. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
98%
Miféle anyagi kár ért, ha nem fizettél semmit a tulajnak? Megvásároltad a holmikat, ott vannak nálad, tudod őket használni vagy akár eladhatod őket. Ha már kicsomagoltad, persze, hogy nem veszik vissza a boltban. Rengeteg másik kutya létezik, nem hiszem, hogy ne találnál akármelyik menhelyen olyat, ami tudná használni, amiket megvettél. Feljelentheted a pasast, ha akarod, bárki bárkit feljelenthet, csak épp körbe fognak röhögni a rendőrségen.
2019. júl. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
94%
Ilyen hozzáállással, mentalitással nem csodálom, hogy az eladó nagy hirtelen más gazdát talált...
2019. júl. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért nem jók azok a cuccok másik kutyának, de mindegy.

Ettől függetlenül nem lettél anyagilag megkárosítva. Megvannak a cuccok? Igen. Fel tudod használni őket? Igen. Az egy dolog, hogy nem akarod. Ezért senki nem fog kártérítést fizetni.


Feljelenheted, de körberöhögnek. Mégis mivel bizonyítod, hogy miben állapodtatok meg?

2019. júl. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 A kérdező kommentje:

Nincs semmi kicsomagolva, minden úgy van ahogy megvettem...

Milyen anyagi kár ért? Nem akarok most másik kutyát, nekem az a kölyök kellett, 3 hetet vártam volna hogy hazahozhassam, mert 6 hetesen nem is akarta odaadni, ám akkor sem értettem mire fel nem adja!!!! Már nem volt az anyjának teje, mondta is, hogy már csak tápot esznek!!!!!!

Szóban és facebookon is megígérte, hogy majd az enyém lesz a kutya!!! Ott van leírva! Már gondolkozom azon, hogy a közös facebook csoportokba beírom mekkora tahó és megbízhatatlan ember is ő valójában!

2019. júl. 11. 11:50
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!