Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másnál is előfordul ilyen? Mi...

Másnál is előfordul ilyen? Mi ez a szülő-kutya harc?

Figyelt kérdés

Elég normális környékén élünk, nem a belvárosban, panel de zöld övezetben, játszótérrel, futópályával, edzőtérrel. Szóval a kis-nagy családosoknak tényleg nagyon jó ez a környék, és biztonságos is. Én itt nőttem fel, és imádtam, de valami változott sajnos... A szülők elkezdték utálni a kutyákat! Nekem mindig volt kutyám, és sose volt még olyan kutyám aki agresszív lett volna. Mind egy kis cuki szőrgombolyag volt, akit imádtak a gyerekek, most kivételesen munkakutyám van akivel rendszeresen dolgozunk is. Na de kezdek elkanyarodni a témától.. A lényeg, hogy a szülők teljesen kiszeretnék tiltani a kutyákat a parkból, ahol egyébként a kutyafuttató is van. Azt akarják, hogy azt szüntessék meg, és a park csak a gyerekeké és az edzeni/pihenni vágyó embereké legyen. Most a kutyafuttató (ami egyébként undorító homokos) melletti füves részről kitiltották a pórázon lévő kutyákat is, pedig olyan pici ez a futi, és az égvilágon senkit se zavartak ott a kutyák. Mi petíciót gyűjtünk, kutyások, hogy kerítsék le a szabad kutyafuttatót nekünk, és akkor nem megyünk a parkba,(mert közvetlen a villamos sínek mentén van a hely..) de arra állítólag nincs pénz, plusz mivel az is a panel környékén van, hangzavar lenne a kutyák miatt és a szülők nem akarják. Teljesen megakarják szüntetni a kutyákat innen. Mert ugye van aki nem szedi fel a kakát, ami borzasztó tudom... De én mindig felszedem. Az én kutyám nem támad senkit se, plusz ugye itt még nem történt soha támadás. Nem szoktak póráz nélkül kutyát sétáltatni, de a gyerekek odavannak a kutyáért szaladnak a kutyákhoz, a szülők meg szaladnak a gyerek után hogy neee a kuutya koszos undorító. Hirtelen nem fogok tudni innen elköltözni, de ha költöznek tuti külföldre mennék, úgy hallottam ott teljesen más az emberek felfogása.

Nyilvánvalóan vannak itt is kivételek, normális szülők, akik ha ugyan nem akarják hogy a gyerek kontaktust létesítsen a kutyával, attól még nem akarnak vasvillával kiüzni innen, és segítenek a petícióban is. És nyilván vannak nem normális kutyatartók is, akik miatt van ez az egész. Pl aki nem szedi fel amit felkell, vagy ha nincs pórázon a kutyája. Bár nem agresszív az eb, de nem mindenki szereti a kutyákat és ezt elkell fogadni. Kezd már egy kicsit elegem lenni ebből, miért kell engem vagy a normális barátaim is elitelni, mert más hülye... A múltkor a fűre lépett a kutyám, azon a helyen ahol tilos lenne. Gondoltam szinte nincs itt senki, 40 fok van, inkább a fűben meneteljünk, nehogy baja essen. Addigra már kiürítette magát, így nem odavittem hogy végezze el a dolgát, csak áthaladtunk a területen. Egy anyuka majdnem nekem támadt, hogy a kutyam koszos undorító, a gyereke elkap valamit, és jobb lenne minden kutyát lemérgezni itt... És nagyon félek attól hogy itt is elkezdik mérgezni a kutyákat, mint Szentendrén. :(

Szerintetek mi lehet a megoldás?

Egy olyan petíciót írtunk, ami mindenkinek előnyös lenne, a gyermekeknek is, szülőknek is. De ebbe se akarnak belegyezni mondván hogy a kutyákra ne kelljen már költeni, inkább a gyerekre költsenek meg a "hangzavar" miatt. Felajánlottuk azt is, hogy lenne egy ilyen csend tilalom, hogy 12-14 óra között vagy amikor altatják a gyerekeket a kutyákat elhalkítjuk valahogy... De azt mondták hogy ezt amugyis megtehetnenk, és ne költsenek a kutyara a döntéshozók.

Kezd egyre roszabb lenni a helyzet.



2019. júl. 12. 10:26
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
9%

Azért rendes környéknek tartani panelterületet elég merész gondolat..


Amint láthatod, itt is van pár nem normális kutyás..


Sajnos belőlük van több, és a maradékról elsőre nem látszik, hogy rendesen tartják a kutyájukat..kutyát nem ütnének meg, de gyereket igen..


Én is hatalmas állatbarát vagyok, de mióta gyerekem van, kikoptak a kutyás barátaim annak ellenére, hogy nekem is vannak állataim.


Hogy miért? Mert a féreghajtás luxus náluk első körben.


Régen nem zavart, mert max én leszek férges, de mióta a gyerekemben is mászkálhatnak, azóta 5x meggondolom, mikor engedem közel idegen vagy olyan állathoz, amiről tudom, hogy nincs féreghajtva. Ez kóbor macskákra(utcán tartottakra) is igaz, borzasztó, hogy idegen cica odajön, de vagy egyből fertőtlenítem a gyerek kezét, vagy, ha épp nincs nálam, otthagyjuk a dörgölőző macskát.


Második körben durva ellenérzés van a gyerekmentes kutyásokban..


Régen, ha megkérdeztem, hogy megsimogathatok e egy állatot, felnőttként, rendesek voltak, ha nem engedték meg is normálisan közölték, ha pedig megsimogattam, rászóltak az állatra, hogy ne ugorjon rám, ne nyalja az arcom..


Mióta gyerekem van, ugyanezek az emberek az utcán nagyívben kerülnek, nehogy megkérdezhessük a simogatást, vagy pl ismerősöm felháborodott, hogy miért ne nyalhatná a gyerekem arcát a kutyája, pedig mikor az enyémet nyalta, rászólt. Ugyanez ugrálásnál is, amikor rám ugrott, visszahúzta és rászólt, ha a 10 kilós 2 évesre ugrana a 15 kilós eb, akkor túlféltem a gyereket..


A parkokban a kaki a legkisebb baj szerintem, a kutyapisitől meg minden növényzet kihal, ezért van annyi homokos kutyafuttató és ezért is tiltják ki őket bizonyos helyekről. Egy pisitől nincs gond, de tömeges pisiltetésnél bizony már pusztul a fű.. ja meg kaszálni a füvet is élmény, ha a fűkasza bekap egy kakit és x méteres körben szétdarálja a darabjait..így egy kaki befed egy 2 nm sugarú kört..


Rengeteg ember nem tanítja meg a gyerekének, hogy bánjon az állatokkal, de mivel nem mindenkinek van lehetősége tartani, vagy nem

lehet előírni nekik, hogy viselkedjenek azzl, amit nem

ismernek/rosszul tanultak, a kutyásoknak kellene példát mutatni, és vállalni a konfliktust, hogy az ő kutyáját csak fejtől farokig simogassák, ne nyúljanak az orrába stb.. Sok felnőtt sem tud rendesen bánni az állatokkal, ezért nem tud a gyerekük sem.


A normális felnőtteknek a gyerekük is az, ha pedig korából adódóan belenyúlna a kutya orrába, akkor a normális szülő rá fog szólni..


Viszont hiába tart egészségesen orvostlátogatva pár ember kutyát(állatot) ha rosszul kezelik őket..


Kutyás ismerős nyersen etet kutyát, agilityznek, de szájonpuszilja az állatot, miközben lefogja azt, ha morog az állat érte akkor rászól , vagy a másik ismerős kövérre hízlalja, a legjobb emberi falatokkal és gügyög hozzá, a szent kutyust nem szocializálta más kutyákkal, ezért minden sétáltatásnál morog a jószág..


Szóval normális kutyás alig van, kb egy maréknyi, gyerekekre viszont figyel az állam( oviban van állatismertetés élő állatokkal), hogyha otthon nem is, 3 éves kortól intézményben tanuljanak meg velük rendesen bánni, általában 5 éves korra el is érik a céljukat.


Ha több normális kutyatartó lesz, több dolgot fognak nekik juttatni, az emberek pedig rendesebben fognak bánni az állatokkal, mert többször látják, hogy kell.


100ból 10 normál kutyatartóra nem fognak füves parkot létrehozni kutyáknak, mert a maradék 90 tönkrevágná, balhéznának.


Gondolom az itt válaszolóknak is ismerős a helyzet, mikor sétáltatás közben bizonyos kutyákat és gazdáikat kerülni kell.. vagy mikor a kutyafuttatóba hozzák Bubukát és kitör a balhé, mert szegény épp rosszkedvű volt, amúgy rendes kutyus, meg amúgy is a magáé kezdte..


A gyereknevelést szabályozza az állam intézménnyel(3 éves kortól kötelező ovi) hogy ne nevelhessenek ostoba szülők rosszul gyereket, amíg ez nincs meg kutyákra, addig felesleges egyforma dolgokat elvárni.


Ráadásul az én gyerekem kitermeli a nyugdíjad, mellé megműti a lábad, megmenti a beteg kutyád, vagy ki tudja, milyen munkával fogja szolgálni a köz érdekeit, addig a te kutyatartásodból másnak milyen haszna lesz?

2019. júl. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
80%

"A gyereknevelést szabályozza az állam intézménnyel"


Cigánysoron jártál már?


Nyugdíj: jelenleg a a férfi nyugdíjkorhatár magasabb mint a férfiak átlagéletkora, és folyamatosan emelik.


TB: Komoly betegséged van pénz nélkül belehalsz itthon.


Egy álomvilágot festettél le, amiben élsz, és megértem a kutyás ismerőseid amiért már elkerülnek, én is kerülnélek.


Egy dologban igazat adok, a kutyások a féreghajtást nagyon félvállról veszik.

2019. júl. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
57%
"Egy dologban igazat adok, a kutyások a féreghajtást nagyon félvállról veszik." - Ne általánosíts. Havonta kap féreghajtót a kutyám, ami szívféregre is jó... Van, aki félvállról veszi, van, aki nem.
2019. júl. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
81%
"gyerekekre viszont figyel az állam( oviban van állatismertetés élő állatokkal), hogyha otthon nem is, 3 éves kortól intézményben tanuljanak meg velük rendesen bánni, általában 5 éves korra el is érik a céljukat." - Melyik oviban? Esetleg valami elit helyen, de átlag állami oviban ilyen biztosan nincs.
2019. júl. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
81%
"A gyereknevelést szabályozza az állam intézménnyel(3 éves kortól kötelező ovi) hogy ne nevelhessenek ostoba szülők rosszul gyereket," - Menj el tanítani egy átlag általános iskolába, légy szíves, próbáld ki csak egy hónapig, aztán meglátod, milyen nevelést is kapnak a gyerekek.
2019. júl. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
86%
"Ráadásul az én gyerekem kitermeli a nyugdíjad, mellé megműti a lábad, megmenti a beteg kutyád, vagy ki tudja, milyen munkával fogja szolgálni a köz érdekeit," - A tiéd lehet, ha munkára neveled, de hány élősködő van most is?
2019. júl. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
80%
Valójában mi, dolgozó kutyások termeljük a közpénzt, míg te potyogtatod a gyerekeket, majd purdénként három évig otthon vakarod az izédet, a mi költségünkre. A gyereked meg előbb lesz magát vagdosó depis kamasz (pszichológus megint csak közpénzből) mint sebész.
2019. júl. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
86%

Nekem egy hatalmas bamba mentett labi keverékem van. Nem is ugat (feltételezzük hogy az előző "gazdája" verte ha ugatott),sétáltatni se igazán lehet mert olyan öreg és lusta hogy 20méter után lefekszik aztán vonszolhatom. Sosem engedném oda kisgyerekhez. Mert félelmetes kívülről (derékmagas,fekete) pedig barátságos feje van. Nem akarom hogy valami hülyegyerek megüsse vagy megcibálja,esetleg visítozó anyuci vadállatnak minősítse a külseje alapján. Pedig tudom hogy nem harap,már foga se nagyon van,a saját gyerekünk meg a hátán lovagol. A kisgyerekek közt sokkal több idióta van mint a rendesen nevelt kutyák közt.


Egyébként volt már olyan hogy valaki megijedt tőle mikor odabattyogott egy kis simire. Van egy hülye szokása,ráül az ember lábára és nem engedi felkelni amíg úgy nem gondolja hogy elég simit kapott. Na szerintem ezt se díjaznák a véresszájú anyukák,azt hinnék agyon akarja nyomni a csemetét.

2019. júl. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
13%

Látjátok, ezért van ellentét!


Jó lenne felfogni, hogy amíg normális kutyatartóból rettenetesen kevés van, a többség orvos nélkül udvarban kikötve tart kutyát, amíg a felnőttek nagyrésze dolgozik(bármit) vagy szüli és neveli a következő munkaképes generàciót.


Persze beszélhetünk a szélsőséges cigánysorról, vagy akár ázsiai éhező gyerekekről, akik előbb ennék meg a kutyákat, mint meg akarnák simogatni, de felesleges, ahogy én sem úgy tekintek a kutyások nagyrészére, mint akik ütik verik az állatokat, mert ez ugyanolyan alsó szélsőség!


Jujj, pont tbt sikerült felhoznom, de lehet a gyerekem pék, cukrász, ügyvéd vagy akármi hétköznapi ember, amíg a kutyákból csak házikedvenc van. 9 millió ember fele legalább dolgozik vagy kisgyerekes(nem vagyok tisztában statisztikákkal), amíg a kutyák fele házikedvenc ahelyett, hogy munkakutyaként valoknak segítene!


Ez nem a erkölcsi kérdés, a gyerek hasznosabb a társadalomnak, mint a kutya, ezért jár több nekik, és ezért is vonatkozik tartásukra és nevelésükre több szabály, mint a kutyákra.


3 bpi oviban és egy bölcsiben is van ilyen program, minden hónapban ismerkednek valamilyen állattal kutya, macska, sün, télen madarakról tanulnak, pedig nem ökoovi.


Persze nem jobb paneles rész, hanem kertesházas budai oldal..


A gyerekem hamarosan suliba megy, az ovistársai klassz gyerekek, mivel ők mennek tovább sima állami általánosba, biztosan normális osztálytársai lesznek a gyerekem a kutyánkkal, kacsáinkkal és a macskánkkal is szépen bánik.


Bármit megadtam volna a pedagógiai pályáért, de botfülem van(és hozzá tartozó hangom), így nem tehetem, sajnos nem lehet bárkiből pedagógus a közhiedelemmel ellentétben, pedig sokkal több rémes pedagógus van, mint rossz kutyatartó, és nagyobb kárt is okoznak.


Nevetsèges egy maréknyi rendes kutyatartónak tökéletes futtatókat kérni, amíg sokkal komolybb gondok is és szükségletek is vannak.


A konfliktusok úgy kezdődtek, hogy én szólaltam fel a sérelmezett helyzetekben, nem ők kerültek el, de mindenki magából indul ki.


Gondolom betalált a szájrapuszi meg a féreghajtás..


Nem hiszem el, hogy ilyen szemellenzős a többség, egészen biztos vagyok benne, hogy az általatok látott kutyák 10ből 9 szer nincsenek rendesen tartva, elkényeztetett, falkavezért nem ismerő, kövér vagy maradékon tartott, orvost csak súlyos esetben látott, nem karbantartott szőrű állatok!


Nyilván nem a kutyasuliban kell körülnézni, hanem az utcán, ahol minden nap jártok!


Még errefelé is sok ilyen van, pedig ez rendes környék, máshol meg pláne, én nem csak itt mozgok.


Amúgy a gyerek sokszor még nem is beszél rendesen, már napi 10 órát van az állam és a pedagógusok keze alatt napi 5x , hisz kötelező az ovi, (átlag munkaidő 8 óra, plusz odavissza út 1 óra). ébren van egy nap 14 órát a gyerek, a szülőknek heti 5 nap 4 órája van velük iskolás korukig csak!


Megnézném a fejeteket, ha a kutyátok lenne ennyit nélkületek..aztán titeket okolnának, pedig alig van veletek a kutya..


Hát így szól bele a pedagógus a gyerekek nevelésébe, napi 10 órában nem megy nekik a változás elérése, de napi 4 óra szülői neveléstől csodát várnának.

2019. júl. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Kutyás (és macskás) pedagógus vagyok gyerekkel. Most akkor én halmozottan hátrányosnak számítok? :D
2019. júl. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!