Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted melyik táp a legjobb?

Szerinted melyik táp a legjobb?

Figyelt kérdés

Általában itt a Royal Canin, Brit Premium stb-t is látom hogy nem jónak tartják. (Boltiakaról nem is beszélve)

Melyik akkor ami tényleg jó lehet?


2019. júl. 11. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs legjobb táp.

Lehet, hogy ami az egyik kutyának beválik, az a másiknak nem. Ki kell tapasztalni, hogy mi az, ami jó a kutyának és anyagilag belefér neked is.

Én pl brit premiummal etetek.

2019. júl. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is azzal, és nekünk rendben van, de múltkor arra is azt írták itt egy kérdésnél, hogy "normális táppal kellene etetni, nem ilyen kakival". És azért furcsállom, hogy akkor ha ez se jó, akkor már ugyan mi.
2019. júl. 11. 15:16
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez bonyolultabb annál, hogy jó-nem jó. Kategóriákra osztva, van:

Rossz/selejt- ezek a boltiak általában(sajátmárkás és a színes tápok).

Vannak közepesek, amik már(úgy szokták mondani) etethetők- pl happy dog, josera.

Aztán a közepesen jók/"jobb félék"(amiket már minőséginek mondanak) - pl a brit premium, pro plan, fitmin.

És vannak a szuperpremiumok, amik már úgymond "tökéletesek" - pl a platinum, orijen, purizon.

Amiket nem soroltam be, azt nem tudom hova tenni, mert megy rajta a vita, másrészt pl a royalból annyi féle van(fajtatáp, diétás stb), hogy nem mondható rossznak, ha vannak beteg állatnak valóak, de mivel alapvetően gabona alapú, nem a legjobb sem. Ugyanígy a hill's-t sem tudom hová tenni.

Én etettem sokfélével már, sintértelepes, mentett kutyáim vannak, van, akiknek(főleg az idősebben örökbe fogadottaknak) a hiperszuper nem vált be, egy gyengébb kellett, amit "elbír" a gyomra. Szóval ne általános ítélet alapján dönts, hanem ki kell próbálni és az lesz nektek a legjobb, ami teljességgel beválik. Amit érdemes elkerülni kizárólag az első kategória. Nem bűn olyat adni, de várhatóan a kutya egészsége rovására fog menni. A második kategóriát pedig akkor szokták javasolni, ha nincs túl sok pénzed, de azért mégse az első kategóriás silánnyal etess. De alapvetően azokkal sincs baj, nincs benne tartósító és egyéb mesterséges adalékok, még ha nem is tartalmaz túl sok húst, az alap dolgok megvannak benne és nem káros a kutyának, mint a színezékes, cukros boltiak.

2019. júl. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
87%

Én is Brit prémiummal etetek, és teljesen bevált. Szerintem kicsit túl van tolva ez a táp dolog. Van, aki egyenesen állatkínzónak titulál, ha nem szánsz minimum 3000 Ft/kg-t a kutyakajára.

Persze fontos, hogy a húsarány a lehető legmagasabb legyen, és ne a gabona domináljon benne, de - ha nincs allergia - semmi baja nem lesz a kutyának, ha tartalmaz a táp valamennyi gabonát is.


Úgy veszem észre, hogy sokan sikítófrászt kapnak a gabona hallatán kutyák, macskák esetében.

És mi van a gabonával táplálkozó zsákmányállatok esetében? A ragadozók úgy kezdik az étkezést, hogy kibelezik a zsákmányt. Vadon élőként is találkoztak gabonával.

2019. júl. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!