Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan rakjam be a kutyámat...

Hogyan rakjam be a kutyámat az autóba?

Figyelt kérdés

8 éves és kb. 25-35kg és még sosem utazott. Elakarom vinni egy állatorvosi rendelőbe mert valami fülbaja van.

A szüleim nem engedik hogy kocsival elvigyük mert kitudja mit csinálna.


Kérlek titeket adjatok tippeket hogy vegyem majd rá hogy kocsiba menjen és mit mondjak a szüleimnek hogy meggyőzem őket hogy nem lesz semmi baj.



2019. júl. 12. 09:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, boxba szeretnéd vinni vagy biztonsági öves csatolóval (Nem jut eszembe a neve, de az, amit a biztonsági öv csattjába durnak és a másik végét a kutya hámjára akasztanak.


De, ha az utúbbi, akkor ráadod a hámot és beemeled és becsatolod, ha a boxos, megoldás, akkor beemeled a bocba és rácsukod a kis ajtócskát.


Jutalomfalattal motiválhatod esetleg. Ha nem érsz el semmit jutifalattal akkor beemeled és a végén megjutalmazod egy falattal.

2019. júl. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Boxban nem tudjátok szállítani? Egyebként próbáltátok már berakni?


Nekem 7 éves volt a kutyám, amikor kocsim lett és először elvittem kirándulni. Gond nélkül beszállt és utazott. Vettem neki kutya biztonsági övet és végigülte az utat.


Azt megpróbálhatod, hogy hátra beülsz vele és megnézed hogy reagál. Ha nagyon nem tetszik neki, akkor fokozatosan szoktasd hozzá, hogy valami kellemes élménnyel kapcsolja össze. Pl.behívod magad mellé és adsz neki jhtalomfalatot ha nyugodtan ül.

2019. júl. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem is 7 éves volt a kutyám, mikor megvettük az első autónk. Ezért akkor utazott így először.

Első alkalommal csak vittük egy kört a faluban. Betettünk egy nagy, vastag pokrócot, hogy ha esetleg alul-felül kijön valami, akkor elfogja. De nem volt gond.

Legközelebb hosszabb útra vittük (20 perc). Utána jöhetett az àllatorvos. (20 perc oda, 20 vissza)

Elsőre be kellett tenni. Férjem beemelte. Legközelebb magától beugrott. Most már úgy kell kitessékelni.

2019. júl. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Pórázát kösd a hátsó ülés fejtámlájához úgy, hogy lefeküdni le tudjon, de ne hagyd hosszúra. Persze hámba legyen, ne nyakörvvel, és valaki üljön mellette.
2019. júl. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezt az oldalt mutasd meg a szüleidnek.

[link]

2019. júl. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ha elvinnénk az állatorvos gondolom úgy csinálnánk hogy anya vezet én meg hátul ülök vele.
2019. júl. 12. 12:18
 7/9 anonim ***** válasza:
4%

Annyira abszurd, hogy emberek miként tartanak kutyákat... :(

Alapvető dolgokat nem tudnak biztosítani, ez végtelenül szomorú.


Ami Téged illet kedves kérdező, tegyél meg mindent, hogy orvoshoz jusson a kutyátok, mert csak Rád számíthat, ha ez a fülbaj súlyosabb lesz nála, tudod mit jelent a kutyátok számára?!

2019. júl. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%

"Elakarom vinni egy állatorvosi rendelőbe - A szüleim nem engedik hogy kocsival elvigyük mert kitudja mit csinálna."


A másik dolog, hogy folyamatosan vinnetek kell majd dokihoz, oltás, kullancselleni, ajánlott féreghajtó tabletta, stb., szóval mindenképp kell valami megoldás, pl közelebbi állatorvows vagy tömegközlekedés, ha a szülők nem engedik semmiképp se a kutyát a kocsiba.

2019. júl. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az oltást meg a féreghajtást mindig a körzeti doki csinálta. De az annyira "lódoktor" hogy szerintem mást nem is tudna megcsinálni. Ezért akarom valahogy városba eljutatni
2019. júl. 12. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!